I włos Ci z głowy nie spadnie – wypadanie włosów



Wypadanie włosów to fizjologiczna norma – zwykle tracisz ich od 50 do 100 dziennie, a w okresie podwyższonego stresu czy infekcji trochę więcej, nawet do 200. Jeśli jednak borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu i dostrzegasz, że narasta, powinnaś zgłosić się po pomoc do dermatologa. Nadmierna utrata włosów może być oznaką wielu schorzeń. Jeżeli jednak lekarz nie zaleci Ci dalszych badań, wystarczy dobrać odpowiednią terapię, na którą składają się zabiegi estetyczne i odpowiednia pielęgnacja domowa.

Karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe

Karboksyterpia połączona z mezoterapią własnym osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W trakcie zabiegu dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę leczonego obszaru za pomocą iniekcji.

Z kolei osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igiełki. Zwiększa to przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w poddanym zabiegowi obszarze oraz poprawia mikrokrążenie i regenerację komórek. Stymulacja komórek macierzystych pozwala zahamować  wypadanie włosów oraz sprawia, że odrastają zdrowsze i mocniejsze.



Terapia CO2 i osoczem bogatopłytkowym dobierana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabiegi nie wymagają znieczulenia i trwają stosunkowo krótko (20-30 min). Do zabiegu powinien zakwalifikować nas lekarz.

Warto też zwrócić uwagę czy karboksyterapia będzie przeprowadzona z użyciem sprzętu, który posiada certyfikat medyczny w Europie, tak jak np. aparat C.D.T. Evolution. Terapia łącząca karboksyterapię C.D.T. z autologicznym osoczem bogatopłytkowym została wyróżniona w 2014 r. Perłą Dermatologii Estetycznej, w kategorii „Zabieg roku 2014”.

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ