Liposukcja, czyli rozmiar w dół!



O liposukcji można pisać wiele, to najpopularniejszy zabieg, jaki wykonują kobiety zaraz po korekcji piersi. Dlaczego? Gdyż właściwie każda z nas marzy o tym, aby wyglądać szczupło. Jednak o samym zabiegu liposukcji, krąży także wiele mitów.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, razem ze znanym chirurgiem plastykiem dr Tadeuszem Witwickim obalamy je i przyglądamy się, jak w rozsądny sposób skorzystać z liposukcji oraz zabiegów ją wspomagających.

O zabiegu

Klasyczna liposukcja – czyli odsysanie tłluszczu jest zabiegiem, który pozwala pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej. Najczęściej gromadzi się ona w okolicach talii, na udach, nad kolanami, czyli obszarach szczególnie problematycznych dla kobiet. Chciałabyś wreszcie pozbyć się zbędnego tłuszczyku? Liposukcja to rozwiązanie, które powinnaś rozważyć. Na pewno interesuje Cię ile centymetrów w obwodzie, tak naprawdę można „zgubić” podczas zabiegu?

– „Liposukcja usuwa jedynie tkankę tłuszczową spod skóry. W zależności od grubości tej tkanki, możemy stracić więcej lub mniej. Obwód brzucha zależny jedynie od tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w jamie brzusznej, nie może ulec zmianie poprzez liposukcję. Tego tłuszczu można pozbyć się jedynie poprzez stosowanie diety lub poprzez zabiegi bariatryczne. Dlatego też, liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. W zależności od depozytów tłuszczowych, można liczyć na znaczne zmniejszenie obwodu – co najmniej o kilka lub nawet kilkanaście centymetrów. Trzeba jednak pamiętać, że aby liposukcja była bezpieczna, nie powinno się odsysać więcej niż 4 litry tłuszczu” – mówi dr Tadeusz Witwicki.




A co tak naprawdę się dzieje, jeśli już zdecydujemy się na zabieg? Czy mogą po nim pozostać zgrubienia i nierówności? Aby je wyeliminować należy po zabiegu nosić specjalne ubranie uciskowe, wskazane jest również wykonywanie specjalnych masaży. „Stosowanie lipomasażu z zastosowaniem np. przeznaczonego do tego celu urządzenia LPG – wspomaga gojenie i ułatwia uzyskanie dobrego wyniku kosmetycznego, jak również rewitalizuje skórę i pomaga jej się obkurczać.” – kontynuuje dr Witwicki.

Wiele z Was obawia się również, iż po zabiegu zostaną rozległe siniaki lub blizny, nikt przecież nie chciałby, aby ślady na ciele pozostawały długo. Dlatego istnieje obecnie najnowsza metoda modelowana sylwetki, która jest mniej inwazyjna w stosunku do klasycznej liposukcji. Doktor Witwicki poleca zabieg laserowego rozpuszczania komórek tłuszczowych SlimLipo.

 „W metodzie tej podgrzanie komórki tłuszczowej doprowadza do jej pęknięcia. Oszczędza się przy tym naczynia i nerwy. Dzięki temu, znacznie zmniejszyły się objawy uboczne tj. siniaki i wylewy krwawe. Niemniej jednak niekiedy dochodzi do niewielkich zasinień i bolesności w obrębie operowanej okolicy. Czas rekonwalescencji jest za to tak krótki, że do normalnego funkcjonowania, z pewnymi ograniczeniami, można powrócić już dzień po zabiegu.” – mówi dr Witwicki. SlimLipo to doskonały zabieg pozwalający osiągnąć szybkie rezultaty, a oprócz korzyści, jakie płyną z wymodelowania sylwetki, metoda ta pozwala dodatkowo ujędrnić skórę.

Te oraz wiele innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i dermatologii, można wykonać w Gabinecie dr Witwickiego, który zlokalizowany jest w cichej i spokojnej okolicy na warszawskim Wawrze (ul. Nasturcjowa 6). Doktor Witwicki jest wybitnym specjalistą w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej piersi, jest również szkoleniowcem metody SlimLipo w Polsce.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ