Jak skutecznie powiększyć penisa?



Czy rozmiar naprawdę nie ma znaczenia? Według statystyk niekoniecznie, bo większość mężczyzn marzy o długotrwałym powiększeniu penisa. Nie wszyscy jednak się na to decydują. Do skorzystania z zabiegu dopingują ich partnerki, za to powstrzymuje… wstyd. Mimo to powiększanie penisa kwasem hialuronowym stało się prawdziwym hitem ostatnich lat wśród zabiegów medycyny estetycznej. Na czym to polega i na jak długo wystarczają efekty? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka kliniki Medycyna Młodości w Warszawie.

 

Podobno to partnerki namawiają swoich mężczyzn na zabieg powiększania penisa. Sami panowie bardzo rzadko decydują się na taki krok…

To prawda. Panie są zdecydowanym „motorem sprawczym” decyzji o zabiegu. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że kobiety bardziej interesują się medycyną estetyczną i najnowszymi nowinkami w tej dziedzinie (choć mężczyźni powoli im dorównują). Po drugie to one są w stanie namówić partnerów na wstępne konsultacje u lekarza. Sami mężczyźni rzadko się zjawiają z własnej woli. Hamuje ich głównie wstyd. Kiedy jednak już pojawią się w gabinecie medycyny estetycznej i zdecydują się na zabieg, nigdy potem tego nie żałują.

Na czym polega metoda powiększania penisa kwasem hialuronowym?

Produkt na bazie kwasu hialuronowego (czyli naturalnego składnika wielu tkanek człowieka) pozwala na bezpieczne i szybkie powiększanie członka. Podaje się go miejscowo za pomocą specjalnej kaniuli. Dzięki temu zwiększa się jednocześnie jego grubość i objętość, a aplikowany preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny.

Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jak każdy zabieg tego typu, może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na intymną okolicę, ale ma za to co najmniej kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm w zwodzie. Po drugie całe spotkanie z lekarzem trwa krótko, bo maksymalnie do godziny.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do skorzystania z tej metody?

Na pewno zaliczyłabym do nich wszelkie choroby przewlekłe. Zarówno te związane z tkanką łączną, jak i z układem krzepnięcia. A także zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin. Zabieg mija się też z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. W takim wypadku powinien raczej poszukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej.




Czy zdarzają się powikłania?

Przez około tydzień lub dwa tygodnie po zabiegu może utrzymywać się niewielkie obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem się one równomiernie rozprowadzają. Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych, a w razie potrzeby natychmiast korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli natomiast pacjent dojdzie do wniosku, że jest go zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak podawanie.

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się do dwóch lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie. Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po zalecanym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch – trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą powikłań.

 

Czy należy w jakiś sposób przygotować się do zabiegu, np. unikając współżycia?

Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, niezbędna jest jedynie depilacja okolic intymnych. Natomiast co do współżycia, nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o kontakty seksualne po zaaplikowaniu preparatu, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie.

Urszula Brumer-fot-Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej.

Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl.

To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ

Jesień w odcieniach ziemi – torebki PANNA w najmodniejszych kolorach sezonu

Tegoroczne jesienne trendy to triumf naturalnych, stonowanych barw, które od lat królują w modzie jako symbol elegancji i harmonii z…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale niestety także podwyższone ryzyko zdrowotne. Według kardiologów, w…
CZYTAJ

Odpowiadamy na 5 pytań o witaminę D – co musisz wiedzieć przed zimą?

Suplementacja witaminy D jesienią i zimą to temat, który co roku budzi wiele pytań u pacjentów. Czy rzeczywiście warto ją…
CZYTAJ

Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody

Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich działanie jest szczególnie cenione w fitoterapii kobiecej. Rosemary…
CZYTAJ

Żywność do odpadów? To odpada!

Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) obchodzony jest co roku 16 października. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do…
CZYTAJ

Bezpieczne przechowywanie leków w domu: najlepsze praktyki

Niewłaściwe trzymanie leków w domu może prowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych, o czym wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy. Farmaceutyki,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych.…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale…
CZYTAJ