Pozbądź się rozstępów raz na zawsze!



Pozbądź się rozstępów raz na zawsze

Rozstępy to problem, który dotyczy niemal 90% kobiet w ciąży i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Osób, dla których zmorą są szpecące skórę biustu, brzucha, ud czy pośladków pasma, jest jednak więcej. Podpowiadamy jak skutecznie leczyć mało estetyczne pręgi na ciele.

Rozstępy to nic innego jak podskórne uszczerbki w tkance, widoczne na jej powierzchni. Najczęściej są to czerwone albo fioletowe pasma, które w formie zaawansowanej przybierają kolor perłowo-biały, stając się wtedy wyczuwalne w dotyku.

Nieestetyczny problem

Z rozstępami oprócz kobiet w ciąży i dziewcząt oraz chłopców w okresie pokwitania zmagają się osoby genetycznie predysponowane, szybko rosnące i gwałtownie przybierające na wadze. Problem dotyczy również osób z wrodzonymi chorobami tkanki łącznej, mających zaburzenia hormonalne oraz amatorów sportów siłowych. Pasma pojawiają się w okolicach, gdzie skóra najczęściej narażona jest na napinanie i naciąganie, w wyniku zbyt szybkiego rozerwania części włókien kolagenowych skóry. W efekcie, rozstępy widoczne są najczęściej na plecach, pośladkach i brzuchu, wewnętrznej stronie ud czy piersi oraz na barkach.

Pasma na skórze nie znikną w wyniku regeneracji. Z kolei za pomocą preparatów i kosmetyków można jedynie sprawić, żeby stały się mniej widoczne. Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej sprawiły, że metod usuwania rozstępów jest przynajmniej kilka. Najskuteczniejszą spośród nich jest zabieg bazujący na mikroigłowym systemie frakcyjnym RF.




Skuteczna metoda usuwania rozstępów

– Dotychczas z rozstępami, które pojawiły się na ciele trzeba było się pogodzić. Dziś można je skutecznie usunąć, bez dużej ingerencji w ciało, poddając się zabiegowi DeAgeEX – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej.  DeAgeEX nie ma ograniczeń lasera ponieważ podczas zabiegu energia impulsu elektrycznego prądu RF doprowadzana jest do skóry właściwej, więc z pominięciem naskórka, bezpośrednio do miejsca, w którym powstały rozstępy. Energia zadana jest za pomocą bardzo cienkich mikroigieł. W zależności od rodzaju odstępów (wiek, szerokość, miejsce) głębokość zabiegowa wynosi od 0.1 mm do 4.0 mm. Precyzyjna zmiana energii pozwala indywidualnie dostosować parametry. Skutkuje to obkurczeniem porów i stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne i gojenie – uzupełnia Urszula Sztwertnia.

Zaawansowany technologicznie aparat pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości działania mikroigieł dzięki czemu zabieg jest skuteczny i małoinwazyjny. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności w ciągu 1-2 dni. Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej będziemy mieć idealnie gładką skórę i bez rozstępów. Aby uniknąć ponownego problemu z rozstępami w przyszłości, polecane są masaże, naprzemienne polewanie ciała ciepłą i zimną wodą, specjalne kosmetyki oraz zbilansowana dieta. Wymienione działania zwiększą elastyczność skóry, a dieta pozwoli uniknąć gwałtownego przybrania na wadze.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ