Hybrydowe powiększanie piersi



Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. W prasie i na portalach internetowych regularnie pojawiają się materiały porównujące różne metody oraz wskazujące, w jakich przypadkach warto zastosować implanty, a w jakich przeszczep tłuszczu. Rzadko jednak mówi się o połączeniu obu zabiegów, które może dać naprawdę świetne rezultaty. Co powinniśmy o tym wiedzieć?

Implanty są obecnie najczęściej stosowaną metodą powiększania piersi. W większości przypadków podczas zabiegów wykorzystuje się implanty silikonowe, które umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem. Ich otoczka posiada barierę chroniącą przed przeciekaniem silikonu, a we wnętrzu znajduje się specjalny zagęszczony żel, który zwiększa bezpieczeństwo nawet w bardzo rzadkich przypadkach pęknięcia. O jakości produktu może też świadczyć fakt, że najlepsi producenci implantów zazwyczaj dają na nie dożywotnią gwarancję.

Jednak jeżeli zależy nam na bardzo na efektach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych, zdecydowanie poleca się wykorzystanie tłuszczu autologicznego. Jednym z najpopularniejszych sposobów pobierania tkanki tłuszczowej jest metoda wykorzystująca delikatny strumień wodny, którą stosuje się w urządzeniach Body-Jet. Jednoczesne zastosowanie technologii wodnej wraz pobraniem tkanki tłuszczowej pozwala na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych chroniąc przy tym tkankę łączną, naczynia i nerwy.

Eliminuje to konieczność dodatkowego przetwarzania, odwirowywania i jakiejkolwiek ingerencji w tkankę przed przeszczepem tłuszczu. Pobrana do sterylnego systemu Body-Jet tkanka doskonale nadaje się do natychmiastowego wprowadzenia w piersi. Wyeliminowanie kontaktu tkanki z powietrzem znacznie obniża ryzyko infekcji, dzięki czemu zabieg jest bardzo bezpieczny dla pacjenta.




Co możemy uzyskać łącząc obie metody?

Hybrydowe powiększanie piersi, czyli metoda polegająca na łączeniu implantów z autologicznym tłuszczem daje chirurgowi bardzo duże możliwości zmiany kształtu i konturów piersi. Decydując się na implanty możemy co prawda wybrać odpowiadający naszej budowie kształt, ale niestety nie zawsze daje to gwarancje uzyskania naturalnego efektu, o którym marzy większość kobiet.

Uzupełnienie tego zabiegu przeszczepem autologicznego tłuszczu, który jest naturalnym wypełniaczem, pozwoli na idealne wymodelowanie kształtu piersi i zniwelowanie ewentualnych niedoborów objętości. Przy wyborze metody hybrydowej zawsze stosuje się mniejsze wkładki silikonowe tak, aby przeszczepiony tłuszcz dał ostateczny rezultat w postaci naturalnej piersi. Taka pierś pozbawiona jest wad w postaci odciskania się materiału obcego pod skórą, co często jest widoczne w pozycji innej niż stojąca.

Oprócz naturalnych i trwałych rezultatów korzyścią dla pacjenta może być również to, że hybrydowe powiększanie piersi może być wykonane podczas jednego zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności ponownego przygotowywania się do zabiegu i przechodzenia okresu rekonwalescencji.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ