Jak zadbać o skórę jesienią? Kremy nawilżające.



Piękne letnie dni już za nami – coraz częściej za oknem widzimy chmury, a pogoda staje się coraz bardziej deszczowa. W okresie jesiennym musimy szczególnie zadbać o swoją skórę, która jest niezwykle wrażliwa na warunki atmosferyczne. Jeszcze nie zdążyła odpocząć po letnim opalaniu, a już jest narażona na działanie deszczu czy chłodu. Co zrobić, aby móc przez cały rok cieszyć się elastyczną oraz dobrze nawilżoną skórą?

Sucha skóra jesienią

Jesienią bardzo często borykamy się z problemem suchej skóry. Wakacyjne wyjazdy, częste przebywanie na słońcu, opalanie… Wszystko to wpływa na nią niezbyt korzystanie, zwłaszcza jeśli niezbyt umiejętnie zadbaliśmy o jej bezpieczeństwo oraz dobrą kondycję.

Oczywiście, najlepiej zaraz po kąpieli wodnej czy słonecznej użyć odpowiednich kosmetyków, które nie pozwolą na zbytnie wysuszanie skóry. Jeżeli jednak nie popisaliśmy się podczas wakacji, spróbujmy wszystko naprawić teraz. Sporym problemem dla osób z wrażliwą cerą może okazać się zmiana pogody – silny wiatr, niskie temperatury oraz deszcz czy śnieg podrażniają delikatną skórę. W efekcie może być jeszcze bardziej sucha, piekąca lub zaczerwieniona.



Odpowiednie nawilżanie

Pierwszym krokiem w walce o zdrową, a co za tym idzie piękną skórę, będzie zadbanie o jej odpowiednie nawilżenie. W tym przedsięwzięciu pomocne okażą się specjalne kosmetyki, na przykład dobry krem nawilżający, specjalna linia artykułów do oczyszczania twarzy czy kosmetyki hipoalergiczne.

Najpierw zabierzmy się za oczyszczenie skóry – do twarzy warto użyć bezbarwnych i bezwonnych żeli myjących, które delikatnie usuną zanieczyszczenia, jednocześnie odbudowując lipidowy płaszcz ochronny. Do mycia całego ciała możemy także użyć hipoalergicznych kosmetyków, takich jak emulsje do kąpieli. Pamiętajmy, aby po każdej takiej czynności nawilżyć całe ciało. W tym celu skorzystajmy z dobrych kremów oraz balsamów.

modanaurode.pl  -  ochrona skory jesienia

Ochrona i regeneracja

Jeżeli nasza skóra jest zniszczona po lecie bądź bardzo silnie reaguje na jesienną pogodę, warto poświęcić nieco więcej czasu na jej ochronę oraz regenerację.

Nie wolno nam zapominać o odpowiednim chronieniu ciała przed działaniem czynników pogodowych, szczególnie kiedy zaczną się naprawdę chłodne i wietrzne dni. Chodzi przede wszystkim o twarz oraz dłonie, ponieważ to właśnie te części ciała zostają odkryte.

Do naszej dyspozycji pozostaje mnóstwo ochronnych kremów i balsamów na niepogodę. Warto z nich korzystać. Co jakiś czas przygotujmy sobie odżywczą maseczkę na twarz bądź maskę na całe ciało. Sięgnijmy wówczas po naturalne składniki o właściwościach regenerujących np. kozie mleko czy miód.

Kwasy i moc natury Co warto wiedzieć o pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

Filarem efektywności w przypadku trądziku różowatego jest kompleksowe połączenie zastosowania leków, diety i właściwej pielęgnacji. Jesień to czas, kiedy skóra…
CZYTAJ

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ