Pożegnaj cellulit, zanim nadejdzie lato.



Pożegnaj cellulit, zanim nadejdzie lato

Wraz z cieplejszymi dniami powracamy do marzeń o nienagannym wyglądzie sylwetki i skóry. Przed przyjściem lata warto więc wypowiedzieć wojnę największemu wrogowi kobiecej  figury, czyli cellulitowi. Pomoże nam w tym medycyna estetyczna.

Tworzeniu się nierówności w okolicy pośladków czy ud sprzyjają: siedzący tryb życia, źle zbilansowana dieta, a nawet zaburzenia hormonalne (najczęstszym winowajcą jest estrogen). Nawet jeżeli przeprosimy się ze strojem do fitnessu, ograniczymy cukry i tłuszcze w naszych posiłkach, efekty mogą okazać się niesatysfakcjonujące. Do kuracji antycellulitowej coraz częściej włącza się więc nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z popularnych metod jest technologia VelaShape. Na czym polega jej działanie?

Uwolnione komórki tłuszczowe i pokonany cellulit

Sam cellulit to nie tylko defekt kosmetyczny. Gromadzące się pod tkanką podskórną woda, tłuszcz oraz produkty przemiany materii w zaawansowanych stadiach mogą uciskać naczynia krwionośne, powodując obrzęk tkanek. Tym samym w leczeniu skórki pomarańczowej najskuteczniejsze okazują się metody, które przyspieszają naturalny proces lipolizy opróżniający komórki tłuszczowe.




– Technologia VelaShape łączy w sobie cztery źródła energii, które pozwalają rozwiązać wszystkie problemy z pomarańczową skórką. Działanie platformy opiera się głównie na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju do odpowiednio wysokiej temperatury – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach medycyny estetycznej.

Jak wykazały ostatnie badania, podgrzanie tkanki tłuszczowej do temperatury 45 stopni i utrzymywanie jej przez odpowiednio długi czas prowadzi do trwałego niszczenia komórek tłuszczowych. Dzięki współdziałaniu podciśnienia z grzaniem prądem RF działanie VelaShape jest skuteczne i selektywne. Mechaniczna manipulacja tkanką zapewnia stymulację drenażu limfatycznego, wzmagając aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za jędrność. Uelastyczniona tkanka łączna w praktyce oznacza likwidację cellulitu.

Zabieg, efekty i pielęgnacja

Podczas zabiegu specjalny aplikator jest przesuwany po powierzchni skóry, by stopniowo wciągać ją do komory, gdzie skóra zostaje podgrzana oraz poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Technologia VelaShape umożliwia przeprowadzenie w pełni nieinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu, podczas którego nie tylko pożegnamy się ze znienawidzoną skórką pomarańczową, ale i zmniejszymy obwód ciała. W niespełna godzinę w gabinecie możemy ujędrnić, wygładzić skórę oraz poprawić jej napięcie.

– Do widocznej redukcji cellulitu dochodzi zazwyczaj po wykonaniu serii zabiegów (ok. 4-6 wykonywanych raz w tygodniu przy starszej generacji aparatu) lub jednokrotnej kuracji wykorzystującej już procedurę silnego podgrzania tkanki – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Aby zdążyć przed wakacjami z przeprowadzeniem zabiegu i podczas urlopu w pełni cieszyć się jego efektami, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Co ważne, kuracja nie wymaga rekonwalescencji, więc po przeprowadzonym zabiegu możemy bez obaw wrócić do codziennych zajęć. Po zabiegu jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to podtrzymywanie rezultatów. Średnio efekt zredukowanego cellulitu utrzymuje się ok. 9 miesięcy. Zwiększając swoją aktywność fizyczną oraz mądrze komponując składniki odżywcze, mamy większą szansę, aby cieszyć się wymodelowaną sylwetką jeszcze dłużej.

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ

Jesień w odcieniach ziemi – torebki PANNA w najmodniejszych kolorach sezonu

Tegoroczne jesienne trendy to triumf naturalnych, stonowanych barw, które od lat królują w modzie jako symbol elegancji i harmonii z…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale niestety także podwyższone ryzyko zdrowotne. Według kardiologów, w…
CZYTAJ

Odpowiadamy na 5 pytań o witaminę D – co musisz wiedzieć przed zimą?

Suplementacja witaminy D jesienią i zimą to temat, który co roku budzi wiele pytań u pacjentów. Czy rzeczywiście warto ją…
CZYTAJ

Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody

Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich działanie jest szczególnie cenione w fitoterapii kobiecej. Rosemary…
CZYTAJ

Żywność do odpadów? To odpada!

Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) obchodzony jest co roku 16 października. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do…
CZYTAJ

Bezpieczne przechowywanie leków w domu: najlepsze praktyki

Niewłaściwe trzymanie leków w domu może prowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych, o czym wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy. Farmaceutyki,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych.…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale…
CZYTAJ