Depilacja pach – to proste! Przegląd metod.



Gładkie pachy są obowiązkowym punktem w pielęgnacji ciała przez cały rok.

O nienaganny wygląd skóry w tych okolicach dbamy, wybierając różne metody depilacji. Która z nich będzie dla nas najlepsza?

Gładkie pachy to dla wielu nie tylko podstawa zadbanego wyglądu, ale standard w zwykłej higienie osobistej.

Nie traktujmy więc delikatnej skóry pach po macoszemu i wybierzmy odpowiedni dla siebie sposób jej depilacji. Zapewni nam to wygodę oraz ochroni przed krępującymi sytuacjami w przyszłości.

Era maszynek do golenia oraz depilatorów

Zanim sięgniemy po bardziej wyrafinowane metody redukcji owłosienia, zwykle zaczynamy od tradycyjnej depilacji maszynką. Przemawia za tym niska cena oraz krótki czas potrzebny na jej przeprowadzenie. Pachy najlepiej golić wieczorem podczas kąpieli, gdy skóra jest rozmiękczona i wilgotna.

Po goleniu warto nałożyć krem nawilżający, aby zapobiec podrażnieniom, które mogą wystąpić, kiedy ostrza maszynki są źle dobrane lub stępione (stąd potrzeba ich częstej wymiany). Dyskomfort i zaczerwienienia doraźnie złagodzą pianki lub żele dla skóry wrażliwej. Pojawiający się często problem wrastania włosków ( zobacz sposób na wrastajace włoski ) może zostać rozwiązany za pomocą peelingów ( zobacz wszytsko o peelingu ) przed depilacją.

Maszynka do golenia okazuje się niezawodna w sytuacjach awaryjnych, jak nagły wyjazd czy nieplanowane wieczorne wyjście. Minusem jest jednak konieczność częstego powtarzania, co z kolei nie pozwala skórze na pełną regenerację. Drugim popularnym sposobem jest depilator, którego zastosowanie z reguły wiąże się z bólem. Nieprzyjemne doznania zmniejszają się z każdą kolejną depilacją, ponieważ odrastające włoski są już znacznie słabsze.



Depilacja woskiem i kremem w zbędny włos

Kolejnym najczęściej wybieranym sposobem jest depilacja woskiem wykonywana samodzielnie lub w gabinecie kosmetycznym. Pozwala ona usunąć włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni. Korzyścią płynącą z depilacji woskiem jest  skuteczność (jeżeli włos mierzy ok. 0,5 cm), ale warto przygotować się na niemiłe doznania.

Pamiętajmy, że jeżeli nie mamy wprawy w używaniu wosku, lepiej zdać się na doświadczenie specjalisty. Plastry woskowe są bardziej precyzyjne niż maszynka, ale również musimy osobno golić górną, jak i dolną część pachy ze względu na różne kierunki wzrostu włosów. Z kolei kremy do depilacji rozpuszczają wierzchnią część włosa, pozostawiając cebulki nienaruszone.

Przed ich aplikacją warto przeprowadzić próbę uczuleniową – niektóre składniki chemiczne wywołują bowiem reakcje alergiczne. Po ich zastosowaniu przez dobę powinno się unikać ekspozycji na słońce.

Idealnym rozwiązaniem na “zbędny włos” może być Krem do depilacji ULTRA ODŻYWCZY z 3 olejkami Bielenda (Drogerie Natura), przeznaczony do ekspresowej depilacji skóry wrażliwej.
Wyjątkowo łagodnie i bardzo dokładnie usuwa nawet najkrótsze włoski, czyni depilację wyjątkowo szybką, skuteczną i bezbolesną.

Krem zawiera 3 drogocenne olejki z najdalszych zakątków świata, o działaniu odżywczym, regenerującym i łagodzącym naskórek:

Olejek arganowy – niezwykle bogaty w „witaminę młodości” E oraz kwasy Omega 3-6-9.
Olejek abisyński – regeneruje naskórek i wspomaga uzupełnianie utraconych Olejek perilla – koi i łagodzi. Jedwabiście miękka i gładka skóra na dłużej. Depilowane miejsca na długo pozostają gładkie i optymalnie wypielęgnowane.

modanaurode.pl krem do depilacji bielenda
modanaurode.pl  krem do depilacji bielenda

Nowa jakość depilacji i spektakularne efekty

Innowacyjne technologie w depilacji laserowej to krok naprzód przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa oraz rezultatów epilacji. – W chwili obecnej jedną z najbardziej skutecznych metod redukujących owłosienie jest technologia elős (czyli współdziałanie prądu RF i energii światła), na której oparta jest konstrukcja szybkich laserów diodowych, jak np. lasera eLase, który posiada niezbędne certyfikaty CE i FDA w zakresie bezpieczeństwa – wyjaśnia Krzysztof Makarski, konsultant medyczny firmy SHAR-POLspecjalizującej się w nowoczesnych systemach laserowych.

Urządzenia tego rodzaju umożliwiają przeprowadzenie zabiegów na wszystkich typach skóry oraz kolorach włosów, w tym także jasnych, co różni je od starszej generacji laserów.

 – Zastosowany w laserze eLase nowoczesny tryb Motif naświetlający skórę impulsami o niższej energii, ale za to o bardzo wysokiej częstotliwości, w krótkim czasie pozwala wykonać praktycznie bezbolesny zabieg. Kontrolę wszelkich parametrów epilacji zapewnia monitoring temperatury skóry, który razem z jej aktywnym chłodzeniem redukuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek poparzeń do minimum – podkreśla ekspert.

Na efekty zabiegu nie ma wpływu głębokość położenia włosa ani jego umiejscowienie. Depilacja laserowa nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń naskórka, dlatego idealnie sprawdza się przy usuwaniu owłosienia z wrażliwych pach. Decydując się na metodę laserową, musimy pamiętać, że zawsze istnieje konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów, aby trwale pozbyć się owłosienia. Ich ilość jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ