Lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity.



#Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji? W tym artykule postaramy się odpowiedziec na kilka podstawowych pytań, oraz przybliżyć zagadnienie „Lewatywa”. 

Wykonanie lewatywy.

W dzisiejszych czasach lewatywa nie jest wykonywana na taką skalę jak w dawnych czasach, z prostej przyczyny, dzisiejsza medycyna pozwala nam oczyszczac jelito grube poprzez zażywanie specjalnych tabletek, suplementów diety, które mają za zadanie oczyścic jelito. Obecnie na wykonanie lewatywy decydują się ludzie, którzy uważają iż ten zabieg pomoże im schudnąc. Fakt jest faktem iż po tym zabiegu osoby, które wykonały lewatywę maja kilka kilogramów mniej, a to na skutek oczyszczenie wszystkich złogów jakie zalegały w jelicie grubym




Robic nie robic lewatywę?

Jak donoszą badania w jelicie grubym u osób w średnim wieku może zalegac nawet do 15 kilogramów różnego rodzaju złogów. Specjaliści zalecaja lewatywę w celu nie tylko oczyszczenia organizmu, ale też poprawia to nasz metabolizm. W celu oczyszczenia jelita grubego, możemy spożywać błonnik, jednak nie jest on tak skuteczny w oczyszczaniu jak sama lewatywa.

Jak lewatywa to kiedy?

Specjaliści zalecają przeprowadzenie lewatywy, w poniższych przypadkach:

Gdy cierpimy na nasilające się wzdęcia lub zaparcia, jesteśmy rozdrażnieni, mamy gorsze samopoczucie. Wykonanie lewatywy wskazane tez jest przy dolegliwości nieprzyjemnego zapachu z ust, także w przypadku gdy cierpimy na bóle brzucha, skurcze jelit.

Dodatkowo #lewatywa też jest wskazana w przypadku choroby nerek, tarczycy, przy dolegliwościach z cerą, tzn. mamy liczne wypryski i wągry.

Lewatywa jest doceniania głównie przez ludzi opierających się na naturalnej medycynie. Uważają oni bowiem iż zabieg pozwala uwolnic nasz organizm od różnego rodzaju toksyn i zanieczyszczeń.

Są tez i przeciwnicy, uważają bowiem iż lewatywa to nic dobrego, iż jest to zabieg proponowany przez różnego rodzaju „fabryki piekności”, który pozwala na szybkie zrzucenie paru kilogramów. Częste zabiegi mogą prowadzic do wypłukiwania flory bakteryjnej oraz do podrażnienia śluzówki.

Gdzie i jak przeprowadzic zabieg?

Aby wykonac lewatywę wcale nie musimy udawac się do specjalistycznych gabinetów. Możemy taki zabieg wykonac w domu , uzywając do tego specjalnych zestawów jakie możemy nabyc w aptece. Sam zabieg nie jest bolesny, po zaaplikowaniu płynu, będziemy odczuwali parcie, przypominające biegunkę. Towarzyszący „zapach” (raczej ta woń nie należy do najmilszych), jest naprawdę nieprzyjemny, ponieważ usuwane są wszystkie złogi z jelita grubego.

Przeciwwskazaniem jest wykonanie zabiegu u osób które cierpią na choroby jelita grubego, hemoroidy i innych chorób związanych z jelitem grubym. Przed pierwszym zabiegiem warto skonsultowac się z lekarzem i dowiedziec się czy istnieją jakieś przeciwwskazania.

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ