Podwójny podbródek? Możesz się go pozbyć łatwiej, niż myślisz



Są rzeczy, które dodają nam lat, bez względu na prawdziwy wiek – podwójny podbródek i zaniedbana skóra szyi i dekoltu. Uporanie się z tymi problemami w zaciszu domowym nie jest łatwe – prościej zdecydować się na profesjonalny zabieg, który ujędrni skórę i zredukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Współczesna medycyna estetyczna oferuje zabieg, którego efekt porównywalny jest z liftingiem skóry, ale nie jest to inwazyjna operacja. Co to takiego?

Podwójny podbródek to przypadłość, która dotyka zarówno panie o okrąglejszych kształtach, jak i te, które z nadmiarem kilogramów nie mają problemów. Nie zawsze przyczyną jego powstawania jest bowiem tkanka tłuszczowa, bywa tak, że to geny determinują tworzenie się nadmiaru skóry w tym miejscu, a często jest to po prostu efekt wiotczenia skóry wynikający z nieodpowiedniej pielęgnacji.

 

Co nas postarza?

To, w jaki sposób na co dzień dbamy o siebie, może być głównym czynnikiem wpływającym na wygląd. Popełniane tu błędy mogą na dłuższą metę skutkować pogorszeniem się kondycji skóry. Często nawet u bardzo zadbanych kobiet widać, że skóra szyi i dekoltu zdradza prawdziwy wiek, a jeśli jest mocno zaniedbana i często narażona na działanie promieni słonecznych, potrafi dodatkowo mocno postarzeć.

 – W codziennej pielęgnacji pamiętamy o twarzy i dłoniach, ale często zapominamy o nawilżaniu i ujędrnianiu skóry szyi i dekoltu. Efektem jest wiotczejąca skóra, która zaburza linię żuchwy i nie tylko optycznie dodaje nam kilogramów, ale także lat – mówi dr Joanna Haratym z kliniki Nessamed – Trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu tych partii ciała, co pozwoli na dłużej zachować jędrność skóry. Natomiast, gdy potrzeba silnego działania, warto zdecydować się na zabieg, który poprawi wygląd podbródka i dekoltu, np. tzw. lifting bez skalpela, czyli Ultraskin II – radzi dr Joanna Haratym.




Jak pożegnać podwójny podbródek?

Ultraskin II to urządzenie wykorzystujące technologię skoncentrowanych fal ultradźwiękowych HIFU, które stymulują głębokie warstwy skóry bez ryzyka uszkodzenia naskórka. Zabieg ujędrnia i redukuje tkankę tłuszczową.

– Jest to obecnie najsilniejsza bezinwazyjna technologia liftingująca skórę twarzy i ciała – mówi dr n.med. Sławomir Urbanowski z Gabinetu Dermatologii Ogólnej Estetycznej i Laserowej Dermest . – Przewagą Ultraskin II jest możliwość użycia specjalnej końcówki umożliwiającej penetrację głębokich warstw tkanki podskórnej, zapewniając dodatkowo efekt lipolizy miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i przebudowę warstwy skóry właściwej.

Jeden zabieg wystarcza, by osiągnąć długotrwały (utrzymujący się nawet do 5 lat) efekt liftingu skóry i pobudzenia organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ