Piękno masz we krwi!



Wampirzy lifting, mezoterapia krwią lub osoczem – to różne nazwy na jeden zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. To uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie wyglądu, który zyskuje coraz większą popularność. Jak działa i komu może pomóc?

O zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zrobiło się głośno dzięki gwiazdom, które efektami tej terapii zaczęły się chwalić, publikując swoje zdjęcia w Internecie. A ponieważ większość z nas w głębi duszy chciałaby choć trochę zatrzymać upływający czas, wampirzy lifting zyskuje coraz większe grono zwolenników nie tylko wśród celebrytów.

Jak to działa?

– Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta.  Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.

Sam zabieg, ze względu na wykorzystanie igieł i krwi, może się wydawać nieprzyjemny, takie wrażenie można odnieść oglądając zdjęcia z zabiegu publikowane w Internecie, ale w rzeczywistości nie jest on szczególnie bolesny. Najpierw lekarz pobiera od pacjenta krew, która zostaje następnie umieszczona w wirówce celem wyizolowania osocza z płytkami krwi.

Do probówek dodaje się specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Gotowy produkt wstrzykuje się pacjentowi na zasadzie klasycznej mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek.




Efekty?

– Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu – mówi dr Krajewski – W skrócie: skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza.

Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów – ich liczba zależy od kondycji skóry pacjenta i jest ustalana wspólnie z lekarzem.

– Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli jest odpowiednio wykonane przez kompetentnego specjalistę – podkreśla dr Andrzej Krajewski. – W swojej klinice, przy uzyskiwaniu osocza korzystam z objętego szwajcarskim patentem systemu Regeneris, który gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu.

Dla kogo?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczony jest dla osób, które potrzebują regeneracji skóry twarzy lub ciała i jej odmłodzenia, a także dla osób mających problem z łysieniem. Jest także alternatywą dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z preparatów takich jak kwas hialuronowy czy botoks.

Jak w przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwwskazaniem do poddania się terapii jest ciąża, choroby krwi i nowotwory.

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ