Cellulit – pozbądź się skórki pomarańczowej!



Nie ma kobiety, której nie dotknąłby problem cellulitu. Podskórne guzki, zgrubienia i nierówna struktura naskórka jest zmartwieniem nie tylko otyłych pań, ale i tych bardzo szczupłych i aktywnych. Winę za ten defekt ponoszą zła dieta, brak ruchu i siedzący tryb życia, ale przede wszystkim hormony. Jak się pozbyć tych uciążliwych, nieestetycznych zmian? Czy możliwa jest całkowita redukcja cellulitu i gładka, jędrna skóra?

 

Cellulit – zmora XXI wieku

Skąd się bierze cellulit? Ten problem dotyka aż 80 – 90% kobiet i nie ma znaczenia, czy prowadzi się zdrowy tryb życia, uprawia sport czy też cierpi na otyłość. Duży wpływ na występowanie skórki pomarańczowej ma genetyka – jeżeli kobiety w Twojej rodzinie zmagały się z tym problemem, prawdopodobnie będziesz go mieć również i Ty.

Główną winę za występowanie skórki pomarańczowej ponoszą głównie hormony – najczęściej pojawia się ona w okresie dojrzewania i związana jest z nadmiarem estrogenów w ciele. Tkanka tłuszczowa pod skórą nierównomiernie się rozkłada, w związku z czym na jej zewnętrznej warstwie pojawiają się guzki i zgrubienia.

Obrzękowo – włókniste zmiany skutkują pofałdowaną strukturą naskórka na brzuchu, biodrach, udach oraz ramionach i są powodem wielu kompleksów. Kobiety często krępują się odsłonić nogi lub latem pokazać się w kostiumie kąpielowym na plaży. Czy z cellulitem można skutecznie walczyć?



Precz z cellulitem! Pożegnaj skórkę pomarańczową!

O ile całkowite pozbycie się cellulitu jest dość trudne, można skutecznie mu przeciwdziałać. Bardzo duże znaczenie ma wiek, tryb życia czy dieta – choć skórka pomarańczowa dotyka zarówno kobiety z nadwagą, jak i te szczupłe, można zapobiegać jej od środka.

Na zewnątrz dobrze jest stosować specjalne preparaty wyszczuplające i redukujące cellulit, ale w przypadku bardziej zaawansowanych objawów należy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Walka z cellulitem na własną rękę może być dość trudnym zadaniem, ale przy pomocy serii specjalistycznych zabiegów osiągnie się o wiele lepsze efekty. Wizyta w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym poprawi elastyczność i gęstość naskórka, usunie nadmiar wody z organizmu i polepszy krążenie.

Do najlepszych zabiegów poprawiających wygląd skóry z cellulitem należy liporadiologia – ta procedura ujędrnia i wygładza dotknięte skórką pomarańczową partię oraz korzystanie wpływa na ich stan. Skuteczniej rozbija tkankę tłuszczową, niż masaże wykonywane w domu oraz ma silniejsze działanie, niż kosmetyki z drogerii. W dodatku można zastosować go na każdą partię ciała, która pokryta jest nieestetycznymi guzkami i nierównościami – zabieg poprawia wygląd i strukturę skóry na brzuchu, udach, pośladkach i biodrach. Dzięki liporadiologii będziesz gotowa na sezon bikini!

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ