Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym.



Zacznijmy od początku co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy czyli polisacharydem, który  jest naturalnym składnikiem występującym w naszym ciele a przede wszystkim w skórze. Celem kwasu hialuronowego jest między innymi a właściwie głównym zadaniem jest wiązanie wody co pozwala na prawidłowe nawodnienie tkanek, następstwem czego jest utrzymanie jędrności i elastyczności naszej skóry.

Niestety z upływem lat zanika cząsteczka kwasu hialuronowego zanikają, co powoduje zwiotczenie skóry, powstają zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna być mniej elastyczna, zanikają rysy twarzy (owal twarzy się zmienia).

Usuwanie zmarszczek  kwasem hialuronowym.

Z upływem lat w naszym ciele zachodzą procesy, które powodują iż nasza skóra zaczyna być szara, zwiotczała, mało sprężysta, zanika owal twarzy itp. Jednym z tego powodów jest  zanikanie kwasu hialuronowego, który powoduje iż nasza skóra jest wiotka, pozbawiona jest elastyczności. Następstwem tego jest powstawanie zmarszczek oraz licznych bruzd.

Oczywiście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna może nam przyjść z pomocą. W tym przypadku możemy użyć do tego celu kwasy hialuronowego. Kwas hialuronowy zostaje wstrzykiwany bezpośrednio w miejsca w których znajdują się zmarszczki.

Aby efekt po wstrzyknięciu kwasy hialuronowego był jak najdłuższy. Kwas hialuronowy poddaje się specjalnemu „uszlachetnieniu” tzn cząstki kwasu poddawane są usieciowieniu, co powoduje że kwas hialuronowy wstrzyknięty w miejscach bruzd/zmarszczek utrzymuje się przez długi okres nawet do 12 miesięcy po zabiegu.




Usuwanie zmarszczek zabieg.

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego polega na wypełnieniu bruzd/zmarszczek, po przez wstrzyknięciu śródskórnym kwasu hialuronowego pod zmarszczki.

Zabieg ten stosowany jest najczęściej w celu podniesienia kącików ust, usunięciu zmarszczek między brwiami ( tzw lwia zmarszczka), w celu usuwania kurzych łapek, za pomocą kwasu hialuronowego redukuje się też zmarszczki poziome na czole, możemy też tym sposobem redukować fałdy nosowo-wargowe, znajdujące się pomiędzy nosem i ustami, dodatkowo kwas hialuronowy bardzo dobrze niwelują efekt podkrążonych oczu.

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, wykonuje się po dokonaniu znieczulenia miejscowego ( za pomocą kremu ), zaletą takiego zabiegu jest krótki czas jego wykonywania. (na ogół nie trwa dłużej niż 40 minut)

Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia kwasy hialuronowego mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia, które szybko znikają.

Tak jak wcześniej wspominaliśmy efekt takiego zabiegu może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy, może on jednak być krótszy, czynnikami które wpływają na przyśpieszenie zanikania kwasu hialuronowego to palenia papierosów lub wpływ promieni UV, czyli wystawianie się na promienie słoneczne.

Przeciwwskazania

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego nie jest dla wszystkich, istnieją pewne przeciwwskazania. Na pewno takiemu zabiegowi nie powinny się poddawać kobiety będące w ciąży, nie powinno się poddawać zabiegowi gdy cierpimy na stany zapalne skóry np. trądzik, mamy nadwrażliwość na kwas hialuronowy, cierpimy n a choroby autoimmunologiczne oraz przy chorobach nowotworowych.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ