Zabieg Oxygenating Trio – Alternatywa dla silnych peelingów chemicznych i kwasów – ciekawa propozycja na wakacje.



Oxygenating Trio – jedno rozwiązanie na wiele problemów

Jedną z wielu zalet trójfazowych zabiegów Oxygenating Trio jest fakt, iż staje się on idealnym, pomocnym rozwiązaniem na niejeden problem skóry twarzy. Może on być stosowany przy wielu fototypach skóry (od I-IV w skali Fitzpatricka) oraz bez przeszkód u kobiet w ciąży. Można go również stosować profilaktycznie w celu odświeżenia kondycji cery twarzy. Jednak do głównych wskazań jego stosowania należą:

* skóra palacza/szara/matowa;

* dotlenienie komórek/silna regeneracja;

* pielęgnacja okolic oczu;

* zaskórniki zamknięte/skóra z tendencją do zmian trądzikowych;

* profilaktyka starzenia skóry;

* trądzik różowaty/rumień utrwalony.

Zabieg Oxygenating Trio składa się z trzech kroków:

Krok pierwszy – Aktywacja

Dążymy do pobudzenia mikrokrążenia w skórze oraz przygotowania cery do zoptymalizowanej penetracji składników aktywnych na kolejnych etapach zabiegu.

Składniki aktywne stosowane w etapie pierwszym:

– kwas fumarowy- antyoksydant, pobudzający krążenie krwi

– dysmutaza ponadtlenkowa – enzym, który chroni tlen przed działaniem wolnych rodników tlenowych.




Krok drugi – Detoksykacja

– Detoksykacja komórek skóry w celu odwrócenia skutków działania szkodliwych wolnych rodników oraz czynników zewnętrznych.Składniki aktywne użyte w etapie drugim: – olej z nasion dyni – stanowi bogactwo NNKT oraz składników odżywczych – hydrolizowany ekstrakt z grzybów Candida Saitoana- ekstrakt wykazuje działanie wzmacniające naturalne procesy antyoksydacyjne w skórze – ekstrakt z kory dzikiej wiśni- silny składnik wykazujący działanie przeciwzapalne, redukuje zaczerwienia skóry, dzięki bogactwu flawonoidów oraz antyoksydantów eliminuje działanie wolnych rodników

 

Krok trzeci – Dotlenienie i odżywienie

– Dotlenienie i odżywienie komórek skóry w celu regeneracji warstwy hydrolipidowej, dodatkowo dostarczamy składniki o działaniu silnie odbudowującym oraz dotleniającym Składniki aktywne: – kwas mlekowy – przyspiesza proces keratynizacji naskórka, jest inhibitorem melanogenezy – kwas salicylowy – działa przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie – kwas glikolowy – złuszcza martwe komórki naskórka oraz wykazuje działanie przeciwłojotokowe – woda utleniona – dotlenia, zapobiega migracji bakterii w skórze i chroni struktury skóry przed uszkodzeniami

Artykuł powstał dzięki Salonowi Urody Xena  Warszawa ul. Wyspowa 8

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ