5 zasad walki z cellulitem



Cellulit, czyli nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej w organizmie to problem, który dotyka aż 9 na 10 kobiet. Może on pojawić się u każdej z nas – niezależnie od wieku czy typu sylwetki. Czy w takim wypadku mamy szansę z nim wygrać? Tak, jeśli będziemy pamiętać o najważniejszych zasadach.

1. Masaż przede wszystkim

Jedną z codziennych czynności, które powinnaś wykonywać walcząc z cellulitem jest masaż. Możesz wykonywać go pod prysznicem szorstką gąbką lub rękawicą. Dlaczego jest tak ważny? Przyśpiesza krążenie krwi i limfy, co przekłada się na dostarczanie komórkom większej ilości tlenu i substancji odżywczych oraz szybsze usuwanie toksyn z organizmu i co za tym idzie, przyczynia się do redukcji cellulitu. Dzięki tej czynności możesz też zwiększyć napięcie i elastyczność skóry, która będzie wyglądała na bardziej gładką i jędrną.

 

2. Bądź aktywna

Chociaż cellulit może wystąpić u każdej z nas to jednym z czynników, które zwiększają to prawdopodobieństwo jest siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Dlatego naprawdę warto wybrać ćwiczenia, które najbardziej nam odpowiadają i poświęcić na nie codziennie trochę czasu. Pomoże to zadbać nie tylko o wygląd, ale i o zdrowie oraz dobre samopoczucie.

 

3. Odżywiaj się zdrowo

Dieta to również jeden z czynników, które mogą pomóc w walce z cellulitem. Nie chodzi jednak o  odchudzanie, które może nawet pogorszyć jędrność skóry, ale o zróżnicowane i zdrowe odżywianie. W pierwszej kolejności powinnaś ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z  niezdrowych  węglowodanów tj. białego pieczywa, ciast oraz tłustych potraw, soli, słodyczy, kawy i alkoholu. Ważne jest również spożywanie regularnych posiłków (najlepiej 4-5 dziennie).

 

4. Pij wodę

Spożywanie odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody (nawet do 2,5 l dziennie) to również bardzo ważny element w walce ze skórką pomarańczową. Odpowiednie nawodnienie ma ogromne znaczenie dla zachowanie jędrnej i elastycznej skóry. Woda pomaga też również wypłukać z organizmu toksyny (również te nagromadzone w obszarach występowania cellulitu).



Zaufaj specjalistom

Wyeliminowanie cellulitu na stałe jest bardzo trudnym zadaniem. Jeśli pomimo stosowania się do wszystkich zasad nadal nie udało Ci się pozbyć tego problemu, warto pomyśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem pozwalającym pozbyć się tego problemu, a przy okazji wymodelować sylwetkę, jest karboksyterapia. Jak działa?

Dwutlenek węgla, wprowadzony podskórnie do tkanki tłuszczowej, zmienia się w kwas węglowy i niszczy komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

W rezultacie dochodzi do odnowienia komórek skóry i stymulacji syntezy kolagenu, które prowadzą do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia cellulitu, nawet w zaawansowanej postaci.

Wartym uwagi zabiegiem jest również Venus Freeze, w którym wykorzystana została technologia połączenia znanych ze swoich możliwości pobudzania kolagenu fal radiowych z impulsem magnetycznym dająca spektakularne efekty w ujędrnianiu skóry ciała oraz redukcji cellulitu.

Pozwala ona na bezpieczne, ale zarazem intensywne działanie na poziomie wszystkich warstw skóry. Dzięki pobudzeniu produkcji nowego kolagenu oraz włókien elastynowych poprawiona zostaje gęstość, napięcie i elastyczność skóry. Równocześnie działa jakby odchudzająco na komórki tłuszczowe, przez co cellulit zostaje znacznie zredukowany  dodaje dr Kuźmińska.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ