Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – Nawilż, wymodeluj, powiększ. Trzy zabiegi, jeden składnik.



Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego – Nawilż, wymodeluj, powiększ. Trzy zabiegi, jeden składnik.

Niektórzy mówią, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta pewnie znajduje swoje uzasadnienie w wielu przypadkach, nie jednak w odniesieniu do kwasu hialuronowego. Preparaty z HA nawilżają, modelują oraz powiększają i obecnie trudno wyobrazić sobie bez nich rozwój medycyny estetycznej.

Każdy typ zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego wymaga zastosowania innego rodzaju preparatu. Te różnią się między sobą usieciowaniem (liczbą połączeń międzycząsteczkowych), trwałością, składem, stężeniem oraz gramaturą. Każdy preparat stosuje się w innych celach, nad wszystkimi powinien jednak górować jeden – by nie przesadzić. Z pomocą lek. med. Magdaleny Dobosz-Kawałko z kliniki medycznej Prof. Dobosz i Partnerzy, prezentujemy przegląd najważniejszych zabiegów z użyciem HA oraz omawiamy różnice między idealnymi a niekorzystnymi efektami.

Nawilżanie – top 1

– Wśród zabiegów nawilżających skórę w szczególności mogę polecić mezoterapię igłową z zastosowaniem niestabilizowanego kwasu hialuronowego wraz z kompleksem rewitalizującym skórę Redensity I – mówi lek. med. Magdalena Dobosz-Kawałko.

Kompleks Odnawiający Skórę zawarty w preparacie Teosyal Redensity I tworzą aminokwasy, antyoksydanty, minerały oraz witamina B6, które spełniają szereg różnych funkcji. Dla przykładu aminokwasy glicyna i lizyna stymulują wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, a arginina reguluje prawidłowe nawilżenie górnych warstw skóry.




Modelowanie i/a powiększanie

– Wśród zabiegów modelujących z pewnością największą popularnością cieszy się zabieg modelowania kości policzkowych, spośród zabiegów powiększających zaś spektakularne efekty daje zabieg wypełniania ust. W tej roli świetnie sprawdza się Teosyal Kiss New Formualtion. Pamiętajmy jednak, że wypełniając usta, powinniśmy myśleć przede wszystkim o nadaniu im atrakcyjnego kształtu. Skupiając się jedynie na objętości, możemy uzyskać efekt „napompowanych oponek”. Gdzie leży granica? – Granica pomiędzy modelowaniem a powiększaniem, nie tylko ust, kończy się wtedy, gdy na skutek zabiegów przestajemy wyglądać naturalnie.

-Modelowanie to uzupełnianie ubytków z wyczuciem, nadawanie twarzy symetrycznych, łagodnych i młodzieńczych kształtów. Jeżeli skupiamy się jedynie na powiększaniu danej okolicy, zapominając o konieczności modelowania i uwzględnieniu naturalnych konturów, uzyskujemy wówczas nienaturalny, „nadmuchany” efekt.

Jak uniknąć błędów?

– Najczęstszą przyczyną „napompowanych” rezultatów jest nadmierna ilość podanego preparatu wynikająca z błędnego przekonania, że im więcej tym lepiej. Złe efekty mogą również wynikać z niewłaściwego doboru preparatu do okolicy, jak na przykład w przypadku podania gęstego, wolumetrycznego preparatu w usta, co prowadzi zazwyczaj do przerysowanych efektów. Nie mniej ważne jest również odpowiednie zakwalifikowanie pacjentów do zabiegu i holistyczne spojrzenie na ich urodę tak, by efekty podkreślały atuty i tuszowały niedoskonałości, zamiast je podkreślać.

O tak dużej różnorodności zastosowania kwasu świadczą jego właściwości. Jakie?

– Kwas hialuronowy wykazuje szereg zalet, które sprawiają, że jest tak szeroko rozpowszechnionym produktem stosowanym w medycynie estetycznej. Jego pierwszą i najważniejszą cechą jest bezpieczeństwo stosowania. Certyfikowane produkty kwasu hialuronowego, jak na przykład te z oferty Teosyal, są szeroko przebadane, bezpieczne oraz nie powodują działań niepożądanych pod postacią odczynów alergicznych.

Co więcej efekty zabiegów są odwracalne – w razie braku satysfakcji z zabiegu preparat można rozpuścić przy pomocy hialuronidazy. Kwas hialuronowy jest miękki, plastyczny, co decyduje o naturalnym efekcie zabiegów. W zależności od rodzaju kwasu oraz od głębokości podania możemy uzyskać różnorodne efekty. Kwas podany śródskórnie nawilża, podskórnie – wypełnia zmarszczki, zaś podany w głębsze warstwy – wypełnia ubytki wolumetryczne.

modanaurode.pl  Lek. med. Magdalena Dobosz-Kawałko

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ