5 błędów w pielęgnacji włosów!



Wydaje ci się, że właściwie dbasz o włosy? Masz rację- tylko ci się wydaje! Na szczęście dzięki naszym radom dowiesz się, jakich błędów nie popełniać, by cieszyć się piękną fryzurą.

Zdrowe, lśniące pasma to obowiązkowy element każdej letniej stylizacji. Niestety, każdego dna popełniamy wiele błędów, które niszczą delikatną strukturę włosa. Jakich nawyków powinnyśmy uniknąć?

1. Siła naturalnej pielęgnacji

Nie jesteś zadowolona ze swojego starego szamponu? To znak, że nadszedł czas zmienić preparat na inny. Twój wybór nie powinien być jednak dziełem przypadku. Dlatego nie zabieraj szamponu facetowi, mamie czy przyjaciółce, lecz sama wybierz kosmetyk – najlepiej taki, który zawiera w swym składzie mnóstwo naturalnych składników, które są delikatne, ale jednocześnie bardzo skuteczne.

Niezastąpiony pod tym względem jest szampon polskiej marki Kumazu, którego skład to prawdziwa bomba dobroczynnych składników: wyciągi z pokrzywy, skrzypu, czarnej rzepy, tataraku, imbiru czy żeń-szenia sprawią, że włosy staną się silne, zadbane i pełne blasku. I to już po pierwszym użyciu!

 

2. Sztuczki fryzjerów

Warto wiedzieć, że istotne jest nie tylko to, czym myjemy włosy, ale też jak je myjemy. Nie przesadzajmy z ilością szamponu- odrobina wielkości laskowego orzecha będzie wystarczająca. Trickiem, który stosują fryzjerzy jest zmieszanie szamponu z niewielką ilością wody, dzięki czemu łatwiej rozprowadzić kosmetyk. Nie zmywajmy piany natychmiast po nałożeniu, pozwólmy składnikom zadziałać, zostawmy więc preparat choćby na minutę, a potem zmyjmy go przy użyciu najpierw cieplej (ale nie gorącej!), a na koniec chłodnej  wody.

 

3. Eliksir zdziała cuda

Sam szampon to za mało, by cieszyć się lśniącymi, zdrowymi pasmami nie tylko w trakcie urlopu, ale też po nim. Czasem jednak nie jesteśmy zadowolone z efektów kosmetyków, które stosujemy: zachwalana w reklamie maseczka skleja pasma, a olejek je obciąża. Wszystkiemu winne są substancje zawarte w kosmetykach, które zamiast pomagać, szkodzą.

Na „czarnej liście” są zwłaszcza: alkohol, silikony, parabeny. Dlatego po każdym myciu lepiej stosować kosmetyk oparty na naturalnych składnikach, który dostarczy naszym włosom wszystkich niezbędnych składników, taki jak eliksir do włosów marki Kumazu. Już kilka kropli tego niezwykłego preparatu wystarczy, by włosy stały się idealnie lśniące i cudownie miękkie. Natura górą!

 

4. Suszenie

Chcesz mieć piękne, lśniące pasma? Pamiętaj, by suszyć je chłodnym nawiewem od nasady po końce, dzięki czemu łuski włosa zamkną się, zatrzymując w środku wilgoć. Staraj się też nigdy nie wychodzić z wilgotnymi, nie do końca wysuszonymi czupryną na słońce, gdyż szybko uszkodzi i wysuszy czuprynę.



5. Pod specjalną ochroną

Słońce powoli, ale nieodwracalnie uszkadza nie tylko naszą skórę, ale też włosy. O ile pamiętamy o tym, by stosować kremy z filtrem, to jednak faktem jest, że o naszą fryzurę już tak nie dbamy. Efekt to suche, łamliwe pasma, które ciężko ułożyć. Dlatego pamiętajmy o tym, by zawsze, nie tylko podczas urlopu, chronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem. Pomoże w tym specjalny spray ochronny, lub… stylowy kapelusz.

Nieodpowiedni szampon, odżywka, które zamiast dbać o nasze włosy, szkodzi im, a do tego niewłaściwe nawyki mogą spowodować, że nasze włosy staną się suche, łamliwe, a nawet zaczną wypadać. Dlatego powiedz „stop” niewłaściwej pielęgnacji i zaufaj marce Kumazu – to naturalne!

 

Joanna Bielas

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ