Bluzkę z dekoltem – zakładam bez kompleksów. Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień.



Bluzkę z dekoltem – zakładam bez kompleksów. Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień.

Słoneczna pogoda to zwykle dostateczny argument, by długi rękaw zamienić na odkrywającą dekolt bluzeczkę. To, co staje się przyjemnością, w dalszej perspektywie może jednak zaowocować mało atrakcyjnymi zmianami na skórze. Kto by się jednak nimi przejmował w dobie medycyny estetycznej. Zobacz, jak dbać o dekolt, by zawsze wyglądał pięknie!

Zabiegi wskazane do tej okolicy poleca dr n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z gabinetu dermatologicznego w Olsztynie.

Wróg – nazwij go po imieniu

Zanim zastanowimy się, w jaki sposób korygować niedoskonałości widoczne na skórze dekoltu, opowiedzmy, z jakimi problemami w tej okolicy najczęściej zgłaszają się pacjentki do klinik urody.

 – Wśród najczęstszych problemów z pewnością można wymienić siateczkę drobnych zmarszczek, rozszerzone naczynia (teleangiektazje) oraz przebarwienia w postaci plam soczewicowatych. Do często spotykanych problemów należą również brodawki łojotokowe i włókniaki oraz rogowacenie starcze – wyjaśnia dr n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek.

Z czego wynikają te zmiany? – Na proces starzenia skóry dekoltu decydujący wpływ ma mniejsza niż w innych partiach ciała ilość gruczołów łojowych, włókien kolagenowych i elastycznych, a także minimalna podściółka tłuszczowa. Skóra w tym miejscu jest cieńsza, a przez to bardzo delikatna. Zdecydowanie nie służy jej też częsta ekspozycja na promienie ultrafioletowe – dopowiada ekspert. Na tempo procesu starzenia skóry dekoltu wpływają również inne czynniki, takie, jak: predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia pielęgnacja, a nawet niewłaściwa postawa ciała. Garbienie się oraz spanie na wysokiej poduszce mogą prowadzić do osłabienia mięśni i w wyniku tego pojawienia się tzw. „śpiochów” – pionowych zmarszczek na dekolcie.




Remedium – zabiegi polecane przez lekarza

1. Mezoterapia ( zobacz wszystko o mezoterapii  ) z wykorzystaniem Redenisty I i II

Zabieg ten doskonale rewitalizuje skórę, nawadnia ją oraz ujędrnia. Kuracja Teosyal Redensity I składa się z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest wiotkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie wzdłuż linii zmarszczek.

Technika powierzchownych mikrowkłuć do naskórka sprawia, że produkt dozowany jest w takiej samej ilości na całej powierzchni. W efekcie skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona. Dzięki temu odbija światło i jest pełna blasku. Redensity II, oprócz pobudzania procesów przebudowy skóry, posiada także działanie antyoksydacyjne, zawiera m.in.: witaminę B6, cynk, miedź i minerały.

2. Pilingi

Poprawiają napięcie skóry, stymulują produkcję kolagenu oraz wyrównują koloryt. Warto zastosować połączenie pilingu pirogronowego z kwasem mlekowym lub pilingi z retinoidami.

3. Kuracja osoczem bogatopłytkowym

Osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne tkanek, pobudzać fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Świetnie sprawdza się w okolicy dekoltu.

4. IPL (Intense Pulsed Light)

Odpowiednio dobrane parametry lampy pozwalają na poprawę jędrności (zabieg fotoodmładzania) oraz niwelują przebarwienia, teleangiektazje.

5. Termolifting z RF

Zabieg polega na stymulacji falą radiową poprzez system igiełek wnikających na dokładnie zaplanowaną głębokość 0,5-4 mm, tam gdzie chcemy uzyskać najsilniejszy efekt: napiąć skórę, zmniejszyć widoczność zmarszczek i drobnych przebarwień. Zabiegi wykonuje się w serii 3 – 4 zabiegów w odstępach około co 3 tygodnie.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ