Fryzury dla dziewczynek – na co dzień i na Pierwszą Komunię



Jak strzyc i pielęgnować włosy małych dziewczynek? Jaką fryzurę wybrać do szkoły, a jaką na ważną uroczystość jak Pierwsza Komunia Święta? Ile prawdy jest w powszechnie krążących mitach o włosach dzieci? – Dziewczynka powinna mieć naturalną, klasyczną fryzurę, która przede wszystkim będzie wygodna – mówi Oskar Bachoń, hair & make-up designer. I radzi, jak dbać o włosy młodej damy.

 

Jak filmowa bohaterka

– Bez udziwnień, wygoleń i asymetrii – Oskar Bachoń wymienia jednym tchem, czego nie stosuje przy strzyżeniu dziewczynek. A jakie fryzury poleca? – Najłatwiejsze w utrzymaniu. Takie, które nie absorbują i nie przeszkadzają w zabawie – mówi. Proponuje proste cięcia. Przy długich włosach, które większość dziewczynek zapuszcza do Pierwszej Komunii, dobrze jest strzyc je tak, by można je było spiąć czy związać gumką. Jeśli dziecko woli krótsze – niech wybierze na przykład boba w stylu bohaterki filmu „Amelia”. 

Dbaj, naturalnie

Włosy dziecka nie różnią się w istotny sposób od włosów dorosłej osoby. Są jednak delikatniejsze i bardziej wrażliwe na uszkodzenia. Kiedy dziecko jest malutkie i włoski szybko się wycierają, warto je regularnie ścinać co 2-3 miesiące, żeby równo rosły. – Wbrew popularnej opinii, ścinanie włosów nie sprawi, że będą bardziej gęste i mocniejsze – obala mit znany fryzjer. – Gęstość i grubość włosa to kwestia indywidualna, najbardziej uzależniona od genów – dodaje. Włosów dziecka nie należy obciążać kosmetykami stylizacyjnymi.– Wystarczy odżywka w spray’u na końce włosków i regularne przeczesywanie – zapewnia Oskar Bachoń.



Na Pierwszą Komunię

– Nie róbcie z małej dziewczynki miniaturowej panny młodej! – denerwuje się stylista. – lokówki, prostownice, kosmetyki do stylizacji to męka dla delikatnych włosków. Na Pierwszą Komunię i na inne ważne okazje proponuje maksymalną prostotę. – Rozpuszczone, wypielęgnowane włosy i wianuszek z naturalnych kwiatów będą najpiękniejszą ozdobą – zapewnia Oskar Bachoń. – Dobrze wyglądają też francuz, kłos czy prosty warkocz. Podkreślają naturalny urok dziecka.

Stylista przekonuje również, by zrezygnować z ozdób takich jak koraliki czy kokardki oraz wsuwek, które będą tylko dziecku przeszkadzać i powodować dodatkowy stres. – Nie podpowiem, co w tym sezonie „jest modne” z fryzur komunijnych, bo denerwuje mnie stosowanie takiego określenia do dzieci. To ukobiecanie małej dziewczynki na siłę. W tym wieku najcenniejsza jest naturalność i beztroska.

 

Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer

Informacje o ekspercie:

OSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce. Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu.

Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach. I chwała mu za to. Ktoś powiedziałaby – Bachoń spadł nam z nieba. Owszem. Ale to bynajmniej nie aniołek.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ