Skuteczne sposoby mam na ból brzucha u niemowlaka



Każde dziecko przechodzi w okresie niemowlęctwa przez szereg uciążliwych dolegliwości. Kolka, przeziębienie, uczulenia czy ból brzucha u niemowlaka to codzienność rodziców małego dziecka.

 

Nie w każdym przypadku trzeba od razu iść do lekarza. Maluszek z wiekiem nabiera odporności i coraz rzadziej boryka się z różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dzieci najczęściej mają problemy z układem trawiennym. Jak zaradzić biegunce i bólowi żołądka u małych dzieci? Kiedy konieczna może okazać się wizyta u pediatry?

 

Skąd się bierze ból brzucha u niemowląt?

 

Przyczyny tej powszechnej niemowlęcej dolegliwości są różne. Ból brzucha u niemowlaka, któremu mogą towarzyszyć wzdęcia, kolka, nudności czy biegunka, wynika najczęściej z wrażliwości nie w pełni jeszcze rozwiniętego układu trawiennego. Wśród innych, o wiele rzadszych możliwych przyczyn, można wymienić:

 

  • Zatrucie pokarmowe.
  • Alergię pokarmową.
  • Nietolerancję laktozy.
  • Podrażnienie żołądka przyjmowanymi lekami.




Rodzice powinni mieć powody do niepokoju tylko wtedy, jeśli bólowi brzucha u niemowlaka towarzyszy gorączka, wymioty i biegunka, a dziecko nie chce jeść, płacze, a wskutek odwodnienia spada masa jego ciała. Takie objawy mogą wskazywać na zakażenie bakteryjne lub wirusowe lub alergię pokarmową i konieczna będzie wizyta u lekarza.

Pediatra na podstawie przeprowadzonego wywiadu potwierdzi lub wykluczy możliwe przyczyny dolegliwości dziecka. W przypadku alergii pokarmowych trzeba będzie zmienić dietę niemowlęcia, by ograniczyć ryzyko wystąpienia objawów alergicznych.

Jednak gdy maluszek ma jedynie wzdęcie, kolkę lub sporadyczne nudności, wystarczy przygotować mu ziołową herbatkę, która pomoże ukoić ból i uporać się z problemami trawiennymi.

Ziołowa herbatka sposobem na ból brzucha u niemowlaka

 

Lecznicze właściwości ziół wykorzystano przy opracowywaniu składu środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, przydatnych w walce z dolegliwościami układu trawiennego. Jeśli bólowi brzucha u niemowlaka nie towarzyszą inne niepokojące objawy, to maluszkowi pomóc może herbatka na ból brzuszka, którą można znaleźć pod adresem http://humana-baby.pl/produkt/herbatka-na-brzuszek/.

W składzie produktu znajduje się wyciąg z kopru włoskiego, który ma działanie rozkurczowe i wiatropędne oraz kminku, który zapobiega biegunkom. Herbatka została sklasyfikowana jako żywność uzupełniająca i można ją wprowadzić do diety dziecka po czwartym miesiącu życia, wraz z sokami i owocami. Warto po nią sięgać zawsze, gdy ból brzucha u niemowlaka będzie się nasilać, pamiętając, że w przypadku pojawienia się dodatkowych niepokojących objawów, trzeba iść z maluszkiem do lekarza.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a także strefa aktywności, strefa wiedzy, strefa relaksu, warsztaty…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ