Wolumetria – modelowanie bez skalpela



W dzisiejszych czasach młody wygląd stanowi naprawdę dużą wartość. Wiele mówi się o sposobach, dzięki którym będziemy mogli dłużej się nim cieszyć. Stosując się do tych zaleceń i prowadząc zdrowy tryb życia często udaje nam się opóźnić proces starzenia, niestety jednak zwykła pielęgnacja nie jest w stanie go zatrzymać. Z wiekiem dochodzi do stopniowego zaniku wszystkich tkanek twarzy, co prowadzi do wyostrzenia rysów, zaburzenia owalu i proporcji twarzy. Czy możemy temu przeciwdziałać?

Na szczęście tak. Z pomocą przychodzą nam takie zabiegi jak wolumetria, którą w najprostszy sposób można opisać jako korekcję pozwalającą na przywrócenie prawidłowych proporcji, objętości policzków i  kształtu owalu twarzy, co zbliża nas do młodego wyglądu sprzed lat.

Ważne jest jednak, żeby tego rodzaju zabiegi wykonywał doświadczony lekarz, który w odpowiedni sposób dobierze ilość preparatu oraz miejsca, w które najlepiej będzie go wprowadzić. Istotny jest również odpowiedni dobór preparatów, które mogą doskonale uzupełnić osiągnięty efekt. Jeżeli jest taka możliwość to warto zrobić jeden, kompleksowy zabieg wykorzystując różne preparaty, które świetnie się uzupełniają. Działa to tak, jakby przy codziennej pielęgnacji nie stosować tylko kremu, ale też serum. Efekt jest dużo lepszy  – mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając z Kliniki Kwarecka w Warszawie.

modanaurode.pl  Wolumetria ? modelowanie bez skalpela
modanaurode.pl- Wolumetria ? modelowanie bez skalpela

A co dokładnie możemy zmienić poddając się zabiegom wolumetrycznym?

Jednymi z najbardziej zauważalnych oznak starzenia są zmiany w dolnej partii twarzy tzw. chomiki i pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe. Wielu pacjentów spodziewa się, że selektywne wypełnienie bruzd rozwiąże problem. Jednak aby naprawdę odmłodzić rysy twarzy należy odtworzyć kształt policzka w tym miejscu, w którym tkanka tłuszczowa przemieściła się w stronę bruzd i w dół, w stronę „chomików”.

I tu właśnie pomóc może wolumetria. Podając preparat w obszarze środkowej części twarzy widzimy od razu spłycenie bruzd w kącikach ust i okolicy chomików. Dzięki połączeniu tych działań możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt.




Odpowiednio dobrane preparaty uzupełniające zabiegi wolumetryczne pozwolą też delikatnie zwiększyć lub skorygować kształt ust, wypełnić dolinę łez oraz wygładzić skórę wokół oczu.

Jak widać, wolumetrią i towarzyszącymi jej zabiegami możemy zdziałać naprawdę dużo. Jest to zasługa najlepszych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zastosowanie odpowiednio zestawionych produktów z linii Juvéderm® (Volbella®, Voluma® i Volift®) pozwoli w kompleksowy sposób zadbać o nadanie naszej twarzy młodszego i przede wszystkim naturalnego wyglądu. Poleca je również dr Kwarecka-Zając, która specjalizuje się właśnie w zabiegach rzeźbienia twarzy: Preparaty wykorzystujące technologię Vycross to dziś jedne z najbardziej nowoczesnych technologicznie preparatów na bazie kwasu hialuronowego na rynku.

modanaurode.pl - Wolumetria ? modelowanie bez skalpela
modanaurode.pl -Wolumetria ? modelowanie bez skalpela

Warto również wspomnieć, że zabiegi wolumetryczne dają niemal natychmiastowe efekty, które utrzymują się nawet do 18 miesięcy.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ