Piękno masz we krwi!
Wampirzy lifting, mezoterapia krwią lub osoczem – to różne nazwy na jeden zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. To uwielbiany przez gwiazdy sposób na odmłodzenie wyglądu, który zyskuje coraz większą popularność. Jak działa i komu może pomóc?
O zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zrobiło się głośno dzięki gwiazdom, które efektami tej terapii zaczęły się chwalić, publikując swoje zdjęcia w Internecie. A ponieważ większość z nas w głębi duszy chciałaby choć trochę zatrzymać upływający czas, wampirzy lifting zyskuje coraz większe grono zwolenników nie tylko wśród celebrytów.
Jak to działa?
– Wampirzy lifting to proces biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta. Zawarte tam komórki macierzyste i czynniki wzrostu pobudzają skórę do regeneracji – wyjaśnia dr Andrzej Krajewski, specjalista w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.
Sam zabieg, ze względu na wykorzystanie igieł i krwi, może się wydawać nieprzyjemny, takie wrażenie można odnieść oglądając zdjęcia z zabiegu publikowane w Internecie, ale w rzeczywistości nie jest on szczególnie bolesny. Najpierw lekarz pobiera od pacjenta krew, która zostaje następnie umieszczona w wirówce celem wyizolowania osocza z płytkami krwi.
Do probówek dodaje się specjalny odczynnik, który pobudza płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Gotowy produkt wstrzykuje się pacjentowi na zasadzie klasycznej mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek.
Efekty?
– Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu – mówi dr Krajewski – W skrócie: skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza.
Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów – ich liczba zależy od kondycji skóry pacjenta i jest ustalana wspólnie z lekarzem.
– Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli jest odpowiednio wykonane przez kompetentnego specjalistę – podkreśla dr Andrzej Krajewski. – W swojej klinice, przy uzyskiwaniu osocza korzystam z objętego szwajcarskim patentem systemu Regeneris, który gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu.
Dla kogo?
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeznaczony jest dla osób, które potrzebują regeneracji skóry twarzy lub ciała i jej odmłodzenia, a także dla osób mających problem z łysieniem. Jest także alternatywą dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z preparatów takich jak kwas hialuronowy czy botoks.
Jak w przypadku większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, przeciwwskazaniem do poddania się terapii jest ciąża, choroby krwi i nowotwory.