3 kroki do skóry bez przebarwień



Wakacje i urlop to wyśmienity czas na spędzanie wolnego czasu na powietrzu, zażywanie kąpieli słonecznych czy korzystanie z różnych kąpielisk wodnych. Wszystko to stanowi relaks i odprężenie dla naszego ciała, umysłu i ducha. I tak jak umysł czy duch mogą w pełni czerpać korzyści z dobrodziejstw wakacji bez konsekwencji tak już nasze ciało, czy włosy niekoniecznie. I chociaż może nam się wydawać, że wyglądamy lepiej z letnią opalenizną, to po wakacjach mogą pojawić się przebarwienia.

 

Jak możemy z nimi walczyć? Wystarczą 3 kroki:

Krok 1

Na początku trzeba podkreślić, że przebarwienia nie tylko dodają nam lat i wpływają na wygląd, ale czasem mogą być również bardzo niebezpieczne. Istnieje ryzyko, że niektóre z nich mogą przekształcić się w czerniaka. Dlatego przed rozpoczęciem walki z przebarwieniami powinniśmy udać się do dermatologa w celu właściwego ich rozpoznania.

Krok 2

– Kiedy już upewnimy się, że przebarwienia nie są groźne dla zdrowia, warto zastanowić się nad ich przyczynami. Ta wiedza może pomóc w przyszłości ustrzec się przed kolejnymi zmianami. Do najbardziej popularnych, oprócz ekspozycji na promieniowanie UV zaliczamy skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji wątroby, urazy mechaniczne, niedobór witamin, gównie kwasu foliowego czy stosowanie leków i substancji światłouczulających w kosmetykach np. dziurawiec, nagietek, bratek oraz olejków eterycznych w perfumach – mówi lek. med. Jowita Dejewska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Krok 3

Ostatnim i pewnie najbardziej wyczekiwanym krokiem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, w którym możemy poddać się wybranemu zabiegowi.

Jakie terapie mogą pomóc w walce z przebarwieniami?

Peelingi chemiczne. – Pomagają zwalczać niedoskonałości skóry i stanowią terapię anti-aging. Dzięki nim skóra lepiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków, wyrównuje koloryt – pomaga pozbyć się przebarwień i odświeża wygląd cery. Ponadto stymulują skórę do przebudowy, dzięki czemu staje się ona grubsza, lepiej napięta i gładsza – mówi mgr Agnieszka Wiśniewska, kosmetolog.



Stopień intensywności złuszczania zależeć będzie od doboru odpowiedniego rodzaju kwasu, jego stężenia i indywidualnych cech skóry. Do wyboru mamy m.in. peeling PQ Age, Cosmelan, DNA Recovery Peel, Ferulac oraz Retises Yellow Peel.

Lasery. Druga, po peelingach, najpopularniejsza metoda terapii hiperpigmentacji. Przykładem może być laser Cutera Exel V. – Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik w skórze, co powoduje jego koagulację a w konsekwencji rozjaśnienie lub usunięcie przebarwień – dodaje dr Dejewska. Tę metodę wykorzystuje się do usuwania głębokich przebarwień, których nie można wyeliminować innymi metodami.

Mezoterapia. W zwalczaniu przebarwień dobre efekty daje również mezoterapia. Zastosowanie Dermaheal SB, preparatu redukującego przebarwienia skórne i zapobiegającego syntezie melaniny sprawi, że zabieg będzie działał rozjaśniająco i efektywnie zapobiegnie dalszej pigmentacji. Sprawi też, że skóra stanie się rozświetlona i pełna blasku.

Pamiętajmy też, że bardzo ważną część zabiegów stanowi również pielęgnacja domowa, czyli profilaktyka i ochrona!

 

Wszystkie te zabiegi możesz wykonać w PROFEMED Medycyna Estetyczna Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Hotel Marriott VI p.

 

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych,  którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ