Plazma w medycynie estetycznej



Czy do korekty powiek lub pozbycia się drobnych zmarszczek czy blizn, konieczne jest wykorzystanie skalpela? Na szczęście nie, gdyż możemy poprawić wygląd swojej twarzy w sposób nieinwazyjny. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które wykorzystuje zjawisko plazmy.

 

Piorun i telewizor.

Plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia, obok gazu, cieczy i ciała stałego. Stanowi materię przypominającą gaz, która zawiera mniej więcej tyle samo ładunków dodatnich i ujemnych. Mimo, iż jest bardzo nietrwałym stanem skupienia, to charakteryzuje się bardzo wysoką energią.

 

Zjawisko plazmy zobaczyć możemy podczas burzy, w formie pioruna, który jest silnym wyładowaniem elektrostatycznym. Podczas niego, między punktem wyładowania, a powierzchnią ziemi, powstaje łuk elektryczny. Wyzwalana jest wówczas energia, która tworzy kanał plazmy. Chyba najbardziej znanym zastosowaniem plazmy jest telewizor plazmowy, w którym wykorzystuje się mieszaninę gazów, zamkniętą w specjalnych komorach.

 

W medycynie estetycznej.

Urządzenie medyczne Plasmage® jest jednym z bardziej nowoczesnych w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Generuje łuk elektryczny, a więc pozwala na uzyskanie między igłą, a skórą, stanu skupienia zwanego plazmą. Łuk wytwarza temperaturę 1500 st. C. i odparowuje naskórek. Jest to jedyny aparat, który frakcjonuje impuls od 2 do 4 razy na sekundę. Dzięki temu zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta, a także skraca czas gojenia po zabiegu.

 

Korekta powiek (blefaroplastyka).

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami to częste utrapienie kobiet w średnim i starszym wieku. Naprzeciw temu problemowi wychodzi blefaroplastyka, czyli korekcja powiek, zarówno górnych, jak i dolnych. Za pomocą skalpela lub lasera, usuwa się nadmiar skóry na powiekach i ew. przepukliny tłuszczowe, które powodują, że powieki są ciężkie i często asymetryczne. Blefaroplastyka jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii estetycznej, który przeprowadzają chirurdzy plastyczni w USA. Do tej pory była to procedura typowo chirurgiczna. Niestety użycie skalpela pociąga za sobą ból, kilkutygodniowy okres rekonwalescencji i konieczność absencji w pracy.

 

Alternatywa dla zabiegów inwazyjnych.

Wykorzystanie plazmy pozwala na nieinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych, dlatego jest alternatywą dla inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

 

Korektę powiek czy usuniecie drobnych zmarszczek, za pomocą urządzenia Plasmage®, wykonać można w gabinecie medycyny estetycznej Keramed. Jest to pierwszy gabinet we Wrocławiu, który wprowadził je do swojej oferty. Podczas stosunkowo małego zabiegu uzyskiwane są wyniki jak podczas operacji plastycznych, jednak bez uszkodzenia głębszych warstw skóry (działa na poziomie naskórka), krwawienia, ani śladów interwencji chirurgicznej. Najlepsze wyniki są przy umiarkowanym opadaniu powiek, natomiast jeśli wiotkość skóry jest znaczna, trzeba wykonać 2-3 zabiegi.




Zalety wykorzystania plazmy.

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, dzięki plazmie Plasmage®, Pacjent ma zapewniony komfort w trakcie leczenia, jak i podczas procesu gojenia, gdyż odczuwa małe dolegliwości bólowe. Zabieg trwa krótko, a rezultaty widoczne są już za pierwszym razem. Czas rekonwalescencji jest krótki, a Pacjent nie jest wyłączony na tak długi okres jak w przypadku użycia skalpela.

 

To procedura ambulatoryjna, która jest tańsza niż zabieg chirurgiczny. Pozwala na wykonanie korekty powiek z zachowaniem ich pełnej ruchomości, zarówno w trakcie, jak i zaraz po zabiegu. Tylko przez pierwsze 2-3 dni pacjent ma niewielki obrzęk i strupki w miejscu zabiegu. Po 3-4 dniach można już nałożyć makijaż maskujący.

Medycyna estetyczna plasmage_efekty

Główne wskazania do zabiegu.

Przy pomocy aparatu, który wykorzystuje zjawisko plazmy, w trybie frakcyjnym, w gabinecie Keramed, leczone są przede wszystkim:

– opadające powieki

– drobne zmarszczki na powiece dolnej, policzkach, w okolicy ust i koło uszu, kurze łapki, zmarszczki palacza

– poprawiany jest owal twarzy i napięcie skóry

– blizny potrądzikowe, pooperacyjne i pourazowe

– brodawki, włókniaki, znamiona

– plamy soczewicowate „wątrobowe”.

 

Ze względu na ryzyko jakie niosą za sobą interwencje chirurgiczne, warto wybrać bezpieczne metody poprawiania wyglądu. Szczególnie, jeśli ich efekty dorównują zabiegom inwazyjnym.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ