Co zrobić, gdy dieta i ćwiczenia nie działają?



Zgodnie z obowiązującymi trendami, atrakcyjny wygląd jest równoznaczny ze szczupłą, wysportowaną i proporcjonalną sylwetką. Dlatego ćwiczymy, zmieniamy diety, kupujemy zdrową żywność, ograniczamy używki. Osiągnięcie zamierzonego efektu wymaga żelaznej konsekwencji i regularności, a niestety niewiele z nas może sobie pozwolić na regularne treningi i ścisłą dietę równocześnie pracując zawodowo, wychowując dzieci i prowadząc dom.

 

Z badań CBOS wynika, że dbamy o sylwetkę i wygląd, bo poprawia to nasze samopoczucie. Prawie 72% badanych wiąże dbałość o wygląd zewnętrzny z samooceną. Aż 45% ankietowanych uważa, że dbałość o wygląd zapewnia powodzenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Blisko jedna trzecia respondentów odchudzała się, a prawie co piąty robił to kilkanaście razy w życiu. Natomiast 3% badanych pozostaje na diecie całe życie.

Niestety często zdarza się, że nasze wysiłki związane z dietą i aktywnością fizyczną nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Trudnością z reguły jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic (brzucha, ud, kolan, nierzadko także pleców i bioder). Nawet dobrze dobrana dieta i indywidualnie opracowane ćwiczenia czasami nie są w stanie idealnie wymodelować sylwetki.

Trzeba też pamiętać, że żadna dieta trwale nie usunie komórek tłuszczowych. Istnieje błędne przekonanie, że utrata masy ciała i redukcja tkanki tłuszczowej to to samo. Jednak ogólna liczba komórek tłuszczowych w naszym organizmie kształtuje się do około 5 roku życia i jest raczej stała. Zmienia się tylko ich wielkość. Kiedy tracimy na wadze, nasze komórki tłuszczowe stają się mniejsze, ale liczba komórek tłuszczowych pozostaje taka sama. Gdy następuje przyrost masy ciała, komórki ponownie stają się większe. Wynika z tego, że osoby o różnej masie ciała mogą mieć taka samą liczbę komórek tłuszczowych.

Czy w takim wypadku nie mamy szans na zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i uzyskanie na trwałe wymarzonej sylwetki? Oczywiście, że mamy. Jednym z rozwiązań jest  pewnością wprowadzony w latach 70. ubiegłego wieku zabieg liposukcji.

Musi on być jednak wykonywany w warunkach sali operacyjnej i mimo coraz doskonalszych urządzeń i technik nadal jest obciążony ryzykiem powikłań, a także dużą bolesnością w przebiegu pooperacyjnym, co zdecydowanie może zniechęcić wielu z nas. Rozwój medycyny estetycznej pozwolił jednak opracować nieinwazyjną alternatywę dla odsysania tłuszczu – zabieg CoolSculpting firmy Zeltiq.

Jakie są jego największe zalety?




CoolSculpting zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w obrębie leczonych obszarów. Efekty zabiegu są bardzo dobre, gdyż komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu. Niezależnie od tego jak zmienia się nasza waga, fałdy tłuszczowe z trudnych miejsc znikają, a ciało staje się bardziej smukłe i wymodelowane. Procedura sprawdza się w tzw. trudnych okolicach.

Najczęstsze obszary poddawane zabiegowi to: brzuch, boki, wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia ud, ramiona, okolica pach i łopatek – mówi lek. med. Ewa Rybicka z centrum PROFEMED Medycyna Estetyczna w Warszawie.

 

Na czym polega i jak przebiega zabieg?

CoolSculpting to redukcja tkanki tłuszczowej, wykorzystująca zjawisko kriolipolizy, czyli nieinwazyjnej metody kontrolowanego chłodzenia tkanki tłuszczowej, która działa na wybrane komórki tłuszczowe i usuwa je z organizmu. Podczas zabiegu aplikator próżniowy zasysa skórę i delikatnie przytrzymuje ją między dwoma panelami chłodzącymi.

Czujniki wbudowane w aplikator monitorują skórę, a połączone z panelem sterowania regulują chłodzenie, zapewniając stały i jednakowy przebieg zabiegu, bez naruszenia ciągłości skóry i uszkodzenia tkanek sąsiadujących z komórkami tłuszczowymi. –Zabieg ten polecam każdemu, kto chce zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach opornych na dietę i ćwiczenia. Metoda jest bezpieczna i skuteczna, a jej efekty widoczne są  już po jednym zabiegu – dodaje lek. med. Ewa Rybicka.

A efekty?

Popularność zabiegu wynika właśnie z jego spektakularnych i długoterminowych efektów, widocznych już po jednorazowym jego wykonaniu. Jeden zabieg usuwa 20-35% komórek tłuszczowych z danej okolicy. Końcowy efekt widoczny jest po 60 dniach od zabiegu. Dzięki rozłożeniu całego procesu w czasie nie ma ryzyka wystąpienia niekorzystnego zjawiska związanego z nadmiarem luźnej skóry.

 

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych,  którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

Terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych – skuteczna metoda leczenia bólu i poprawy funkcji ruchowych. Dla kogo jest wskazana?

Obecnie, gdy wiele osób boryka się z problemami układu ruchu, a ortopedzi coraz częściej spotykają się z przypadkami przewlekłego bólu…
CZYTAJ

Niedostrzegany problem – polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

Plaga otyłości wśród dzieci to nie tylko kwestia społeczna, czy estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna: - Obecnie do specjalistów trafiają…
CZYTAJ

Z Miłości do Włoch!

Warszawa, 20 stycznia 2025 r. – W wyjątkowej przestrzeni budynku Senator przy ulicy Bielańskiej w Warszawie odbył się spektakularny pokaz…
CZYTAJ

Zmysłoterapia – zapachy dobrego nastroju. Jak oddziaływają na nas zapachy?

Zapachy otaczają nas na każdym kroku – w domu, pracy, czy podczas spacerów. Czasami są niemal niezauważalne, innym razem wywołują…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne w Klinice Urody Beleza – dlaczego warto?

Szybkie tempo życia i ciągły stres sprawiają, że coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im nieco odpocząć i rozluźnić…
CZYTAJ

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż są stosowane w diagnostyce. Badania laboratoryjne Podstawowym krokiem…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze. Chociaż mogą wydawać się zupełnie niepowiązane, łączy je…
CZYTAJ

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego w weekend 25-26 stycznia 2025 r.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i…
CZYTAJ

Niacyna i biotyna zimą Moc witamin B dla nawilżenia i regeneracji

Zima to czas, kiedy skóra jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje dogłębnej regeneracji i nawilżenia. Zmęczenie po lecie i trudne warunki…
CZYTAJ

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych – skuteczna metoda leczenia bólu i poprawy funkcji ruchowych. Dla kogo jest wskazana?

Obecnie, gdy wiele osób boryka się z problemami układu ruchu, a ortopedzi…
CZYTAJ

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze.…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ