Kilogramy zniknęły, a problem pozostał?



Właśnie udało Ci się zmienić styl życia – zdrowo się odżywiasz, uprawiasz regularnie sport, po ciężkich początkach, Twoja waga wreszcie potwierdziła, że to co robisz jest warte wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Czujesz euforię i motywację do dalszego działania, wyglądasz lepiej, ale… choć tłuszcz zniknął i waga zmalała to pewien problem pozostał – zwiotczała skóra.

 

Problem obwisłej skóry dotyka wiele osób, które walczą z nadwagą. Naciągnięta skóra po utracie kilku lub kilkunastu kilogramów nie zawsze wraca do pierwotnej formy i potrafi nieprzyjemnie zdemotywować, każdego, kto przeszedł trudną ścieżkę w walce o lepsze ciało.

 

Fascynujące właściwości skóry

 

Skóra to bardzo elastyczny organ, który potrafi dostosowywać się do potrzeb organizmu. Naturalnym tego przykładem jest ciąża i okres tuż po niej. Przez dziewięć miesięcy skóra stopniowo naciąga się aby po jakimś czasie po porodzie wrócić do normy. Może to trwać nawet do roku, ale przy zdrowej diecie, regularnym ruchu, pomocy kosmetyków pielęgnacyjnych, nadmiar skóry obkurcza się a elastyczność regeneruje.

Proces rozciągania się skóry jest zatem odwracalny, a możliwości tego organu imponujące. Oczywiście wiele zależy od wieku (po 30 roku życia spada produkcja kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość),  predyspozycji genetycznych oraz innych czynników.

 

Nieodwracalne zmiany

 

Niestety w wielu przypadkach, po zrzuceniu zbędnych kilogramów organizmowi nie udaje się samodzielnie  poradzić z nadmiarem zwiotczałej skóry. Dzieje się to między innymi wtedy, kiedy na nadwagę pracowaliśmy przez lata. Im dłużej skóra była naciągnięta tym ciężej jest jej odwrócić ten proces.  Nie bez znaczenia jest też jak dużo udało nam się schudnąć, bo skóra ma ograniczone możliwości kurczenia się.

 

Działania prewencyjne

 

Jak w przypadku większości problemów najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka. Również tu, kiedy stawiamy pierwsze kroki w walce o zgrabną sylwetkę, w swoim planie dietetyczno – treningowym powinniśmy uwzględniać także potrzeby skóry. Przede wszystkim warto wykazać się umiarem i stopniowym zrzucaniem zbędnych kilogramów.

Szybka utrata znacznej masy ciała może być powodem do dumy, ale jednocześnie niesie ze sobą ryzyko, tego, że skóra nie zdąży się do niego dostosować. Lepiej postawić na mniejszy ale regularny spadek wagi. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu i dostarczaniu niezbędnych mikroelementów wpływających pozytywnie na produkcję kolagenu i elastyny w naszej skórze.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że na elastyczność skóry wpływa również używanie naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Zapobiegają one zmywaniu naturalnej bariery ochronnej skóry, która zapobiega jej przesuszaniu i odwadnianiu. Jeśli dużo pływasz wybieraj baseny bez chloru – z wodą ozonowaną. Unikaj też długich gorących pryszniców i kąpieli oraz zbyt intensywnego wycierania skóry ręcznikiem. To wszystko niszczy naturalną warstwę lipidową skóry.




Jeden zabieg – jędrna skóra – rozmiar mniej

 

Jeśli pomimo usilnych starań Twoja skóra jest wiotka i obwisła zgłoś się do specjalisty. Wystarczy godzina zabiegu wykonanego urządzeniem V-Max, w gabinecie medycyny estetycznej, aby osiągnąć efekt jędrnej skóry, a nawet jednego rozmiaru mniej.

Rezultat porównywalny do kilku tygodni ćwiczeń i walki z nadmierną tkanką tłuszczową oraz luźną skórą osiągalny jest już po jednej wizycie. Ponadto zabieg V-Max jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. W praktyce oznacza to, że tuż po nim można wrócić do codziennych zajęć i treningów.” zapewnia dr n. med. Anna Skwarek z kliniki La Perla. Jak wygląda zabieg i na czym polega jego działanie?

Specjalna głowica V-Max przykładana do wybranego obszaru ciała przesyła fale ultradźwiękowe o odpowiedniej długości w głąb skóry. Energia cieplna trwale usuwa tkankę tłuszczową i stymuluje odpowiednie warstwy skóry do produkcji kolagenu, dzięki czemu ciało uelastycznia się. Efekt wzmacnia się jeszcze do 90 dni po zabiegu. opowiada Maciej Opiela ekspert w dziedzinie urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej z Esthetic Medical Innovation.

V-max pomaga pozbyć się zbędnych centymetrów w obwodzie brzucha czy ud oraz obwisłej skóry. Połączenie zabiegu V-Max z planem dietetyczno – treningowym tworzy idealne uzupełnienie i pozwala skupić się na kształtowaniu sylwetki, a nie na walce z efektami ubocznymi utraty masy ciała.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ