Jak wrócić do rozmiaru sprzed ciąży?



Aż 3/4 kobiet czuje się mniej atrakcyjnie po urodzeniu dziecka w porównaniu do okresu sprzed ciąży* – dowodzą wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Syneron Candela. Ekspert radzi jak wrócić do formy.

 

Po urodzeniu dziecka powrót do formy bywa trudny. Młode mamy często nie mają czasu bądź sił na odpowiednie ćwiczenia oraz pielęgnację. Co więcej, dodatkowe kilogramy to niejedyne zmartwienie kobiet – w trakcie i po ciąży pojawiają się cellulit i rozstępy, a skóra staje się mniej jędrna, co niejednokrotnie wpływa również na pogorszenie samopoczucia i samooceny. – Z wyników rozmów przeprowadzonych z 500 kobietami wynika, że aż 71% z nich po urodzeniu dziecka czuje się mniej atrakcyjnie fizycznie. Niemal połowa ze wszystkich ankietowanych stwierdziła, że po ciąży zastąpiła ulubione bluzki czy sukienki swetrami i bluzami ukrywającymi mankamenty figury. Kobiety przyznały ponadto, że potrzebna byłaby strata średnio 2 rozmiarów, aby wrócić do dawnej sylwetki – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Jak więc uporać się z mankamentami figury po ciąży? Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym młoda mama może odzyskać dawną figurę i wrócić do formy.

Body after baby

Oferta gabinetów w zakresie modelowania sylwetki jest różnorodna. Jednym ze sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także na na poprawę jędrności, gładkości oraz elastyczności skóry są zabiegi VelaShape. Sukces, a zarazem popularność procedury tkwią w połączeniu przełomowej technologii elős z energią prądu RF i masażem mechanicznym. – Zabieg VelaShapIII jest szybki i nieuciążliwy. Na jednym obszarze trwa około 15 minut, a efekt to redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej o 1,5 – 2 cm po jednej sesji – tłumaczy Urszula Sztwiertnia. – W badaniu, podczas którego zabiegom VelaShapeIII poddało się 20 młodych mam, po 5 tygodniach leczenia odnotowano redukcję obwodu ciąża w zakresie od 0,79 cm do 5,93 cm. Stanowią to odpowiednio 0,69% i 6,07% wyjściowej wartości. Największą poprawę odnotowano na brzuchu – redukcja do 7,37 cm. Z kolei na pośladkach było to maksymalnie 5,93 cm, a na udach – 2,50 – dodaje Urszula Sztwiertnia.

Efektem zabiegów VelaShape była satysfakcja 97% pacjentek.




Przebieg zabiegu

Innowacyjne działanie VelaShape polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju (nawet głęboko położonej) do temperatury 55°C przy całkowitym zachowaniu bezpieczeństwa kuracji. Jest to możliwe dzięki jednoczesnemu połączeniu czterech źródeł energii – podczerwieni, podciśnienia, masażu mechanicznego i prądu RF.

W trakcie zabiegu specjalna głowica przesuwana jest po ciele, a impulsowe podciśnienie wciąga skórę do komory aplikatora, gdzie zostaje podgrzana i poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Dzięki możliwości dopasowania aplikatorów do małych obszarów oraz bardzo wysokiej mocy bipolarnego prądu RF 150W, zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale i skuteczny. Zabieg intensywnie oddziałuje na tkankę łączną, dlatego procedura pozwala zarówno zredukować tkankę tłuszczową, jak i ujędrnić skórę.

Korzystanie z medycyny estetycznej to najszybszy sposób na odzyskanie figury sprzed ciąży. Chcąc radykalnie poprawić sylwetkę zabiegi VelaShape warto wspomagać również ćwiczeniami oraz dietą.

Zabiegi VelaShape w ofercie wielu gabinetów dostępne są w specjalnym programie dedykowanym mamą tj. Body After Baby.

Przed każdym z zabiegów powinno się skonsultować z lekarzem, który pomoże pacjentce w ostatecznym wyborze. Pierwszy zabieg można wykonać już 3 miesiące po rozwiązaniu. Zabieg jest nieinwazyjny – mama od razu może wrócić do codziennych zajęć.

* Badanie na zlecenie Syneron Candela, producenta aparatów VelaShape, przeprowadziła firma M/A/R/C Research. Wywiad dotyczący oceny swojego ciała przed i po ciąży przeprowadzono z 500 kobietami, które miały dziecko w ciągu ostatnich 8 lat.

Natomiast w badaniu, podczas którego młode mamy wzięły udział w sesji zabiegów VelaShape, wzięło udział 20 kobiet (wykonano 5 zabiegów w ciągu 5 tygodni).

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ