Kasa czyli czerwona czakra. Oskar Bachoń



Agnieszka to intelektualistka pełną gębą. Odczyty, sympozja, zjazdy. Używa słów zrozumiałych tylko dla nielicznych. Nosi się krótko, żeby sobie głupotami, typu układanie fryzury, czasu nie zajmować. Przychodzi z żelazną dyscypliną, co pięć tygodni. Dyscyplina matką wolności, zwykła mawiać. Dlatego trochę się przy niej obawiałem opowiadać o moich ezoterycznych odjazdach. Sam z siebie nie za bardzo schodziłem na te tematy. Choć czasem – jak jej ta samodyscyplina puszczała – to się ze mnie podśmiechiwała.

 

–       Oskarynko, a dzisiaj to co masz na tapecie? Muzyka relaksacyjna? Reiki? Wahadełko? Ja to nawet ostatnio myślałam, żeby sobie taką mandalę zamówić. Nie, żebym w nią wierzyła, tylko by mi na ścianie w przedpokoju pasowała. Ale jak usłyszałam, ile to kosztuje, to mi się słabo zrobiło.

 

–       Agnieszko, kasa to czakra podstawy. Musisz ją mieć zablokowaną – sama zaczęła temat, więc ja ochoczo kontynuowałem

 

–       Zlituj się nade mną. Jaka czakra? Kasa to kasa i tyle.

 

Tyle, że jej ciągle nie masz – pomyślałem, choć grzeczność kazała mi zachować akurat tę uwagę dla siebie. Ale też żal mi się Agi zrobiło. Pomyślałem, że jej tę czakrę trochę uruchomię. Agnieszce przydałoby się trochę  podregulować swoją żywotność a ta czakra odpowiada za cały system immunologiczny, układ mięśniowy, układ kostny, jelito grube, układ wydalania, nogi, stopy, kościec, kręgosłup, układ krwiotwórczy, nadnercza, narządy wewnętrzne. Aga i ciągle zimne ręce ma, i narzeka na trawienie.



–       Wiesz, zmieniając temat, to pomyślałem, że świetnie byś wyglądała w czerwieni. Tak by Cię ożywiła. Czerwona szminka, czerwona torba czy czerwone buty. Pomyśl.

 

–       Dzięki. Pomyślę – rzuciła, gdy już wychodziła.

 

Wróciła jak zawsze po 5 tygodniach. Ja zdążyłem już zapomnieć o całej sprawie. Zastanowiło mnie jednak to, że biegała do toalety co 5 minut. Pomyślałem, że może się czymś struła albo ma chory żołądek.

 

–       Oskar, ja nie wiem, co się ze mną dzieje. Najpierw zaczęłam się ubierać w ten czerwony. Potem zadzwonili wydawnictwa z dużym zleceniem. Dodam, że od pół roku telefon milczał. Wieczorem firma, w której prowadziłam zajęcia z trzy lata temu, napisała mejla, czy poprowadzę cykl szkoleń. Co się dzieje? – pomyślałam i sięgnęłam po książki o tych czakrach. Tylko błagam, nie mów nikomu, bo by mnie wyśmiali, że w takie głupoty wierzę. No i się zaczęło. Od tygodnia co zjem, to idę do toalety. Nie, żebym rozwolnienie miała, tylko trochę tak, jakby organizm nic w sobie nie zatrzymywać. Od razu przerabia. Wywaliłam z szafy tony ubrań. Oczyszczam przestrzeń. I dzieją się cuda. Ale może to zbiegi okoliczności. Kto by w to wierzył?

 

–       W jakim kubku chcesz kawy?

 

–       No jak to w jakim? W czerwonym

Informacje o ekspercie:

OSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce.

Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu.

Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami).

Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ