Jak pozbyć się drugiego podbródka?



Idealny i wyraźny owal twarzy to jeden z atrybutów młodości. Procesy starzenia się, niewłaściwa postawa czy brak ruchu mogą jednak sprawić, że pozostanie nam po nim jedynie wspomnienie. Co możemy zrobić, aby powstrzymać powstawanie drugiego podbródka lub zniwelować już istniejący?

 

Pielęgnuj i masuj

Choć niektórym może wydawać się, że sam masaż czy stosowanie odpowiednich kosmetyków to w tym wypadku za mało, naprawdę warto pamiętać o tych czynnościach. Regularny masaż szyi i podbródka (od nasady szyi w górę) na pewno pomoże zadbać o stan i wygląd tego obszaru.

Zawsze, tak jak w wypadku całego ciała, warto również stosować odpowiednią pielęgnację. Peelingi wykonywane raz w tygodniu,  codziennie aplikowane kremy (szczególnie te bogate w witaminy A i E oraz kolagen) pozwolą skórze regenerować się i na dłużej zachować młody wygląd.

 

Ćwicz

Zastanawiasz się jak mogą wyglądać ćwiczenia szyi i podbródka? Można je wykonać na kilka sposobów: poprzez głośne wymawianie samogłosek: u, i, o, a oraz e, ćwiczenia polegające na jak najdalszym wyciąganiu języka przy jednoczesnym wyciąganiu go do góry czy obracaniu głowy w prawo, lewo, przód i tył, co pozwala napiąć mięśnie szyi. Poza tym warto również poświęcić 5 minut dziennie na pochylanie głowy do tyłu.

Dlaczego? Skóra w tym czasie ma szansę na rozprostowanie i co za tym idzie, poprawę jędrności. Pamiętajmy jednak, że te zarówno ćwiczenia, jak i pielęgnacja są w tym wypadku raczej profilaktyką. Kiedy problem już powstanie, powinniśmy poszukać innego rozwiązania.




Zaufaj specjalistom

Jeśli drugi podbródek staje się widoczny i zaczyna wpływać na nasz wygląd i samopoczucie, poszukajmy sposobu, który pozwoli nam zapomnieć o tym zmartwieniu. W tym momencie warto zainteresować się medycyną estetyczną, która oferuje kilka metod pozwalających na zniwelowanie drugiego podbródka.

Do niedawna jednym z bardziej popularnych zabiegów była lipoliza iniekcyjna, polegająca na wstrzyknięciu pod skórę specjalnej substancji, która niszczy komórki tłuszczowe, a co za tym idzie, umożliwia wydalenie ich z organizmu. Największym minusem była jednak jej inwazyjność – konieczność poddania się znieczuleniu ogólnemu oraz długi okres rekonwalescencji, w którym pacjent musi zmierzyć się z opuchlizną, obrzękiem czy siniakami.

Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej możemy już znaleźć zabiegi, które są nie tylko skuteczne, ale i komfortowe dla pacjenta. Jednym z nich jest procedura wykonywana urządzeniem Ultraskin II, wykorzystującym technologię skupionych fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu HIFU.

Zaletą tego urządzenia jest możliwość stymulacji głębokich partii skóry w sposób nieinwazyjny, bez naruszania ciągłości naskórka, czego wynikiem jest lipoliza miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i natychmiastowy efekt liftingu – mówi dr n. med. Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie.

Technologia HIFU jest wykorzystywana w medycynie od lat – została przebadana i doceniona przez lekarzy zajmujących się nie tylko medycyną estetyczną. Dlaczego ma tylu zwolenników?

Technologia zastosowana w Ultraskin II gwarantuje lekarzowi największą kontrolę w regulowaniu gęstości i długości impulsów, co widocznie przekłada się na efekt zabiegu oraz znacząco zmniejsza stopień odczuwanego przez pacjenta bólu – dodaje dr Magdalena Łopuszyńska. Już jeden zabieg z użyciem Ultraskin II pozwala osiągnąć natychmiastowe napięcie skóry ciała i redukcję tkanki tłuszczowej, natomiast w przeciągu kolejnych 3 miesięcy widoczny staje się efekt liftingu, który utrzymuje się nawet do 5 lat.

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ

Temperatura powietrza a jego jakość

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano znaczne spadki temperatur, a miejscami nawet rekordowo niskie wartości. Inwersje temperatury, niskie prędkości wiatru…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na nowoczesne i alternatywne metody wspierania…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ