Dbamy o ciało na wiosnę – top 4 zabiegi, Cavi Lipo, lipoliza, liposukcja, depilacja intymna



Wiosna kojarzy się nie tylko z cieplejszymi dniami, zakwitającymi kwiatami i nową, lżejszą garderobą. To także czas, kiedy uświadamiamy sobie, że warto wziąć się za siebie. Pragniemy być szczuplejsze, piękniejsze, a przede wszystkich pozbyć się zimowego tłuszczyku. Tylko jak to zrobisz szybko i bezproblemowo? – odpowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Medycyna Młodości.

Aby lepiej czuć się we własnym ciele, wiosną kobiety podejmują przeróżne działania. Najczęściej: zapisują się na siłownię lub fitness, zaczynają biegać, rozpoczynają nowe diety. Niektóre decydują się także na pomoc medycyny estetycznej. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę?

 

Top 1: Cavi Lipo (dla osób poszukujących zabiegu wyszczuplającego Last Minute)

Często zdarza się, że ktoś chce schudnąć ekspresowo. Ma bowiem w planach nagłe, ważne spotkanie biznesowe, ślub kogoś z rodziny lub wyjazd na wakacje. Polecanym w takich przypadkach rozwiązaniem jest Cavi Lipo, czyli kawitacja ultradźwiękowa, która redukuje obwód brzucha i ud, wyraźnie napinając skórę w tych miejscach.

To metoda nieinwazyjna, wykorzystująca kawitację ultradźwiękową w celu rozbicia zalegającego tłuszczu. Ponieważ nadwaga to inaczej nagromadzenie się komórek tłuszczowych, które przypominają baloniki, (a te powiększają się, kiedy jemy za dużo i zbyt często), emitowane przez Cavi Lipo fale uderzają w te komórki, rozbijając je. W ten sposób ich zawartość jest uwalniana na zewnątrz i ulega metabolizmowi. Dzięki temu już po kilku dniach po zabiegu da się zauważyć redukcję kilku centymetrów w obwodzie pasa, brzucha lub ud.

Top 2: lipoliza (dla osób chcących usunąć miejscowo zalegający tłuszcz)

Dla wzmocnienia efektu Cavi Lipo często łączone jest z lipolizą. Zabieg ten polega na usunięciu tłuszczu zalegającego w różnych partii ciała: na podbródku, brzuchu, wewnętrznej strony ud, kolanach. W te newralgiczne miejsca podaje się metodą intradermoterapii (wachlarzowo) specjalny preparat lipolityczny. Substancja ta przenika do wnętrza komórek, powodując rozpuszczanie znajdującego się w nich tłuszczu, a fala ultradźwiekowa z Cavi Lipo rozrywa błony komórkowe i ułatwia ewakuację płynnego tłuszczu.

Terapia skojarzona łącząca lipolizę z kawitacją ultradźwiękową daje najbardziej optymalne rezultaty. Po  około 2-3 zabiegach efekty porównywalne są do liposukcji, za to sama terapia jest znacznie łagodniejsza i nie wymaga późniejszego chodzenia w specjalnej bieliźnie uciskowej ani odbywania dłuższego okresu rekonwalescencji.




Top 3: liposukcja (dla osób z wyraźną nadwagą, które marzą o spektakularnym pozbyciu się kilogramów)

Liposukcja (inaczej chirurgiczna metoda odsysania tłuszczu) to z kolei najszybszy sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów, ale i najbardziej inwazyjny. Stosowana jest przeważnie wtedy, kiedy nadmiar kilogramów jest uciążliwy, lub/i stan zdrowia pacjenta wymaga silnego efektu odchudzenia. Polecana jest szczególnie liposukcja wodna Body Jet lub laserowa. Jest to chirurgiczne modelowanie sylwetki poprzez rozbicie i usunięcie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała (brzuch, biodra, uda).

Na początek zabiegu lekarz zaznacza na ciele pacjenta miejsca planowanej liposukcji. Następnie wykonuje się niewielkie nacięcia skórne, poprzez które za pomocą kaniuli równomiernie odsysa się tkankę tłuszczową. W ten sposób, podciśnieniowo zasysając tłuszcz, odprowadza się go na zewnątrz, a zbędne kilogramy znikają szybko i bardzo skutecznie. Po zabiegu zalecany jest dzień rekonwalescencji, a przez kolejne 3 miesiące noszenie bielizny uciskowej. Efekty są długotrwałe i w wielu przypadkach spektakularne.

Top 4: depilacja intymna (dla osób pragnących mieć gładkie ciało)

Wiosną warto pomyśleć też o depilacji intymnej. O ile do golenia nóg i pach jesteśmy przyzwyczajone, o tyle depilacja miejsc intymnych wciąż jest tematem wstydliwym. Niepotrzebnie. Jest to zabieg jak każdy inny, a rezultaty pozwalają na stałe pozbyć się kompleksów związanych z nadmiernym owłosieniem w tych miejscach.

Aby skorzystać z depilacji laserowej, musimy jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze: światło laserowe „potrzebuje” barwnika, więc ważny jest kolor włosa. Im ciemniejszy włos, tym lepszy efekt depilacji. Zupełnie odwrotną sytuację mamy z kolorem skóry. Im jaśniejsza cera, tym lepsze efekty, dlatego przed zabiegiem nie można się opalać ani stosować samoopalaczy. Jeśli ktoś chodzi regularnie do solarium, musi odczekać określony czas, aż opalenizna zejdzie i dopiero wtedy będzie kwalifikował się do depilacji laserowej.

Czas trwania depilacji laserowej jest uzależniony od okolicy poddawanej zabiegowi. W przypadku okolic pach lub bikini mamy do czynienia z zabiegiem krótkim (trwa ok. 10 minut), za to rezultaty są trwałe. Podczas zabiegu zarówno lekarz, jak i pacjent mają założone specjalne okulary chroniące wzrok. Lekarz przykłada do ciała pacjenta specjalną głowicę, która emituje światło pulsacyjne IPL.

Wiązka światła lasera przenikając przez skórę, uszkadza meszki włosowe, ale jednocześnie nie narusza naskórka. Dochodzi do zjawiska tzw. fototermilizy, czyli pochłonięcia wiązki światła lasera przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Powstała w ten sposób energia cieplna zapewnia całkowite zniszczenie cebulki włosa. Przyznam szczerze, że zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, można odczuć lekkie mrowienie, jednak jego rezultaty są na zawsze. Już do końca życia możemy zapomnieć o maszynkach do golenia.

modanaurode.pl Dr Urszula Brumer-fot Anna Ciupryk

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ