Jak pozbyć się otyłości brzusznej jeszcze przed wakacjami?



Jak pozbyć się otyłości brzusznej jeszcze przed wakacjami?

Z problematyczną oponką charakterystyczną dla wielu mężczyzn, musi zmagać się coraz więcej kobiet. Praktykowane ćwiczenia, diety i kosmetyki zwykle nie przynoszą jednak zamierzonych rezultatów. Jak zatem uporać się z niebezpiecznym i nieestetycznym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej? Efekty mogą przynieść nieinwazyjne zabiegi kriolipolizy, dzięki którym pozbędziemy się brzuszka jeszcze przed nadchodzącym urlopem.     

Najgorsza spośród wszystkich rodzajów otyłości

Otyłość brzuszna, z którą częściej borykać się muszą kobiety w okresie pomenopauzalnym dotyczy dziś kobiet w każdym wieku. Jej najczęstszymi przyczynami są problemy z przemianą materii, hormonami, przyswajanie zbyt dużej ilości pustych kalorii, siedzący tryb życia i stres. W wyniku tego otyłość typu „jabłko” jest uznawana za chorobę cywilizacyjną.

Uznaje się również, że otyłość centralna jest spośród wszystkich rodzajów otyłości najbardziej niebezpieczna, dlatego nadmiernego brzuszka nie można bagatelizować. Konsekwencjami odkładania się tkanki tłuszczowej wewnątrz jamy brzusznej mogą być w najlepszym przypadku dyskomfort i kompleksy, w najgorszym zaś choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.

Jeżeli ćwiczenia i dieta nie przynoszą rezultatów, a otyłość wciąż jest uciążliwa i widoczna, należy podjąć właściwe leczenie. W takiej sytuacji ważne jest, aby stopniowo zmniejszyć ogólną masę ciała i ryzyko związane z umiejscowieniem tkanki tłuszczowej w brzuchu. W odpowiednim leczeniu, niwelującym wystąpienie miażdżycy, a także cukrzycy, pomogą zabiegi skutecznie redukujące tkankę tłuszczową.



Skuteczna metoda na zbędny balast – otyłość brzuszną

Wśród polecanych zabiegów jest kriolipoliza – bezbolesny i nieinwazyjny zabieg polegający na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. – Zabieg kriolipolizy bazujący na nowoczesnej metodzie CoolTechTM jest przeznaczony dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, w okolicach bioder czy na udach – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.

– Podczas zabiegu kriolipolizy komórki tłuszczowe są zamrażane specjalnym aplikatorem, w skutek czego dochodzi do ich uszkodzenia, a następnie obumierania czyli apoptozy. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie są metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Możliwość precyzyjnego określenia czasu i temperatury chłodzenia zapewnia skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek czy skóry – uzupełnia Urszula Sztwiertnia.

Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Jest to więc doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych i głodzenia się.

Stosowanie zabiegów zaowocuje poprawą sylwetki, a w konsekwencji i zdrowia. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwoli osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ