Jak zadbać o skórę jesienią? Kremy nawilżające.



Piękne letnie dni już za nami – coraz częściej za oknem widzimy chmury, a pogoda staje się coraz bardziej deszczowa. W okresie jesiennym musimy szczególnie zadbać o swoją skórę, która jest niezwykle wrażliwa na warunki atmosferyczne. Jeszcze nie zdążyła odpocząć po letnim opalaniu, a już jest narażona na działanie deszczu czy chłodu. Co zrobić, aby móc przez cały rok cieszyć się elastyczną oraz dobrze nawilżoną skórą?

Sucha skóra jesienią

Jesienią bardzo często borykamy się z problemem suchej skóry. Wakacyjne wyjazdy, częste przebywanie na słońcu, opalanie… Wszystko to wpływa na nią niezbyt korzystanie, zwłaszcza jeśli niezbyt umiejętnie zadbaliśmy o jej bezpieczeństwo oraz dobrą kondycję.

Oczywiście, najlepiej zaraz po kąpieli wodnej czy słonecznej użyć odpowiednich kosmetyków, które nie pozwolą na zbytnie wysuszanie skóry. Jeżeli jednak nie popisaliśmy się podczas wakacji, spróbujmy wszystko naprawić teraz. Sporym problemem dla osób z wrażliwą cerą może okazać się zmiana pogody – silny wiatr, niskie temperatury oraz deszcz czy śnieg podrażniają delikatną skórę. W efekcie może być jeszcze bardziej sucha, piekąca lub zaczerwieniona.



Odpowiednie nawilżanie

Pierwszym krokiem w walce o zdrową, a co za tym idzie piękną skórę, będzie zadbanie o jej odpowiednie nawilżenie. W tym przedsięwzięciu pomocne okażą się specjalne kosmetyki, na przykład dobry krem nawilżający, specjalna linia artykułów do oczyszczania twarzy czy kosmetyki hipoalergiczne.

Najpierw zabierzmy się za oczyszczenie skóry – do twarzy warto użyć bezbarwnych i bezwonnych żeli myjących, które delikatnie usuną zanieczyszczenia, jednocześnie odbudowując lipidowy płaszcz ochronny. Do mycia całego ciała możemy także użyć hipoalergicznych kosmetyków, takich jak emulsje do kąpieli. Pamiętajmy, aby po każdej takiej czynności nawilżyć całe ciało. W tym celu skorzystajmy z dobrych kremów oraz balsamów.

modanaurode.pl  -  ochrona skory jesienia

Ochrona i regeneracja

Jeżeli nasza skóra jest zniszczona po lecie bądź bardzo silnie reaguje na jesienną pogodę, warto poświęcić nieco więcej czasu na jej ochronę oraz regenerację.

Nie wolno nam zapominać o odpowiednim chronieniu ciała przed działaniem czynników pogodowych, szczególnie kiedy zaczną się naprawdę chłodne i wietrzne dni. Chodzi przede wszystkim o twarz oraz dłonie, ponieważ to właśnie te części ciała zostają odkryte.

Do naszej dyspozycji pozostaje mnóstwo ochronnych kremów i balsamów na niepogodę. Warto z nich korzystać. Co jakiś czas przygotujmy sobie odżywczą maseczkę na twarz bądź maskę na całe ciało. Sięgnijmy wówczas po naturalne składniki o właściwościach regenerujących np. kozie mleko czy miód.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ