Pożegnaj cellulit, zanim nadejdzie lato.



Pożegnaj cellulit, zanim nadejdzie lato

Wraz z cieplejszymi dniami powracamy do marzeń o nienagannym wyglądzie sylwetki i skóry. Przed przyjściem lata warto więc wypowiedzieć wojnę największemu wrogowi kobiecej  figury, czyli cellulitowi. Pomoże nam w tym medycyna estetyczna.

Tworzeniu się nierówności w okolicy pośladków czy ud sprzyjają: siedzący tryb życia, źle zbilansowana dieta, a nawet zaburzenia hormonalne (najczęstszym winowajcą jest estrogen). Nawet jeżeli przeprosimy się ze strojem do fitnessu, ograniczymy cukry i tłuszcze w naszych posiłkach, efekty mogą okazać się niesatysfakcjonujące. Do kuracji antycellulitowej coraz częściej włącza się więc nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z popularnych metod jest technologia VelaShape. Na czym polega jej działanie?

Uwolnione komórki tłuszczowe i pokonany cellulit

Sam cellulit to nie tylko defekt kosmetyczny. Gromadzące się pod tkanką podskórną woda, tłuszcz oraz produkty przemiany materii w zaawansowanych stadiach mogą uciskać naczynia krwionośne, powodując obrzęk tkanek. Tym samym w leczeniu skórki pomarańczowej najskuteczniejsze okazują się metody, które przyspieszają naturalny proces lipolizy opróżniający komórki tłuszczowe.




– Technologia VelaShape łączy w sobie cztery źródła energii, które pozwalają rozwiązać wszystkie problemy z pomarańczową skórką. Działanie platformy opiera się głównie na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju do odpowiednio wysokiej temperatury – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL specjalizującej się w nowoczesnych systemach medycyny estetycznej.

Jak wykazały ostatnie badania, podgrzanie tkanki tłuszczowej do temperatury 45 stopni i utrzymywanie jej przez odpowiednio długi czas prowadzi do trwałego niszczenia komórek tłuszczowych. Dzięki współdziałaniu podciśnienia z grzaniem prądem RF działanie VelaShape jest skuteczne i selektywne. Mechaniczna manipulacja tkanką zapewnia stymulację drenażu limfatycznego, wzmagając aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za jędrność. Uelastyczniona tkanka łączna w praktyce oznacza likwidację cellulitu.

Zabieg, efekty i pielęgnacja

Podczas zabiegu specjalny aplikator jest przesuwany po powierzchni skóry, by stopniowo wciągać ją do komory, gdzie skóra zostaje podgrzana oraz poddana masującemu działaniu obracających się rolek. Technologia VelaShape umożliwia przeprowadzenie w pełni nieinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu, podczas którego nie tylko pożegnamy się ze znienawidzoną skórką pomarańczową, ale i zmniejszymy obwód ciała. W niespełna godzinę w gabinecie możemy ujędrnić, wygładzić skórę oraz poprawić jej napięcie.

– Do widocznej redukcji cellulitu dochodzi zazwyczaj po wykonaniu serii zabiegów (ok. 4-6 wykonywanych raz w tygodniu przy starszej generacji aparatu) lub jednokrotnej kuracji wykorzystującej już procedurę silnego podgrzania tkanki – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Aby zdążyć przed wakacjami z przeprowadzeniem zabiegu i podczas urlopu w pełni cieszyć się jego efektami, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Co ważne, kuracja nie wymaga rekonwalescencji, więc po przeprowadzonym zabiegu możemy bez obaw wrócić do codziennych zajęć. Po zabiegu jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to podtrzymywanie rezultatów. Średnio efekt zredukowanego cellulitu utrzymuje się ok. 9 miesięcy. Zwiększając swoją aktywność fizyczną oraz mądrze komponując składniki odżywcze, mamy większą szansę, aby cieszyć się wymodelowaną sylwetką jeszcze dłużej.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ