Delikatne oko(lice)



Cienie pod oczami, podpuchnięte powieki, przedwczesne zmarszczki – to najczęściej występujące defekty urody, które dotyczą wrażliwej skóry wokół oczu. Jak skutecznie się z nimi rozprawić?

Cienka skóra okolic oczu jest bardzo wymagająca. Aby naruszyć jej warstwę lipidową wystarczy niewiele: drobny błąd w pielęgnacji (np. niewłaściwie dobrany kosmetyk do demakijażu), złe nawyki żywieniowe, czy choroba szybko sprawią, że nasze spojrzenie już nie będzie promienne i młodzieńcze. Tymczasem to właśnie oczy, zwane zwierciadłem duszy, przyciągają spojrzenia innych, bezlitośnie zdradzając nieprzespaną noc czy przedwczesne oznaki starzenia. Dlatego pielęgnacja tych okolic jest tak ważna!

 

Peptydowa rewitalizacja? Bez cienia wątpliwości!

„Podkrążone”, sine oczy z pewnością nie dodają wdzięku, dodają za to lat. Zwalczenie tej niedoskonałości może być jednak trudniejsze, niż nam się to wydaje:

– Czasem przyczyna powstania cieni pod oczami jest banalna – nieprzespana noc. Bywa jednak, że „podkówki” tworzą się na skutek niewłaściwej diety czy kłopotów zdrowotnych, np. problemów z krążeniem.- wyjaśnia doktor Marek Janisz z warszawskiej Kliniki Korona

– Wówczas, w przywróceniu młodzieńczego, świeżego spojrzenia nie pomoże większa dawka snu, trzeba bowiem działać skuteczniej. Pacjentkom, które cierpią na tę przypadłość polecam profesjonalny zabieg z witaminą C i peptydami, które rozjaśniają, rozświetlają skórę oraz redukują cienie pod oczami. Zabieg ma formę mezoterapii, która pobudza mikrokrążenie, sprawiając, że skóra zyskuje zdrowy, wypoczęty wygląd. Można go polecić nawet osobom o wrażliwej cerze.

Pożegnaj opuchliznę

„Worki pod oczami” to kolejny defekt urody, z którym trudno się rozprawić. Są nieestetyczne i pozbawiają nas uroku, bez względu na przyczynę ich powstania:

– Podpuchnięte oczy zwykle powstają na skutek nieprzespanej nocy, czasem ta niedoskonałość to wynik złych nawyków żywieniowych, np. nadużywania soli, mocnej kawy czy herbaty, alkoholu. Wiele pacjentek przyznaje jednak, że prowadzi zdrowy tryb życia, a mimo to uskarża się na ten problem. Przyczyną może być choroba tarczycy lub nerek. – mówi doktor Marek Janisz z Kliniki Korona

– Na szczęście najlepsze gabinety urody oferują skuteczny program naprawczy dla osób borykających się z tą przypadłością. Godna polecenia jest zwłaszcza karboksyterapia – zabieg, który delikatnie, ale skutecznie usprawnia mikrokrążenie pod powiekami, sprawiając, że komórki są stymulowane do produkcji kolagenu i elastyny.

Dodatkowe zalety? Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest praktycznie bezbolesny i stosunkowo niedrogi. Nie sposób wspomnieć o najważniejszym- efekt zabiegu utrzymuje się na długo!




Kurze łapki? A sio!

Każda kobieta wie, że zmarszczki najwcześniej pojawiają się w kącikach oczu (tzw. kurze łapki) lub na powiekach. Co z tego, skoro wiele pań robi całkiem sporo, by bruzdy szybko zagościły na ich twarzach:

 

– Źle dobrane okulary, nieodpowiednia postawa ciała np. podpieranie głowy i oczywiście grawitacja, sprawiają, że małymi kroczkami pracujemy na zmarszczki. Tymczasem wystarczy niewiele, by powstrzymać proces powstawania bruzd wokół oczu: pomoże odpowiednia ochrona przed promieniami słonecznymi, okulary korekcyjne w przypadku wady wzroku, właściwa postawa ciała.

Skuteczną bronią w zwalczeniu już istniejących zmarszczek jest jednak zabieg z użyciem toksyny botulinowej wykonywany w profesjonalnych salonach. Jego działanie polega na wyłączeniu pracy mięśni, co spowolni pogłębianie się bruzd. Efekt to wyraźnie spłycone zmarszczki i optymalnie nawilżona skóra – po prostu młodsze spojrzenie. – poleca doktor Marek Janisz z Kliniki Korona.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne to najlepszy sposób na zadbanie o delikatną i wrażliwą skórę wokół oczu. Czas przekonać się o tym… na własne oczy!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ