Jak skutecznie powiększyć penisa?



Czy rozmiar naprawdę nie ma znaczenia? Według statystyk niekoniecznie, bo większość mężczyzn marzy o długotrwałym powiększeniu penisa. Nie wszyscy jednak się na to decydują. Do skorzystania z zabiegu dopingują ich partnerki, za to powstrzymuje… wstyd. Mimo to powiększanie penisa kwasem hialuronowym stało się prawdziwym hitem ostatnich lat wśród zabiegów medycyny estetycznej. Na czym to polega i na jak długo wystarczają efekty? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka kliniki Medycyna Młodości w Warszawie.

 

Podobno to partnerki namawiają swoich mężczyzn na zabieg powiększania penisa. Sami panowie bardzo rzadko decydują się na taki krok…

To prawda. Panie są zdecydowanym „motorem sprawczym” decyzji o zabiegu. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że kobiety bardziej interesują się medycyną estetyczną i najnowszymi nowinkami w tej dziedzinie (choć mężczyźni powoli im dorównują). Po drugie to one są w stanie namówić partnerów na wstępne konsultacje u lekarza. Sami mężczyźni rzadko się zjawiają z własnej woli. Hamuje ich głównie wstyd. Kiedy jednak już pojawią się w gabinecie medycyny estetycznej i zdecydują się na zabieg, nigdy potem tego nie żałują.

Na czym polega metoda powiększania penisa kwasem hialuronowym?

Produkt na bazie kwasu hialuronowego (czyli naturalnego składnika wielu tkanek człowieka) pozwala na bezpieczne i szybkie powiększanie członka. Podaje się go miejscowo za pomocą specjalnej kaniuli. Dzięki temu zwiększa się jednocześnie jego grubość i objętość, a aplikowany preparat ma postać żelu i jest całkowicie bezpieczny.

Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, w sterylnych warunkach sali zabiegowej. Jak każdy zabieg tego typu, może być nieco nieprzyjemny, głównie ze względu na intymną okolicę, ale ma za to co najmniej kilka zasadniczych plusów. Po pierwsze efekty widoczne są od razu. Dochodzi do pogrubienia penisa ok. 2,5-3 cm w obwodzie oraz wydłużenia go o 1-2 cm w zwodzie. Po drugie całe spotkanie z lekarzem trwa krótko, bo maksymalnie do godziny.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania do skorzystania z tej metody?

Na pewno zaliczyłabym do nich wszelkie choroby przewlekłe. Zarówno te związane z tkanką łączną, jak i z układem krzepnięcia. A także zmiany zapalne i ropne w okolicach pachwin. Zabieg mija się też z celem, jeśli pacjent ma problemy z potencją. W takim wypadku powinien raczej poszukać pomocy u psychologa lub urologa, a nie u chirurga czy lekarza medycyny estetycznej.




Czy zdarzają się powikłania?

Przez około tydzień lub dwa tygodnie po zabiegu może utrzymywać się niewielkie obrzęk. Czasami występują też w tym czasie nierówności na penisie, ale nie jest to powód do zmartwień, ponieważ z czasem się one równomiernie rozprowadzają. Sprawdzamy to zresztą zawsze na wizytach kontrolnych, a w razie potrzeby natychmiast korygujemy nierówności, podając więcej preparatu. Jeżeli natomiast pacjent dojdzie do wniosku, że jest go zbyt dużo, nadmiar można usunąć w podobny sposób jak podawanie.

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty utrzymują się do dwóch lat. Nie ma przeciwwskazań, by powtarzać zabieg wielokrotnie. Zdarzają się sytuacje, że po rozpoczęciu normalnego życia płciowego (po zalecanym kilkutygodniowym okresie wstrzemięźliwości) pacjenci zgłaszają się ponownie po dwóch – trzech miesiącach, by dodać kilka mililitrów preparatu i jeszcze zwiększyć obwód członka. Jest to oczywiście możliwe i nie niesie za sobą powikłań.

 

Czy należy w jakiś sposób przygotować się do zabiegu, np. unikając współżycia?

Czy trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu? Nie, niezbędna jest jedynie depilacja okolic intymnych. Natomiast co do współżycia, nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli natomiast chodzi o kontakty seksualne po zaaplikowaniu preparatu, wskazana jest wstrzemięźliwość przez co najmniej dwa tygodnie.

Urszula Brumer-fot-Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej.

Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl.

To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ