Medycyna estetyczna – nowe trendy w zabiegach z kwasem hialuronowym



Medycyna estetyczna kusi coraz większymi możliwościami poprawiania urody – również tych, dla których liczy się przede wszystkim naturalność i dyskrecja. Rok 2017 przywitał nas kolejnymi trendami utrzymanymi w duchu prawdziwego piękna.

 

Nowe techniki iniekcji kwasu hialuronowego umożliwiające uzyskanie subtelniejszych efektów

Wiele osób unika stosowania kwasu hialuronowego w obawie przed zbyt dużą zmianą wyglądu. Rozwiązaniem tego problemu jest lifting MD Codes. Ta autorska, opracowana przez dr Mauricio de Maio metoda bierze pod uwagę anatomię twarzy i jej proporcje – dzięki holistycznemu podejściu do odmładzania wypełniacz nie jest stosowany doraźnie, w celu pozbycia się konkretnego problemu, np. bruzd nosowo-wargowych, lecz zapewnia ogólny, naturalny efekt odmłodzenia, bez dodawania twarzy sztucznej objętości.

MD Codes polega na wyznaczeniu anatomicznych punktów podparcia dla owalu twarzy, w które wstrzykiwany jest preparat wypełniający (w znacznie mniejszej ilości niż podczas tradycyjnego zastosowania!). Zabiegi z zastosowaniem MD Codes wykonywane są z wykorzystaniem wypełniaczy Juvéderm, które ze względu na swoje właściwości – gładkość i łatwość formowania, zapewniają naturalny efekt liftingu.




Wypełniacze umożliwiające zachowanie pełnej mimiki twarzy

Kwas hialuronowy, który podczas zabiegów wstrzykiwany jest pod skórę, może być usieciowany i nieusieciowany. Pierwszy zostaje pod skórą i pozwala ją wypełnić i unieść – stosowany jest na przykład przy powiększaniu ust lub likwidowaniu zmarszczek.

Ten drugi natomiast rozpuszcza się znacznie szybciej i używa się go do nawilżania i rewitalizacji skóry. Firmy medyczne wciąż pracują nad doskonaleniem tych popularnych wypełniaczy – najnowszym osiągnięciem jest innowacyjne zastosowanie kombinacji kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej w technologii VYCROSS firmy Allergan, co zwiększa stopień usieciowania.

Dzięki temu uzyskano preparaty o różnej zawartości kwasu hialuronowego, które całkowicie integrują się z tkanką, dając doskonałe efekty wypełniające i liftingujące. Zabiegi z wykorzystaniem preparatów Juvéderm charakteryzują się długotrwałymi efektami (nawet do 24 miesięcy w zależności od zastosowanego produktu), a co najważniejsze rezultaty po zabiegu są naturalne zarówno w wyglądzie jak i w odczuciu pacjentów.

 

Konsultacja merytoryczna: dr Marzena Lorkowska-Precht, Klinika Artismed

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ