Medycyna estetyczna – Technologia HIFU – co powinnaś o niej wiedzieć?



Sposób na bezinwazyjny lifting, ujędrnienie i wyszczuplenie? HIFU – wciąż udoskonalana technologia, która zdążyła zdobyć zaufanie lekarzy i pacjentów, jest coraz łatwiej dostępna. Co warto o niej wiedzieć?

 

Wykorzystanie technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) jest coraz bardziej popularne w zabiegach medycyny estetycznej, ale zastosowanie skoncentrowanej wiązki ultradźwięków w medycynie ma dłuższą historię. Technologia ta została opracowana jeszcze w pierwszej połowie XX wieku, a testy kliniczne w leczeniu guzów, m.in. raka prostaty, pęcherza moczowego czy nerek, rozpoczęto w latach 90.

HIFU w służbie młodości

Od kilku lat technologię HIFU stosuje się również w medycynie estetycznej, a jej popularność stale rośnie. Zabiegi z jej wykorzystaniem polegają na stymulacji procesów regeneracyjnych skóry. Dochodzi do tego poprzez precyzyjne podgrzanie tkanek na odpowiednio dobranej głębokości. Emitowana przez przetwornik fala ultradźwiękowa o ściśle dobranych parametrach stymuluje regeneracje tkanek, co działa odmładzająco.

HIFU wykorzystywane jest do tzw. bezinwazyjnych liftingów, a także zabiegów usuwających nadmiar tkanki tłuszczowej. Głównymi wskazaniami do tej procedury są:

  • wiotkość skóry twarzy i ciała – w szczególności: ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud oraz kolan;
  • ujędrnienie i poprawa skóry dotkniętej rozstępami;
  • utrata elastyczności i zwiotczenie skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała;
  • profilaktyka wiotkości skóry po 35 roku życia, a także podczas odchudzania.

To, co wyróżnia technologię HIFU od innych popularnych zabiegów, to bezinwazyjność – w przeciwieństwie do laserów czy radiofrekwencji mikroigłowej (RF) skóra po zabiegu jest nienaruszona. Zdarza się zaczerwienienie, ale brak jest ranek, większych podrażnień, dzięki czemu od razu można powrócić do codziennych aktywności.

Gdzie szukać HIFU?

Technologię HIFU, wciąż udoskonalaną, coraz częściej można spotkać w gabinetach medycyny estetycznej. Jedną z najnowocześniejszych metod jej wykorzystania jest urządzenie UTIMS A3. Tym, co wyróżnia ten sprzęt spośród innych dostępnych na rynku, jest jego zaawansowanie i wykorzystanie aż 9 różnych przetworników, którymi można konturować i liftingować całą twarz, szyję i wybrane fragmenty ciała oraz 3 przetworniki do redukcji tkanki tłuszczowej na różnych głębokościach 8 mm, 13 mm i 18 mm. A co o zabiegu sądzą eksperci?

Urządzenie UTIMS A3 to najbardziej zaawansowane urządzenie w technologii HIFU dostępne na rynku europejskim. Efekt widoczny jest zaraz po zabiegu, a jego maksymalny rezultat osiągamy po 2-4 miesiącach, kiedy dojdzie do wytworzenia się nowego kolagenu – mówi dr Artur Markowski z Pomorskiego Centrum Medycyny Estetycznej.




Urządzenie UTIMS A3 wyposażone jest też w przetworniki Centerless, które oddziałują ciepłem bardziej skoncentrowanym i w efekcie znacznie ograniczają bolesność przy zabiegu. Dlaczego jest to tak istotne?

-Dla mnie bardzo ważny jest komfort pacjenta podczas zabiegu. Dzięki przełomowej technologii przetworników Centreless w tym urządzeniu, zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Pacjent czuje efekt cieplny podczas zabiegu, ale nie ma potrzeby znieczulenia ani miejscowego ani przez zażycie przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego – mówi dr Dorota Bystrzanowska z Przychodni Specjalistycznej High-Med.

Czego oczekiwać?

Zabieg z użyciem UTIMS A3, w zależności od części ciała, trwa ok. 20 minut. Natychmiast po jego przeprowadzeniu osiągamy efekt liftingu i wygładzenia skóry, a do 4 miesięcy później, po przebudowie kolagenu, możemy cieszyć się ostatecznym rezultatem, który utrzymuje się ponad 2 lata.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ