Jak wrócić do rozmiaru sprzed ciąży?



Aż 3/4 kobiet czuje się mniej atrakcyjnie po urodzeniu dziecka w porównaniu do okresu sprzed ciąży* – dowodzą wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Syneron Candela. Ekspert radzi jak wrócić do formy.

 

Po urodzeniu dziecka powrót do formy bywa trudny. Młode mamy często nie mają czasu bądź sił na odpowiednie ćwiczenia oraz pielęgnację. Co więcej, dodatkowe kilogramy to niejedyne zmartwienie kobiet – w trakcie i po ciąży pojawiają się cellulit i rozstępy, a skóra staje się mniej jędrna, co niejednokrotnie wpływa również na pogorszenie samopoczucia i samooceny. – Z wyników rozmów przeprowadzonych z 500 kobietami wynika, że aż 71% z nich po urodzeniu dziecka czuje się mniej atrakcyjnie fizycznie. Niemal połowa ze wszystkich ankietowanych stwierdziła, że po ciąży zastąpiła ulubione bluzki czy sukienki swetrami i bluzami ukrywającymi mankamenty figury. Kobiety przyznały ponadto, że potrzebna byłaby strata średnio 2 rozmiarów, aby wrócić do dawnej sylwetki – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

Jak więc uporać się z mankamentami figury po ciąży? Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym młoda mama może odzyskać dawną figurę i wrócić do formy.

Body after baby

Oferta gabinetów w zakresie modelowania sylwetki jest różnorodna. Jednym ze sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także na na poprawę jędrności, gładkości oraz elastyczności skóry są zabiegi VelaShape. Sukces, a zarazem popularność procedury tkwią w połączeniu przełomowej technologii elős z energią prądu RF i masażem mechanicznym. – Zabieg VelaShapIII jest szybki i nieuciążliwy. Na jednym obszarze trwa około 15 minut, a efekt to redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej o 1,5 – 2 cm po jednej sesji – tłumaczy Urszula Sztwiertnia. – W badaniu, podczas którego zabiegom VelaShapeIII poddało się 20 młodych mam, po 5 tygodniach leczenia odnotowano redukcję obwodu ciąża w zakresie od 0,79 cm do 5,93 cm. Stanowią to odpowiednio 0,69% i 6,07% wyjściowej wartości. Największą poprawę odnotowano na brzuchu – redukcja do 7,37 cm. Z kolei na pośladkach było to maksymalnie 5,93 cm, a na udach – 2,50 – dodaje Urszula Sztwiertnia.

Efektem zabiegów VelaShape była satysfakcja 97% pacjentek.




Przebieg zabiegu

Innowacyjne działanie VelaShape polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju (nawet głęboko położonej) do temperatury 55°C przy całkowitym zachowaniu bezpieczeństwa kuracji. Jest to możliwe dzięki jednoczesnemu połączeniu czterech źródeł energii – podczerwieni, podciśnienia, masażu mechanicznego i prądu RF.

W trakcie zabiegu specjalna głowica przesuwana jest po ciele, a impulsowe podciśnienie wciąga skórę do komory aplikatora, gdzie zostaje podgrzana i poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Dzięki możliwości dopasowania aplikatorów do małych obszarów oraz bardzo wysokiej mocy bipolarnego prądu RF 150W, zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale i skuteczny. Zabieg intensywnie oddziałuje na tkankę łączną, dlatego procedura pozwala zarówno zredukować tkankę tłuszczową, jak i ujędrnić skórę.

Korzystanie z medycyny estetycznej to najszybszy sposób na odzyskanie figury sprzed ciąży. Chcąc radykalnie poprawić sylwetkę zabiegi VelaShape warto wspomagać również ćwiczeniami oraz dietą.

Zabiegi VelaShape w ofercie wielu gabinetów dostępne są w specjalnym programie dedykowanym mamą tj. Body After Baby.

Przed każdym z zabiegów powinno się skonsultować z lekarzem, który pomoże pacjentce w ostatecznym wyborze. Pierwszy zabieg można wykonać już 3 miesiące po rozwiązaniu. Zabieg jest nieinwazyjny – mama od razu może wrócić do codziennych zajęć.

* Badanie na zlecenie Syneron Candela, producenta aparatów VelaShape, przeprowadziła firma M/A/R/C Research. Wywiad dotyczący oceny swojego ciała przed i po ciąży przeprowadzono z 500 kobietami, które miały dziecko w ciągu ostatnich 8 lat.

Natomiast w badaniu, podczas którego młode mamy wzięły udział w sesji zabiegów VelaShape, wzięło udział 20 kobiet (wykonano 5 zabiegów w ciągu 5 tygodni).

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ