Jak skutecznie powiększyć penisa?



Czy rozmiar naprawdę nie ma znaczenia? Według statystyk niekoniecznie, bo większość mężczyzn marzy o długotrwałym powiększeniu penisa. Nie wszyscy jednak się na to decydują. Do skorzystania z zabiegu dopingują ich partnerki, za to powstrzymuje… wstyd. Mimo to powiększanie penisa kwasem hialuronowym stało się prawdziwym hitem ostatnich lat wśród zabiegów medycyny estetycznej. Na czym to polega i na jak długo wystarczają efekty? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka kliniki Medycyna Młodości w Warszawie.

 

Podobno to partnerki namawiają swoich mężczyzn na zabieg powiększania penisa. Sami panowie bardzo rzadko decydują się na taki krok…

To prawda. Panie są zdecydowanym „motorem sprawczym” decyzji o zabiegu. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że kobiety bardziej interesują się medycyną estetyczną i najnowszymi nowinkami w tej dziedzinie (choć mężczyźni powoli im dorównują). Po drugie to one są w stanie namówić partnerów na wstępne konsultacje u lekarza. Sami mężczyźni rzadko się zjawiają z własnej woli. Hamuje ich głównie wstyd. Kiedy jednak już pojawią się w gabinecie medycyny estetycznej i zdecydują się na zabieg, nigdy potem tego nie żałują.

Na czym polega metoda powiększania penisa kwasem hialuronowym?

Produkt na bazie kwasu hialuronowego (czyli naturalnego składnika wielu tkanek człowieka) pozwala na bezpieczne i szybkie powiększanie członka. Podaje się go miejscowo za pomocą specjalnej kaniuli. Dzięki temu zwiększa się jednocześnie jego grubość i objętość, a aplikowany preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny.

Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jak każdy zabieg tego typu, może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na intymną okolicę, ale ma za to co najmniej kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm w zwodzie. Po drugie całe spotkanie z lekarzem trwa krótko, bo maksymalnie do godziny.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do skorzystania z tej metody?

Na pewno zaliczyłabym do nich wszelkie choroby przewlekłe. Zarówno te związane z tkanką łączną, jak i z układem krzepnięcia. A także zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin. Zabieg mija się też z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. W takim wypadku powinien raczej poszukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej.




Czy zdarzają się powikłania?

Przez około tydzień lub dwa tygodnie po zabiegu może utrzymywać się niewielkie obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem się one równomiernie rozprowadzają. Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych, a w razie potrzeby natychmiast korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli natomiast pacjent dojdzie do wniosku, że jest go zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak podawanie.

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się do dwóch lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie. Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po zalecanym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch – trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą powikłań.

 

Czy należy w jakiś sposób przygotować się do zabiegu, np. unikając współżycia?

Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, niezbędna jest jedynie depilacja okolic intymnych. Natomiast co do współżycia, nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o kontakty seksualne po zaaplikowaniu preparatu, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie.

Urszula Brumer-fot-Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej.

Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl.

To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ