Efekt syrenki, czyli wyjątkowy manicure krok po kroku



Zadbane dłonie i estetycznie wykonany manicure to jedne z ważniejszych elementów wizerunku. Sprawiają, że czujesz się pewnie w każdej sytuacji: w pracy, na uczelni, na randce.

Warto zatem zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry oraz kondycję płytki paznokcia. Nie można więc zapominać o regularnym stosowaniu odżywki do paznokci i estetycznym usuwaniu skórek wokół nich. Jak uzyskać efekt syrenki na paznokciach?

 

Rosnąca popularność lakierów hybrydowych sprawia, że manicure jest coraz częściej wykonywany samodzielnie w domu przy użyciu zestawów do hybryd, które oferowane są przez wiele firm, m.in. markę Semilac.

Wprawdzie gama kolorystyczna lakierów hybrydowych jest bardzo szeroka, ale kobiety wciąż szukają nowych pomysłów na kolorowe i niespotykane dotąd stylizacje paznokciowe.

Jak zatem znaleźć inspirację bez narażania portfela na duży wydatek? Z pomocą przychodzi pyłek do zdobień, dzięki któremu możemy uzyskać na paznokciach efekt syrenki. Pyłek, zamknięty w małym słoiczku, poza atrakcyjną ceną posiada jedną najważniejszą zaletę – zmienia manicure nie do poznania!

Magiczny pyłek

Pyłek na pierwszy rzut oka przypomina ozdobny brokat, jest jednak od niego wiele drobniejszy i delikatniejszy.

Produkt sprawia, że paznokcie przykuwają uwagę milionem małych, iskrzących, opalizujących drobinek.

Syreni pyłek może przybierać liczne odcienie: zieleń, róż, błękit, srebro czy złoto. Produkt ten jest bardzo ciekawych trendem w stylizacji paznokci, gdyż pozwala na realizację nieograniczonej liczby pomysłów na niepowtarzalny manicure.

aqua-efekt-syrenki
efekt-syrenki-roz

Pyłek jest bardzo łatwy w aplikacji, nie sprawia problemów zarówno przy nakładaniu jak i ściąganiu.

Bez obaw można go używać na lakiery hybrydowe (niezależnie od marki).

Pyłek na każdym kolorze lakieru prezentuje się inaczej, co jest jego oczywistym atutem. Za każdym razem jest to jednak efekt wyjątkowy, zachwycający, wręcz… baśniowy.

Wiele firm posiada w swojej ofercie syrenie pyłki, obecnie jednymi z najpopularniejszych na polskim rynku są pyłki od Indigo.

Marka oferuje klasyczny efekt syrenki oraz jego liczne wersje kolorystyczne – różowaniebieska (Aquarius)zielona (Tiffany).



Niezbędne produkty

Do wykonania manicure z efektem syrenki niezbędne będą następujące produkty: lampa UV, baza, lakier kolorowy, top, szczoteczka (pędzelek) oraz syreni pyłek. Jak więc widać są to akcesoria, które każda miłośniczka hybryd z pewnością posiada w swoich kosmetycznych zasobach. Oczywiście baza, top i lakier nie muszą pochodzić od tego samego producenta, ale ważne by były to produkty już sprawdzone i przetestowane, co z pewnością ułatwi nam osiągnięcie zamierzonego efektu.

Kolor lakieru to oczywiście kwestia indywidualnego wyboru, warto więc wybrać go zgodnie z własnym gustem i stylem. Efekt syrenki może stanowić ciekawy dodatek do klasycznego, czerwonego manicure. Syrenkę można zastosować na jednym czy dwóch wybranych paznokciach lub zdecydować się na manicure w całości przyozdobiony tym efektem. Decyzja jak zwykle należy do Ciebie, zatem możesz eksperymentować do woli.

 

Aplikacja syrenki

Płytkę paznokcia należy wyrównać i wygładzić, zaś skórki odsunąć lub wyciąć. Następnie na tak przygotowane paznokcie można nałożyć bazę, którą utwardzamy w lampie (tak długo jak zaleca producent). Na paznokcie pokryte bazą aplikujemy 2 cienkie warstwy lakieru hybrydowego. Kolorowy lakier również utwardzamy w podłączonej do zasilania lampie UV.

Syreni pyłek nakładamy na wybrane paznokcie kolistym ruchem tak, aby drobinki dobrze wtopiły się w lakier. Do aplikacji można użyć miękkiego pędzelka, aplikatora do cieni lub mini gąbeczki. Nadmiar pyłku należy usunąć z płytki paznokcia za pomocą szczoteczki czy pędzla.

Ostatnim krokiem jest zaaplikowanie na paznokcie topu i oczywiście utwardzenie go w lampie. Prawda, że nic trudnego? Każda kobieta, która przynajmniej raz samodzielnie wykonywała manicure hybrydowy, bez problemu może uzyskać efekt syrenki na swoich paznokciach. Technika łatwa w zastosowaniu, a rezultat oszałamiający!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ