5 błędów w pielęgnacji włosów!



Wydaje ci się, że właściwie dbasz o włosy? Masz rację- tylko ci się wydaje! Na szczęście dzięki naszym radom dowiesz się, jakich błędów nie popełniać, by cieszyć się piękną fryzurą.

Zdrowe, lśniące pasma to obowiązkowy element każdej letniej stylizacji. Niestety, każdego dna popełniamy wiele błędów, które niszczą delikatną strukturę włosa. Jakich nawyków powinnyśmy uniknąć?

1. Siła naturalnej pielęgnacji

Nie jesteś zadowolona ze swojego starego szamponu? To znak, że nadszedł czas zmienić preparat na inny. Twój wybór nie powinien być jednak dziełem przypadku. Dlatego nie zabieraj szamponu facetowi, mamie czy przyjaciółce, lecz sama wybierz kosmetyk – najlepiej taki, który zawiera w swym składzie mnóstwo naturalnych składników, które są delikatne, ale jednocześnie bardzo skuteczne.

Niezastąpiony pod tym względem jest szampon polskiej marki Kumazu, którego skład to prawdziwa bomba dobroczynnych składników: wyciągi z pokrzywy, skrzypu, czarnej rzepy, tataraku, imbiru czy żeń-szenia sprawią, że włosy staną się silne, zadbane i pełne blasku. I to już po pierwszym użyciu!

 

2. Sztuczki fryzjerów

Warto wiedzieć, że istotne jest nie tylko to, czym myjemy włosy, ale też jak je myjemy. Nie przesadzajmy z ilością szamponu- odrobina wielkości laskowego orzecha będzie wystarczająca. Trickiem, który stosują fryzjerzy jest zmieszanie szamponu z niewielką ilością wody, dzięki czemu łatwiej rozprowadzić kosmetyk. Nie zmywajmy piany natychmiast po nałożeniu, pozwólmy składnikom zadziałać, zostawmy więc preparat choćby na minutę, a potem zmyjmy go przy użyciu najpierw cieplej (ale nie gorącej!), a na koniec chłodnej  wody.

 

3. Eliksir zdziała cuda

Sam szampon to za mało, by cieszyć się lśniącymi, zdrowymi pasmami nie tylko w trakcie urlopu, ale też po nim. Czasem jednak nie jesteśmy zadowolone z efektów kosmetyków, które stosujemy: zachwalana w reklamie maseczka skleja pasma, a olejek je obciąża. Wszystkiemu winne są substancje zawarte w kosmetykach, które zamiast pomagać, szkodzą.

Na „czarnej liście” są zwłaszcza: alkohol, silikony, parabeny. Dlatego po każdym myciu lepiej stosować kosmetyk oparty na naturalnych składnikach, który dostarczy naszym włosom wszystkich niezbędnych składników, taki jak eliksir do włosów marki Kumazu. Już kilka kropli tego niezwykłego preparatu wystarczy, by włosy stały się idealnie lśniące i cudownie miękkie. Natura górą!

 

4. Suszenie

Chcesz mieć piękne, lśniące pasma? Pamiętaj, by suszyć je chłodnym nawiewem od nasady po końce, dzięki czemu łuski włosa zamkną się, zatrzymując w środku wilgoć. Staraj się też nigdy nie wychodzić z wilgotnymi, nie do końca wysuszonymi czupryną na słońce, gdyż szybko uszkodzi i wysuszy czuprynę.



5. Pod specjalną ochroną

Słońce powoli, ale nieodwracalnie uszkadza nie tylko naszą skórę, ale też włosy. O ile pamiętamy o tym, by stosować kremy z filtrem, to jednak faktem jest, że o naszą fryzurę już tak nie dbamy. Efekt to suche, łamliwe pasma, które ciężko ułożyć. Dlatego pamiętajmy o tym, by zawsze, nie tylko podczas urlopu, chronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem. Pomoże w tym specjalny spray ochronny, lub… stylowy kapelusz.

Nieodpowiedni szampon, odżywka, które zamiast dbać o nasze włosy, szkodzi im, a do tego niewłaściwe nawyki mogą spowodować, że nasze włosy staną się suche, łamliwe, a nawet zaczną wypadać. Dlatego powiedz „stop” niewłaściwej pielęgnacji i zaufaj marce Kumazu – to naturalne!

 

Joanna Bielas

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ