Co wpływa na jędrność skóry twarzy?



Zadbana i młoda cera przesądza o pięknie kobiety. Niestety, twarz prawie cały czas jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, które z roku na rok osłabiają jej jędrność.

Co zrobić, żeby przywrócić cerze sprężystość i promienność?

Nierzadko czas obchodzi się z naszą urodą niemiłosiernie. Wraz z upływem lat skóra stopniowo traci kolagen odpowiedzialny za utrzymanie właściwego napięcia cery oraz nienaganny owal twarzy.

Badania naukowe dowodzą, że proces starzenia się skóry rozpoczyna się po 25. roku życia. Wtedy też mogą pojawić się pierwsze zmarszczki, zwłaszcza w okolicy delikatnej skóry powiek. W myśl przysłowia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto już dziś pomyśleć, jak we właściwy sposób zadbać o kondycję naszej skóry.

ABC jędrności skóry

Zanim uciekniemy się do regularnego stosowania pudrów i podkładów rozświetlających, zwróćmy uwagę na ilość przesypianych przez nas godzin na dobę. Regularny, ośmiogodzinny sen potrafi bowiem zdziałać cuda – po takiej dawce wypoczynku skóra odwdzięczy się naturalną świeżością.

Zdrowy wygląd zapewni jej ponadto nawilżanie od środka i z zewnątrz, czyli nawadnianie organizmu (zwłaszcza w upalne dni, kiedy dochodzi do przyspieszenia pracy gruczołów łojowych) oraz kuracja kremami nawilżającymi odpowiednio dobranymi do rodzaju cery. Aplikując krem, starajmy się delikatnie, a zarazem równomiernie, wklepywać go w skórę, co zapobiegnie jej rozciąganiu.



W diecie nie powinno zabraknąć takich witamin, jak A i E, które w walce o młodą skórę są bezcenne, ale również C, D oraz z grupy B. Przy codziennym oczyszczaniu twarzy należy unikać żelów na bazie mydła, które mogą wysuszyć skórę, a także ostrych peelingów.

Tymczasem krążenie poprawi naprzemienny masaż wykonywany raz ciepłą, raz zimną wodą domykającą dodatkowo pory skóry. Latem obowiązkowe są kremy z minimalnym filtrem SPF 30. Niekiedy przestrzeganie powyższych zasad może okazać się niewystarczające. Wtedy zazwyczaj udajemy się po pomoc do gabinetu medycyny estetycznej.

Ekspresowe ujędrnianie i odmładzanie skóry w gabinecie

Współczesna dermatologia oferuje nam bogaty wachlarz kuracji pielęgnacyjnych, rewitalizujących czy odmładzających. Coraz większą popularność zdobywają sobie zabiegi szybkie, nieinwazyjne oraz przynoszące natychmiastowe efekty (tzw. zabiegi lunchowe). Jedną z tego rodzaju metod jest nowoczesne ujędrnianie skóry eTwo, wykonywane w technologii elős łączącej w sobie bipolarny prąd RF ze światłem podczerwieni.

Oba źródła energii stymulują fibroblasty – czyli komórki tkanki łącznej – do produkcji nowego kolagenu. Technologia Sublime™ penetruje głębsze warstwy skóry, dzięki czemu cera staje się bardziej elastyczna, a owal twarzy wyrazisty. Rezultatem formuły eTwo jest też opóźnienie procesów starzenia oraz redukcja płytkich zmarszczek.

Efekty utrzymują się ok. 10 dni, co predysponuje poddawanie się kuracji zwłaszcza przed ważnymi wydarzeniami – weselem, wymarzonym urlopem lub romantycznym wieczorem we dwoje. Dla utrwalenia wyników zabiegu zaleca się powtórzenie procedury w przeciągu 3 tygodni. Ich ostateczną ilość z reguły ustala się już indywidualnie.

Zabieg trwa ok. 10-20 minut w zależności od stanu cery, jest też bezpieczny dla każdego typu skóry. Po wyjściu z gabinetu można bez obaw powrócić do zwyczajnych zajęć.

Konsultacja specjalistyczna: Urszula Sztwiertnia, firma SHAR-POL, www.shar-pol.pl

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ