Podwójny podbródek? Możesz się go pozbyć łatwiej, niż myślisz



Są rzeczy, które dodają nam lat, bez względu na prawdziwy wiek – podwójny podbródek i zaniedbana skóra szyi i dekoltu. Uporanie się z tymi problemami w zaciszu domowym nie jest łatwe – prościej zdecydować się na profesjonalny zabieg, który ujędrni skórę i zredukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Współczesna medycyna estetyczna oferuje zabieg, którego efekt porównywalny jest z liftingiem skóry, ale nie jest to inwazyjna operacja. Co to takiego?

Podwójny podbródek to przypadłość, która dotyka zarówno panie o okrąglejszych kształtach, jak i te, które z nadmiarem kilogramów nie mają problemów. Nie zawsze przyczyną jego powstawania jest bowiem tkanka tłuszczowa, bywa tak, że to geny determinują tworzenie się nadmiaru skóry w tym miejscu, a często jest to po prostu efekt wiotczenia skóry wynikający z nieodpowiedniej pielęgnacji.

 

Co nas postarza?

To, w jaki sposób na co dzień dbamy o siebie, może być głównym czynnikiem wpływającym na wygląd. Popełniane tu błędy mogą na dłuższą metę skutkować pogorszeniem się kondycji skóry. Często nawet u bardzo zadbanych kobiet widać, że skóra szyi i dekoltu zdradza prawdziwy wiek, a jeśli jest mocno zaniedbana i często narażona na działanie promieni słonecznych, potrafi dodatkowo mocno postarzeć.

 – W codziennej pielęgnacji pamiętamy o twarzy i dłoniach, ale często zapominamy o nawilżaniu i ujędrnianiu skóry szyi i dekoltu. Efektem jest wiotczejąca skóra, która zaburza linię żuchwy i nie tylko optycznie dodaje nam kilogramów, ale także lat – mówi dr Joanna Haratym z kliniki Nessamed – Trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu tych partii ciała, co pozwoli na dłużej zachować jędrność skóry. Natomiast, gdy potrzeba silnego działania, warto zdecydować się na zabieg, który poprawi wygląd podbródka i dekoltu, np. tzw. lifting bez skalpela, czyli Ultraskin II – radzi dr Joanna Haratym.




Jak pożegnać podwójny podbródek?

Ultraskin II to urządzenie wykorzystujące technologię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych HIFU, które stymulują głębokie warstwy skóry bez ryzyka uszkodzenia naskórka. Zabieg ujędrnia i redukuje tkankę tłuszczową.

– Jest to obecnie najsilniejsza bezinwazyjna technologia liftingująca skórę twarzy i ciała – mówi dr n.med. Sławomir Urbanowski z Gabinetu Dermatologii Ogólnej Estetycznej i Laserowej Dermest . – Przewagą Ultraskin II jest możliwość użycia specjalnej końcówki umożliwiającej penetrację głębokich warstw tkanki podskórnej, zapewniając dodatkowo efekt lipolizy miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i przebudowę warstwy skóry właściwej.

Jeden zabieg wystarcza, by osiągnąć długotrwały (utrzymujący się nawet do 5 lat) efekt liftingu skóry i pobudzenia organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ