Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym.



Zacznijmy od początku co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy czyli polisacharydem, który  jest naturalnym składnikiem występującym w naszym ciele a przede wszystkim w skórze. Celem kwasu hialuronowego jest między innymi a właściwie głównym zadaniem jest wiązanie wody co pozwala na prawidłowe nawodnienie tkanek, następstwem czego jest utrzymanie jędrności i elastyczności naszej skóry.

Niestety z upływem lat zanika cząsteczka kwasu hialuronowego zanikają, co powoduje zwiotczenie skóry, powstają zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna być mniej elastyczna, zanikają rysy twarzy (owal twarzy się zmienia).

Usuwanie zmarszczek  kwasem hialuronowym.

Z upływem lat w naszym ciele zachodzą procesy, które powodują iż nasza skóra zaczyna być szara, zwiotczała, mało sprężysta, zanika owal twarzy itp. Jednym z tego powodów jest  zanikanie kwasu hialuronowego, który powoduje iż nasza skóra jest wiotka, pozbawiona jest elastyczności. Następstwem tego jest powstawanie zmarszczek oraz licznych bruzd.

Oczywiście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna może nam przyjść z pomocą. W tym przypadku możemy użyć do tego celu kwasy hialuronowego. Kwas hialuronowy zostaje wstrzykiwany bezpośrednio w miejsca w których znajdują się zmarszczki.

Aby efekt po wstrzyknięciu kwasy hialuronowego był jak najdłuższy. Kwas hialuronowy poddaje się specjalnemu „uszlachetnieniu” tzn cząstki kwasu poddawane są usieciowieniu, co powoduje że kwas hialuronowy wstrzyknięty w miejscach bruzd/zmarszczek utrzymuje się przez długi okres nawet do 12 miesięcy po zabiegu.




Usuwanie zmarszczek zabieg.

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego polega na wypełnieniu bruzd/zmarszczek, po przez wstrzyknięciu śródskórnym kwasu hialuronowego pod zmarszczki.

Zabieg ten stosowany jest najczęściej w celu podniesienia kącików ust, usunięciu zmarszczek między brwiami ( tzw lwia zmarszczka), w celu usuwania kurzych łapek, za pomocą kwasu hialuronowego redukuje się też zmarszczki poziome na czole, możemy też tym sposobem redukować fałdy nosowo-wargowe, znajdujące się pomiędzy nosem i ustami, dodatkowo kwas hialuronowy bardzo dobrze niwelują efekt podkrążonych oczu.

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, wykonuje się po dokonaniu znieczulenia miejscowego ( za pomocą kremu ), zaletą takiego zabiegu jest krótki czas jego wykonywania. (na ogół nie trwa dłużej niż 40 minut)

Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia kwasy hialuronowego mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia, które szybko znikają.

Tak jak wcześniej wspominaliśmy efekt takiego zabiegu może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy, może on jednak być krótszy, czynnikami które wpływają na przyśpieszenie zanikania kwasu hialuronowego to palenia papierosów lub wpływ promieni UV, czyli wystawianie się na promienie słoneczne.

Przeciwwskazania

Zabieg usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego nie jest dla wszystkich, istnieją pewne przeciwwskazania. Na pewno takiemu zabiegowi nie powinny się poddawać kobiety będące w ciąży, nie powinno się poddawać zabiegowi gdy cierpimy na stany zapalne skóry np. trądzik, mamy nadwrażliwość na kwas hialuronowy, cierpimy n a choroby autoimmunologiczne oraz przy chorobach nowotworowych.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ