Na ratunek skórze po opalaniu



W okresie letnim uwielbiamy korzystać ze słonecznej pogody, a co za tym idzie zdecydowanie chętniej wystawiamy skórę na ekspozycję na słońce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie promienie słoneczne powodują pobudzenie produkcji witaminy D, która w pozytywny sposób wpływa na nasz organizm.

Niestety opalanie sprzyja również wysuszaniu się skóry, co prowadzi do przyspieszenia procesów starzenia. Odpowiednie przygotowanie organizmu przed wyjściem na słońce oraz regeneracyjne zabiegi po opalaniu mogą zniwelować te negatywne skutki.

O sprawdzonych metodach pozwalających na zregenerowanie i nawilżenie skóry, a także wyrównanie jej kolorytu opowiada dr Anna Suwalska, Lekarz Dermatolog, Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Troska o odpowiednią kondycję naszej skóry powinna towarzyszyć nam przez cały rok. Szczególną uwagę powinnyśmy poświęcić jej jednak latem, kiedy to szczególnie narażona jest ona na wysuszenie, powstawanie przebarwień, a także pogłębianie się zmarszczek. Opalanie się z umiarem, stosowanie preparatów z filtrem, a przede wszystkim poddanie się profesjonalnym zabiegom regenerującym sprawi, że nasza skóra będzie jędrna i zdrowa nawet po wakacyjnym przesuszeniu.

 

– Uwielbiamy się opalać, ale zapominamy o tym, że promienie słoneczne nie są obojętne dla naszej skóry. Oczywiście nie musimy rezygnować z ekspozycji na słońce, wystarczy że zadbamy o nią odpowiednio zarówno podczas opalania, jak też po zakończeniu lata. Coraz więcej pacjentek pyta nas o to jak dbać o swoją skórę tak, aby zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu, ciesząc się przy tym wakacyjnym słońcem. Możemy im zaproponować szereg zabiegów, takich jak złuszczanie i nawilżanie wysuszonego naskórka, poprawa napięcia oraz laserowe usuwanie przebarwień – tłumaczy Anna Suwalska, Lekarz Dermatolog, Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

 

Krok pierwszy – złuszczenie naskórka

Zabiegiem, z którego po intensywnym opalaniu powinna skorzystać każda plażowiczka jest z pewnością mikrodermabrazja, dzięki której pozbędziemy się pierwszych, najbardziej wysuszonych warstw naskórka.

– Mikrodermabrazja diamentowa z infuzją preparatu odżywczego za pomocą urządzenia SkillPeel to mechaniczne złuszczanie naskórka, przy którym wykorzystuje się składniki odżywcze, które trafiają w głąb pozostałych warstw. W pierwszej kolejności ocenie kosmetologa poddawana jest kondycja skóry, w oparciu o którą dobierany jest jeden z czterech preparatów mających poprawić cerę pacjentki: kwas hialuronowy, preparat przeciwstarzeniowy lub przeciwtrądzikowy bądź też preparat redukujący przebarwienia – tłumaczy Anna Suwalska z ESTELL.

 

Poza peelingiem mechanicznym możemy również poddać się zabiegowi chemicznego złuszczenia naskórka. Na skórę nakładana jest odpowiednio dobrana mieszanka składników, która wnika w głąb skóry, tym samym przebudowując strukturę kolagenu i elastyny. Seria wykonywanych zabiegów spowoduje odmłodzenie skóry oraz pobudzi odnowę naskórka.

 

Krok drugi – ukojenie

To czego najbardziej pragnie wysuszona słońcem skóra to nawilżenie. Pomocny w tym zakresie będzie z pewnością zabieg Hydro Balance, który za pomocą kwasu hialuronowego  intensywnie ją nawilży. Dzięki tej metodzie skóra będzie odżywiona, a także bardziej napięta i elastyczna. Dodatkowo zabieg Hydro Balance odbudowuje włókna kolagenu oraz wpływa na produkcję nowych.

– Skórę można także nawilżyć stosując mezoterapię igłową Dermaheal HRL. Do skóry właściwej wprowadza się aż 58 aktywnych składników, np. witaminy, aminokwasy, minerały czy kwas hialuronowy. Dzięki temu zabiegowi fundujemy naszej skórze odmłodzenie, nawilżenie, regenerację, a także, ku uciesze wielu kobiet, zapobiegamy powstawaniu zmarszczek – mówi Anna Suwalska z ESTELL.




Krok trzeci – niwelowanie niedoskonałości

Promienie słoneczne mogą spowodować, że na naszej skórze pojawią się przebarwienia, plamy czy zaczerwienienia. Można się ich pozbyć za pomocą zabiegu z użyciem lasera Alma. Kontrolowane mikrouszkodzenia niwelują przebarwienia, a specjalna końcówka DYE-VL, jest w stanie zredukować rumień, ponieważ jej wysokopasmowe światło pulsacyjne trafia bezpośrednio w hemoglobinę i melaninę, czyli miejsce problemu.

Laser Alma pomoże nam także w odmłodzeniu skóry. Podczas zabiegów resurfacingu używana jest głowica iPixel Er: YAG. Światło lasera wnika na głębokość 15-20%, nie narusza przy tym zdrowej tkanki. Często stosowany jest również laser CO2, który aż w skórze właściwej wywołuje mikroskopijne uszkodzenia. Obie metody zapewniają silną regenerację, co znacząco poprawia wygląd i jakość skóry.

Popularną i dobrze ocenianą metodą wśród pacjentek jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego, dzięki któremu organizm jest stymulowany do odbudowy tkanek.

dr Anna Suwalska

– Od pacjenta pobiera się 20 ml krwi, która jest następnie wirowana tak, by oddzielone od niej zostały płytki krwi. Kolejnym krokiem jest wstrzyknięcie ich w skórę, co poprawia ukrwienie, pobudza namnażanie komórek, a także tworzy nowe struktury kolagenu.

Płytki krwi zaczynają działać natychmiastowo po wstrzyknięciu. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego bez obaw można połączyć z np. zabiegami laserowymi.

Co więcej, da to lepszy i szybszy efekt. Medycyna estetyczna stworzyła nam wiele fantastycznych możliwości. Warto przekonać się o tym na sobie i poczuć różnicę. Każda z nas zasługuje na to, by czuć się dobrze we własnym ciele. Zadbajmy o naszą skórę i cieszmy się swoim pięknem przez długie lata – podsumowuje (na zdjęciu) Anna Suwalska z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ