Jak dobrać kosmetyki do rodzaju cery?



Na rynku dostępne jest wiele typów kosmetyków, dzięki czemu dobór odpowiednich do rodzaju i wieku cery nie jest problemem. Na co zwrócić uwagę stając przed półką pełną kolorowych słoiczków, pudełek i tubek?

Różne cery = różne potrzeby

Każda cera ma inne wymagania, które z upływem czasu coraz trudniej zaspokoić – potrzebne jest wsparcie z zewnątrz, które zapewniają odpowiednie kosmetyki. W każdym pudełeczku skoncentrowana jest moc składników odżywczych, oczyszczających, wspierających cerę w walce z upływem czasu.

Specjalnie dobierane substancje (w odpowiednich proporcjach ustalanych na podstawie badań naukowych i analiz) pomagają chronić młodość i jędrność skóry, a także minimalizują problemy, które z czasem zawsze się pojawiają. Ilość i rodzaj składników aktywnych zależy nie tylko od wieku cery (produkty dla osób dojrzałych mają ich więcej), ale także od tego na jaką porę dnia przeznaczony jest dany kosmetyk (np. kremy dzienne zawierają filtry UVA i UVB chroniące przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, a te na noc są wzbogacane w substancje regenerujące i chroniące skórę przed starzeniem). Jest też wiele produktów uniwersalnych, nadających się zarówno do porannej, jak i wieczornej, pielęgnacji.

Wybierając kosmetyk dla naszej cery warto więc zastanowić się kiedy zamierzamy go stosować i jakie wsparcie powinien on zapewniać skórze. Decydując się na konkretną firmę dobrze jest zakupić całą linię produktów (lub przynajmniej 2-3 wyroby). Często uzupełniają one wzajemnie swoje działanie, gwarantując najlepsze efekty.



Produkty dla alergików

Szczególną uwagę na dobór kosmetyków muszą zwrócić osoby ze skłonnością do alergii. Produkty dostępne na drogeryjnych półkach mogą powodować uczulenia, objawiające się zaczerwieniem skóry, swędzeniem, pieczeniem i wysypką. Przyczyną tych dolegliwości są stosowane w kosmetykach substancje.

Osoby z wrażliwą skórą powinny unikać niektórych z nich, dlatego też dla nich tworzy się specjalne linie produktów nie zawierające czynników alergizujących. Zazwyczaj są one oparte na naturalnych składnikach i aromatach, a ilość konserwantów ograniczona jest do minimum.

Cera z problemami

Firmy kosmetyczne oferują również wiele produktów „do zadań specjalnych”. Należą do nich m.in. preparaty dla osób które okres dojrzewania mają już dawno za sobą, a wciąż borykają się z pryszczami. To tłusta cera sprawia, że ujścia gruczołów zatykają się, tworząc nieeleganckie zaskórniki, a stosowanie kremów antytrądzikowych dla nastolatków tylko pogarsza sytuację wysuszając nadmiernie skórę. Specjalne linie kosmetyków dla osób z przetłuszczającą się cerą pozwalają zachować balans między usuwaniem nadmiaru sebum, a odpowiednim nawilżeniem.

Wśród produktów specjalnego zastosowania są również te przeznaczone dla cery z kruchymi naczynkami krwionośnymi. Zawierają one składniki wzmacniające ścianki naczyń, zapobiegając ich pękaniu. Chronią także skórę przed zimnem i gorącem, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naczynek.

Autor artykułu

Artykuł przygotowała apteka internetowa apo-discounter.pl oferująca kosmetyki i suplementy z Niemiec

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ