Medycyna estetyczna – Technologia HIFU – co powinnaś o niej wiedzieć?



Sposób na bezinwazyjny lifting, ujędrnienie i wyszczuplenie? HIFU – wciąż udoskonalana technologia, która zdążyła zdobyć zaufanie lekarzy i pacjentów, jest coraz łatwiej dostępna. Co warto o niej wiedzieć?

 

Wykorzystanie technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) jest coraz bardziej popularne w zabiegach medycyny estetycznej, ale zastosowanie skoncentrowanej wiązki ultradźwięków w medycynie ma dłuższą historię. Technologia ta została opracowana jeszcze w pierwszej połowie XX wieku, a testy kliniczne w leczeniu guzów, m.in. raka prostaty, pęcherza moczowego czy nerek, rozpoczęto w latach 90.

HIFU w służbie młodości

Od kilku lat technologię HIFU stosuje się również w medycynie estetycznej, a jej popularność stale rośnie. Zabiegi z jej wykorzystaniem polegają na stymulacji procesów regeneracyjnych skóry. Dochodzi do tego poprzez precyzyjne podgrzanie tkanek na odpowiednio dobranej głębokości. Emitowana przez przetwornik fala ultradźwiękowa o ściśle dobranych parametrach stymuluje regeneracje tkanek, co działa odmładzająco.

HIFU wykorzystywane jest do tzw. bezinwazyjnych liftingów, a także zabiegów usuwających nadmiar tkanki tłuszczowej. Głównymi wskazaniami do tej procedury są:

  • wiotkość skóry twarzy i ciała – w szczególności: ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud oraz kolan;
  • ujędrnienie i poprawa skóry dotkniętej rozstępami;
  • utrata elastyczności i zwiotczenie skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała;
  • profilaktyka wiotkości skóry po 35 roku życia, a także podczas odchudzania.

To, co wyróżnia technologię HIFU od innych popularnych zabiegów, to bezinwazyjność – w przeciwieństwie do laserów czy radiofrekwencji mikroigłowej (RF) skóra po zabiegu jest nienaruszona. Zdarza się zaczerwienienie, ale brak jest ranek, większych podrażnień, dzięki czemu od razu można powrócić do codziennych aktywności.

Gdzie szukać HIFU?

Technologię HIFU, wciąż udoskonalaną, coraz częściej można spotkać w gabinetach medycyny estetycznej. Jedną z najnowocześniejszych metod jej wykorzystania jest urządzenie UTIMS A3. Tym, co wyróżnia ten sprzęt spośród innych dostępnych na rynku, jest jego zaawansowanie i wykorzystanie aż 9 różnych przetworników, którymi można konturować i liftingować całą twarz, szyję i wybrane fragmenty ciała oraz 3 przetworniki do redukcji tkanki tłuszczowej na różnych głębokościach 8 mm, 13 mm i 18 mm. A co o zabiegu sądzą eksperci?

Urządzenie UTIMS A3 to najbardziej zaawansowane urządzenie w technologii HIFU dostępne na rynku europejskim. Efekt widoczny jest zaraz po zabiegu, a jego maksymalny rezultat osiągamy po 2-4 miesiącach, kiedy dojdzie do wytworzenia się nowego kolagenu – mówi dr Artur Markowski z Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej.




Urządzenie UTIMS A3 wyposażone jest też w przetworniki Centerless, które oddziałują ciepłem bardziej skoncentrowanym i w efekcie znacznie ograniczają bolesność przy zabiegu. Dlaczego jest to tak istotne?

-Dla mnie bardzo ważny jest komfort pacjenta podczas zabiegu. Dzięki przełomowej technologii przetworników Centreless w tym urządzeniu, zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Pacjent czuje efekt cieplny podczas zabiegu, ale nie ma potrzeby znieczulenia ani miejscowego ani przez zażycie przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego – mówi dr Dorota Bystrzanowska z Przychodni Specjalistycznej High-Med.

Czego oczekiwać?

Zabieg z użyciem UTIMS A3, w zależności od części ciała, trwa ok. 20 minut. Natychmiast po jego przeprowadzeniu osiągamy efekt liftingu i wygładzenia skóry, a do 4 miesięcy później, po przebudowie kolagenu, możemy cieszyć się ostatecznym rezultatem, który utrzymuje się ponad 2 lata.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ