Podwójny podbródek? Możesz się go pozbyć łatwiej, niż myślisz



Są rzeczy, które dodają nam lat, bez względu na prawdziwy wiek – podwójny podbródek i zaniedbana skóra szyi i dekoltu. Uporanie się z tymi problemami w zaciszu domowym nie jest łatwe – prościej zdecydować się na profesjonalny zabieg, który ujędrni skórę i zredukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Współczesna medycyna estetyczna oferuje zabieg, którego efekt porównywalny jest z liftingiem skóry, ale nie jest to inwazyjna operacja. Co to takiego?

Podwójny podbródek to przypadłość, która dotyka zarówno panie o okrąglejszych kształtach, jak i te, które z nadmiarem kilogramów nie mają problemów. Nie zawsze przyczyną jego powstawania jest bowiem tkanka tłuszczowa, bywa tak, że to geny determinują tworzenie się nadmiaru skóry w tym miejscu, a często jest to po prostu efekt wiotczenia skóry wynikający z nieodpowiedniej pielęgnacji.

 

Co nas postarza?

To, w jaki sposób na co dzień dbamy o siebie, może być głównym czynnikiem wpływającym na wygląd. Popełniane tu błędy mogą na dłuższą metę skutkować pogorszeniem się kondycji skóry. Często nawet u bardzo zadbanych kobiet widać, że skóra szyi i dekoltu zdradza prawdziwy wiek, a jeśli jest mocno zaniedbana i często narażona na działanie promieni słonecznych, potrafi dodatkowo mocno postarzeć.

 – W codziennej pielęgnacji pamiętamy o twarzy i dłoniach, ale często zapominamy o nawilżaniu i ujędrnianiu skóry szyi i dekoltu. Efektem jest wiotczejąca skóra, która zaburza linię żuchwy i nie tylko optycznie dodaje nam kilogramów, ale także lat – mówi dr Joanna Haratym z kliniki Nessamed – Trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu tych partii ciała, co pozwoli na dłużej zachować jędrność skóry. Natomiast, gdy potrzeba silnego działania, warto zdecydować się na zabieg, który poprawi wygląd podbródka i dekoltu, np. tzw. lifting bez skalpela, czyli Ultraskin II – radzi dr Joanna Haratym.




Jak pożegnać podwójny podbródek?

Ultraskin II to urządzenie wykorzystujące technologię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych HIFU, które stymulują głębokie warstwy skóry bez ryzyka uszkodzenia naskórka. Zabieg ujędrnia i redukuje tkankę tłuszczową.

– Jest to obecnie najsilniejsza bezinwazyjna technologia liftingująca skórę twarzy i ciała – mówi dr n.med. Sławomir Urbanowski z Gabinetu Dermatologii Ogólnej Estetycznej i Laserowej Dermest . – Przewagą Ultraskin II jest możliwość użycia specjalnej końcówki umożliwiającej penetrację głębokich warstw tkanki podskórnej, zapewniając dodatkowo efekt lipolizy miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i przebudowę warstwy skóry właściwej.

Jeden zabieg wystarcza, by osiągnąć długotrwały (utrzymujący się nawet do 5 lat) efekt liftingu skóry i pobudzenia organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ