Za dużo słońca i solarium? Poznaj sposoby na odmłodzenie skóry!



Opalona skóra wygląda atrakcyjnie, natomiast im więcej się ją wystawia na działanie promieniowania UVA i UVB, tym szybciej się starzeje. Czy da się temu zaradzić?

 

F jak fotostarzenie

Promieniowanie UVA i UVB z jednej strony poprawiają nastrój i są źródłem życiodajnej witaminy D3, z drugiej jednak niszczą skórę i są przyczyną powstawania jej nowotworów. Powodują także fotostarzenie, czyli przyspieszone starzenie skóry spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV.

Promienie UV są odpowiedzialne za powstawanie zmian pigmentacyjnych i przebarwień oraz zmarszczek, bruzd, utraty elastyczności i jędrności skóry. Wciąż za mało mówi się także o zagrożeniu jakie niesie opalanie się na słońcu lub w solarium. Jest szkodliwe dla skóry i zdrowia całego organizmu.

 

P jak profilaktyka

Jak zaradzić procesom fotostarzenia wywołanym przez promieniowanie UVA i UVB? Postawić na prewencję, czyli używać preparatów z wysokim faktorem (powyżej SPF 25) i unikać ekspozycji skóry na słońce w godzinach, kiedy promieniowanie jest najbardziej szkodliwe. Natomiast jeśli pomimo tego, już widać zmiany pigmentacyjne, warto zadbać o dopasowanie pielęgnacji do potrzeb cery.

 

Do rutyny pielęgnacyjnej warto wprowadzić serum lub krem z witaminą C, która zwalcza nierównomierny koloryt skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. W dzień zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem, żeby nie pogłębić zmian barwnikowych i innych skutków fotostarzenia. A na noc nakładać preparat z retinolem – witaminą A, która jest nieprzeceniona w walce o młodość skóry.

 

W gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym najbardziej pomocne są peelingi. Z retinolem, witaminą C i kwasami (migdałowym, kojowym, glikolowym, itp.). Peeling działa na skórę holistycznie, złuszczając ją i mobilizując do regeneracji i stymulacji kolagenu i elastyny. Natomiast warto go zrobić w serii.

 

Alternatywa? Laseroterapia.

– Zabiegi laserem to najnowocześniejsze metody odmładzania skóry. Udowodniono, że zabiegi laserowe w sposób istotny redukują specyficzne objawy nie tylko starzenia skóry, ale również jej fotostarzenia. Badania naukowe wykazały, że zabiegi laserowe mogą również zmniejszać ryzyko zachorowania na indukowanego narażeniem na promieniowanie UV raka skóry. W klinice Dermamed wykonuje się: laserowe odmładzanie skóry, usuwa się światłem lasera zmarszczki, a nawet robi lifting – tłumaczy dr Jacek Kłak z kliniki Dermamed.




Lasery stymulują naturalne procesy regeneracyjne w skórze i co najważniejsze – dają naturalne efekty. Laserami można przeprowadzać bardzo różne terapie – od profilaktyki przeciwko starzeniu się skóry u osób młodych, po laserowe usuwanie zmarszczek i zabiegi liftujące twarz. Poprawiają kondycję skóry zniszczonej słońcem bądź solarium, która wygląda na dużo starszą niż wskazywałaby metryka.

Dr Jacek Kłak - laser Nordlys_small medycyna estetyczna

N jak Nie ma jednego idealnego lasera

Istnieje wiele skutecznych laserów o wielu różnych zastosowaniach. Dlatego warto szukać miejsca, które dysponuje możliwie jak największym ich wachlarzem.

Dzięki temu jest szansa na dobranie optymalnego zabiegu do określonego problemu i oczekiwań.

 

W leczeniu i profilaktyce fotostarzenia stosujemy różne lasery – lasery frakcyjne, takie jak SmartXide, Fraxel, FRAX1550, Fotona, wykonujemy zabieg Endoliftingu Fotona 4D, różne rodzaje fotoodmładzania – Nordlys, FotoFacial, profilaktykę i leczenie opadania tkanek z zastosowaniem zdecydowanie najlepszego urządzenia w technologii HiFu – Ulthera – wyjaśnia dr Jacek Kłak z kliniki Dermamed.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ