Medycyna estetyczna – Ciesz się pięknym brzuchem po ciąży!



Niektóre kobiety mają to szczęście, że po ciąży nie tylko brzuch, ale cała sylwetka wraca do poprzedniej kondycji. Dodatkowe kilogramy znikają, nie ma śladu po rozstępach, skóra nadal jest elastyczna, a brzuch po pewnym czasie staje się idealnie płaski. Niestety taki scenariusz to rzadkość! Co robić, aby cieszyć się macierzyństwem i pożegnać poporodowe pamiątki?

Wiele kobiet po porodzie zadaje sobie pytanie – czy już zawsze zostanie mi na brzuchu obwisła, pomarszczona skóra? Co w sytuacji, kiedy ćwiczenia, dieta, masaże lub kosmetyki nie pomagają, a bielizna wyszczuplająca nie jest idealnym rozwiązaniem na lata?

Skąd te obwisłości?

Zdarza się, że skóra na „pociążowym” brzuchu staje się wiotka, luźna, traci jędrność oraz zaczyna się marszczyć. Mimo naturalnych zdolności do regeneracji nie obkurcza się jednak całkowicie. Do tego, w skutek rozciągania, mięśnie znajdujące się pod nią czasem nie wracają na swoje miejsce. Jeśli dołożymy do tego kilka nadprogramowych kilogramów, mamy gotowy przepis na poporodowe kompleksy.

Zacznij działać

W zależności od rodzaju i przebiegu porodu, w odpowiednim czasie  wprowadzaj aktywność fizyczną. Pamiętaj jednak, żeby nie forsować organizmu – szczególnie we wrażliwej okolicy brzucha. Pośpiech nie będzie wskazany, dlatego powszechnie przyjęta zasada odczekania 6 tygodni od porodu to dla ciebie wskazówka, ale kiedy nie masz pewności, skonsultuj ćwiczenia z lekarzem. To podstawa, na której możesz budować kolejne etapy metamorfozy.




Zdecyduj się na wizytę w gabinecie

Kiedy skóra wyraźnie utraciła jędrność, ćwiczenia nie będą wystarczające. Skorzystaj z profesjonalnego zabiegu w gabinecie, który pobudzi procesy naprawy kolagenu, a przez to sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna i napięta.

– Podczas zabiegu Ultraskin II wykorzystujemy  skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości tzw. HIFU. Te skoncentrowane ultradźwięki służą do wywołania przegrzania na głębokości SMAS, czyli poziomu na którym działają chirurdzy plastycy w czasie liftingu. Kumulacja ultradźwięków w jednym punkcie na określonym poziomie w tkance, wywołuje jej miejscowe rozgrzanie do ok. 60 stopni Celsjusza, co pobudza procesy naprawy kolagenu  tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Zabieg ten oprócz niwelowania obwisłości skóry znajduje również zastosowanie w wyszczuplaniu określonych partii ciała.

– Urządzenie to podczas zabiegu efektywnie zmniejsza warstwę tkanki tłuszczowej  m.in. w okolicach brzucha, talii, ud i ramion. Nieinwazyjność, brak okresu rekonwalescencji i efekty widoczne już po pierwszym zabiegu to duże zalety dla kobiet, które zgłaszają się do nas z tymi „pociążowymi pamiątkami”  dodaje dr Rybicka.

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ