Top zabiegów dla skóry dojrzałej



Przychodzi taki dzień, gdy odbicie w lustrze przestaje cieszyć tak, jak dawniej. Skóra pokrywa się siateczką zmarszczek, bruzdami, a owal nie przypomina kształtu sprzed lat. Możemy czekać, aż ten dzień nadejdzie z założonymi rękami, ale możemy też zacząć działać i znacząco jego nadejście opóźnić. Jak? Oto top zabiegów dla skóry dojrzałej.

 

Lifting wolumetryczny, nici liftingujące, zastrzyki z kwasem hialuronowym – bez tych trzech zabiegów świat medycyny estetycznej straciłby wiele ze swej różnorodności. Oferuje je niemal każdy gabinet medycyny estetycznej. Dlaczego?

Lifting wolumetryczny

Nasza twarz zmienia się wraz z upływem lat wedle określonego schematu. Najpierw pojawiają się zmarszczki, potem bruzdy, następnie skóra traci objętość, pokrywa się przebarwieniami. Zmiana w obrębie owalu twarzy to jeden z ostatnich etapów procesu starzenia. Dochodzi do niego pod wpływem zaniku objętości tkanki podskórnej – najpierw w okolicy skroni, a później kości łuku jarzmowo-policzkowego. Skóra zaczyna opadać, a w pobliżu brody mogą tworzyć się charakterystyczne „chomiczki”. Lifting wolumetryczny, przeprowadzony z użyciem kwasu hialuronowego o dużym usieciowaniu, pozwala odbudować tkankę, przywracając objętość w miejscach, w których ją z wiekiem tracimy, czyli przede wszystkim w okolicy dołów skroniowych, policzków, doliny łez, ust, brody oraz linii żuchwy.

Zabieg polega na odtworzeniu punktów podporowych skóry. – Wizyta w gabinecie rozpoczyna się od dokładnego obejrzenia pacjenta: z profilu, z góry oraz określenia jego punktów podporowych. Warto na pierwsze spotkanie przyjść ze zdjęciem sprzed kilku lat, aby lekarz mógł zobaczyć uwarunkowania anatomiczne twarzy. Zabieg przeprowadza się igłą lub kaniulą według schematu – najpierw górna część twarzy. Zachowanie odstępu czasowego między zabiegami jest ważne, ponieważ pozwala ocenić, jak skóra zachowuje się po podaniu kwasu i czy lifting w górnych partiach twarzy wpływa pozytywnie również na dolne, czy też potrzebne są dodatkowe ostrzyknięcia. Dobór preparatu to decyzja lekarza. W zależności od skali problemu może on użyć preparatu typowo wolumetrycznego, przeznaczonego do liftingu dużych obszarów, jak na przykład Teosyal Ultimate lub też wypełniacza do mniejszych ubytków – na przykład Deep Lines – wyjaśnia dr Monika Królikowska z Antamed Indywidualna Praktyka Lekarska w Łodzi




Nici liftingujące Silhouette Soft

Gdy zmiany w obrębie owalu są już na tyle znaczące, że kwas hialuronowy nie jest w stanie sam poradzić sobie z problemem, do przywrócenia naturalnego owalu i rysów twarzy można użyć również nici liftingujących Silhouette Soft. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb tkanki biowchłanialnych nici ze stożkami, które od wewnątrz pobudzają fibroblasty – komórki tkanki łącznej – do produkcji nowych włókien kolagenowych. W wyniku zabiegu skóra napręża się, a twarz odzyskuje dawne rysy. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Zabieg z użyciem Silhouette Soft szybko dołączył do kanonu zabiegów estetycznych o najbardziej spektakularnych efektach, dając możliwość chirurgicznego odtworzenia rysów bez użycia skalpela.

Wypełniacze

Zastrzyki kwasu hialuronowego w ofertach specjalistycznych gabinetów medycyny estetycznej na dobre zagościły u progu XX wieku – do 1996 roku składnik ten był wykorzystywany głównie do celów medycznych, m.in. leczenia chorób oczu czy stawów. Na potrzeby medycyny estetycznej odkrył go szwedzki naukowiec Bengt Ĺgerup. Zawarty w ampułkach HA pochodzenia niezwierzęcego, pod względem struktury i właściwości, w 99% odpowiada cząsteczkom kwasu naturalnie występującym w skórze.

Dla pacjenta oznacza to, że w każdej chwili może on uzupełnić brakującą ilość kwasu hialuronowego, a dzięki temu wygładzić zmarszczki, odtworzyć utraconą objętość skóry, wyrównać koloryt cery. – Zastrzyk z kwasu to sprawdzone remedium na zmarszczki, nawet w bardzo dojrzałym wieku – przyznaje dr Monika Królikowska. Kwas hialuronowy do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu. Iniekcja może zostać wykonana kilkoma technikami. Zabieg nie jest bolesny i nie wyłącza pacjenta z codziennych czynności.

 

O marce

Od 10 lat marka TEOSYAL dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych oraz bogata linia kosmeceutyków. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. W Polsce preparaty Teosyal są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Światowy Dzień Choroby Alzheimera – jak wspierać bliskiego w chorobie otępiennej?

Każdemu z nas, niezależnie od wieku, zdarzają się problemy z pamięcią. Jeśli jednak zauważymy, że takie sytuacje – zwłaszcza u…
CZYTAJ

Wracamy z urlopu. Co należy suplementować po wakacjach

Badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association donosi, że około jedna piąta wszystkich pasażerów samolotów zapadła na infekcje…
CZYTAJ

Czego potrzebują nasze loki? Cud, miód… i aloes

Delikatne skręty, burza loków lub romantyczne fale. Każdy z typów kręconych włosów wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci podpowiadają, że najcenniejsze…
CZYTAJ

Cyfrowa krzywda – realne wołanie o pomoc

Krzywda wyrządzona w sieci boli tak samo, jak ta wyrządzona w realu. Nastolatki zdają się być mistrzami w wyrządzaniu sobie…
CZYTAJ

Rower a nawierzchnia, czyli jak znaleźć idealne połączenie? Zainspiruj się marką STORM

Rower to coraz chętniej wybierany środek transportu, ale też sposób na aktywność fizyczną czy krajoznawcze wycieczki. Zanim jednak wyruszysz w…
CZYTAJ

Czym różnią się szampony do świadomej pielęgnacji włosów od OnlyBio?

Marka OnlyBio znana z zaawansowanych produktów do świadomej pielęgnacji włosów i skóry głowy w swoim asortymencie ma szeroki wybór produktów…
CZYTAJ

Świat beauty pokochał OMO. Na czym polega nowy trend mycia włosów?

OMO to jeden ze skrótów, które zawojowały ostatnio rynek beauty. Jest używany przez fryzjerów, trychologów i włosomaniaczki właściwie bez przerwy.…
CZYTAJ

Unikalny design w klasycznej kolorystyce – Gatta z nową kolekcją rajstop wkracza na salony!

Do casualowej, bardziej sportowej, czy też eleganckiej stylizacji - rajstopy w każdym wydaniu prezentują się zjawiskowo. Ten element garderoby urozmaici…
CZYTAJ

Śródziemnomorskie kalmary na ostro – panierowane krążki kałamarnicy MarNatura od PESCA NORD

Aromatyczna kuchnia Morza Śródziemnego zachwyca przede wszystkim wyrazistym smakiem. Opiera się głównie na owocach morza, a jednymi z najpopularniejszych są…
CZYTAJ

Łagodzenie, ukojenie i dobra rutyna. Czego potrzebuje skóra atopowa?

Właściwa pielęgnacja skóry atopowej stanowi kluczowy element wspierający leczenie. To także sposób na znaczną poprawę komfortu życia chorych i zwalczanie…
CZYTAJ

Wrogowie urody – jakie czynniki mają destrukcyjny wpływ na skórę i kolagen?

Pielęgnując urodę często skupiamy się na rozwiązaniach, które mają pomóc w odzyskaniu młodego wyglądu. Poszukujemy coraz to nowych składników aktywnych,…
CZYTAJ

Powrót do pracy – z Sinsay na pewno będzie stylowy!

Powrót do biura po udanych wakacjach nie jest tym, na co czekamy z niecierpliwością, ale dzięki odświeżonej szafie na pewno…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowy Dzień Choroby Alzheimera – jak wspierać bliskiego w chorobie otępiennej?

Każdemu z nas, niezależnie od wieku, zdarzają się problemy z pamięcią. Jeśli…
CZYTAJ

Wracamy z urlopu. Co należy suplementować po wakacjach

Badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association donosi, że około…
CZYTAJ

Problem z zajściem w ciążę? Przyczyną może być endometrioza

W 96% przypadków endometrioza skutkuje obniżeniem płodności. U co trzeciej kobiety zgłaszającej…
CZYTAJ

Innowacyjne testy na endometriozę łatwiej dostępne

Nie lata, a od kilku do kilkunastu dni – tyle wystarczy, by…
CZYTAJ

Pierwszy na świecie test na endometriozę – od teraz w InviMed Warszawa!

Prawie 94% skuteczności wykrycia endometriozy w organizmie kobiety – mowa 
o pierwszym…
CZYTAJ