Peeling – złuszczanie naskórka



Wracasz do formy na wiosnę? Twoja skóra też potrzebuje intensywnego treningu. Złuszczanie, nawilżanie, regeneracja – zafunduj sobie maraton pielęgnacji i przywitaj wiosnę w pięknym stylu!

Niskie temperatury na zewnątrz, suche powietrze w środku – zima nie oszczędzała naszej skóry. Przesuszona i szara potrzebuje silnego złuszczania i regeneracji – teraz jest na to najlepszy moment.

Dlaczego złuszczamy?

Żeby ochronić się przed chłodem, nakładasz zimą ciepłe ubrania. Twoja skóra robi to samo. Chłodne powietrze drażni ją i wysusza, pozostawiając na całym ciele warstwy martwego naskórka. Po zimie twarz wydaje się szara i ziemista, na przesuszonej skórze rąk pojawiają się podrażnienia i pęknięcia. Aby przywrócić świeżość i naturalny blask, złuszczamy zrogowaciały naskórek. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w preparatach lepiej się wchłaniają oraz poprawia się mikrokrążenie skóry.  Paulina Bugno, ekspert Revitacell zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt

– Częste peelingi to inwestycja w przyszłość. W ten sposób pobudzamy w skórze zdolność do naturalnej regeneracji. Co 28 dni przybywa warstw naskórka. Z czasem ten okres wydłuża się do ponad trzydziestu dni. Jeśli nie pobudzamy naturalnych procesów złuszczania, skóra staje się coraz cieńsza, szybciej się starzeje. Dzięki częstym peelingom hamujemy ten proces.

Dlaczego teraz?

Pod koniec zimy skóra aż prosi się o usunięcie warstw martwego naskórka. To pora na intensywne złuszczanie. Ekspozycja słoneczna po peelingach może powodować przebarwienia, dlatego nie zaleca się stosowania ich latem, czy późną wiosną. Właśnie teraz utrzymujące się jeszcze zachmurzenie przy plusowej temperaturze sprzyja silnym zabiegom pielęgnacyjnym.




Jak nie przesuszyć skóry?

Peeling – raz w tygodniu. Najlepiej w połączeniu z aktywnym serum regenerującym. Świetnie sprawdzają się tutaj zestawy Revitacell z unikalnym składnikiem NHAC Biocervin MIC-1, który aktywuje naturalną zdolność regeneracyjną skóry. Najpierw kremowy peeling przygotowuje skórę pod aplikację aktywnej maski, a następnie składniki aktywne serum skutecznie liftingują, zmniejszają przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.

Pamiętajmy także, że złuszczanie dotyczy nie tylko twarzy, ale pomoże także innym partiom ciała, często pomijanym w codziennej pielęgnacji. – Dekolt i biust oraz dłonie – to newralgiczne obszary naszego ciała – mówi Paulina Bugno – są wyjątkowo narażone na działanie czynników zewnętrznych i przez to najszybciej przejawiają oznaki starzenia. Warto o nie zadbać zanim wiosenne słońce w pełni rozbłyśnie.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ