Liposukcja, czyli rozmiar w dół!



O liposukcji można pisać wiele, to najpopularniejszy zabieg, jaki wykonują kobiety zaraz po korekcji piersi. Dlaczego? Gdyż właściwie każda z nas marzy o tym, aby wyglądać szczupło. Jednak o samym zabiegu liposukcji, krąży także wiele mitów.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, razem ze znanym chirurgiem plastykiem dr Tadeuszem Witwickim obalamy je i przyglądamy się, jak w rozsądny sposób skorzystać z liposukcji oraz zabiegów ją wspomagających.

O zabiegu

Klasyczna liposukcja – czyli odsysanie tłluszczu jest zabiegiem, który pozwala pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej. Najczęściej gromadzi się ona w okolicach talii, na udach, nad kolanami, czyli obszarach szczególnie problematycznych dla kobiet. Chciałabyś wreszcie pozbyć się zbędnego tłuszczyku? Liposukcja to rozwiązanie, które powinnaś rozważyć. Na pewno interesuje Cię ile centymetrów w obwodzie, tak naprawdę można „zgubić” podczas zabiegu?

– „Liposukcja usuwa jedynie tkankę tłuszczową spod skóry. W zależności od grubości tej tkanki, możemy stracić więcej lub mniej. Obwód brzucha zależny jedynie od tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w jamie brzusznej, nie może ulec zmianie poprzez liposukcję. Tego tłuszczu można pozbyć się jedynie poprzez stosowanie diety lub poprzez zabiegi bariatryczne. Dlatego też, liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. W zależności od depozytów tłuszczowych, można liczyć na znaczne zmniejszenie obwodu – co najmniej o kilka lub nawet kilkanaście centymetrów. Trzeba jednak pamiętać, że aby liposukcja była bezpieczna, nie powinno się odsysać więcej niż 4 litry tłuszczu” – mówi dr Tadeusz Witwicki.




A co tak naprawdę się dzieje, jeśli już zdecydujemy się na zabieg? Czy mogą po nim pozostać zgrubienia i nierówności? Aby je wyeliminować należy po zabiegu nosić specjalne ubranie uciskowe, wskazane jest również wykonywanie specjalnych masaży. „Stosowanie lipomasażu z zastosowaniem np. przeznaczonego do tego celu urządzenia LPG – wspomaga gojenie i ułatwia uzyskanie dobrego wyniku kosmetycznego, jak również rewitalizuje skórę i pomaga jej się obkurczać.” – kontynuuje dr Witwicki.

Wiele z Was obawia się również, iż po zabiegu zostaną rozległe siniaki lub blizny, nikt przecież nie chciałby, aby ślady na ciele pozostawały długo. Dlatego istnieje obecnie najnowsza metoda modelowana sylwetki, która jest mniej inwazyjna w stosunku do klasycznej liposukcji. Doktor Witwicki poleca zabieg laserowego rozpuszczania komórek tłuszczowych SlimLipo.

 „W metodzie tej podgrzanie komórki tłuszczowej doprowadza do jej pęknięcia. Oszczędza się przy tym naczynia i nerwy. Dzięki temu, znacznie zmniejszyły się objawy uboczne tj. siniaki i wylewy krwawe. Niemniej jednak niekiedy dochodzi do niewielkich zasinień i bolesności w obrębie operowanej okolicy. Czas rekonwalescencji jest za to tak krótki, że do normalnego funkcjonowania, z pewnymi ograniczeniami, można powrócić już dzień po zabiegu.” – mówi dr Witwicki. SlimLipo to doskonały zabieg pozwalający osiągnąć szybkie rezultaty, a oprócz korzyści, jakie płyną z wymodelowania sylwetki, metoda ta pozwala dodatkowo ujędrnić skórę.

Te oraz wiele innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i dermatologii, można wykonać w Gabinecie dr Witwickiego, który zlokalizowany jest w cichej i spokojnej okolicy na warszawskim Wawrze (ul. Nasturcjowa 6). Doktor Witwicki jest wybitnym specjalistą w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej piersi, jest również szkoleniowcem metody SlimLipo w Polsce.

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ