I włos Ci z głowy nie spadnie – wypadanie włosów



Wypadanie włosów to fizjologiczna norma – zwykle tracisz ich od 50 do 100 dziennie, a w okresie podwyższonego stresu czy infekcji trochę więcej, nawet do 200. Jeśli jednak borykasz się z tym problemem od dłuższego czasu i dostrzegasz, że narasta, powinnaś zgłosić się po pomoc do dermatologa. Nadmierna utrata włosów może być oznaką wielu schorzeń. Jeżeli jednak lekarz nie zaleci Ci dalszych badań, wystarczy dobrać odpowiednią terapię, na którą składają się zabiegi estetyczne i odpowiednia pielęgnacja domowa.

Karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe

Karboksyterpia połączona z mezoterapią własnym osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najskuteczniejszych metod na poprawę kondycji włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W trakcie zabiegu dwutlenek węgla jest wprowadzany pod skórę leczonego obszaru za pomocą iniekcji.

Z kolei osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igiełki. Zwiększa to przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w poddanym zabiegowi obszarze oraz poprawia mikrokrążenie i regenerację komórek. Stymulacja komórek macierzystych pozwala zahamować  wypadanie włosów oraz sprawia, że odrastają zdrowsze i mocniejsze.



Terapia CO2 i osoczem bogatopłytkowym dobierana jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabiegi nie wymagają znieczulenia i trwają stosunkowo krótko (20-30 min). Do zabiegu powinien zakwalifikować nas lekarz.

Warto też zwrócić uwagę czy karboksyterapia będzie przeprowadzona z użyciem sprzętu, który posiada certyfikat medyczny w Europie, tak jak np. aparat C.D.T. Evolution. Terapia łącząca karboksyterapię C.D.T. z autologicznym osoczem bogatopłytkowym została wyróżniona w 2014 r. Perłą Dermatologii Estetycznej, w kategorii „Zabieg roku 2014”.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ