Bezoperacyjna korekta nosa



Kształt nosa w znaczący sposób wpływa na charakter twarzy, dlatego tak ważne jest, byśmy zaakceptowali to, jak wygląda. Co zrobić, gdy jednak nie jesteśmy z niego zadowoleni? Zdecydować się na niosący spore ryzyko estetyczne zabieg chirurgicznej korekty czy poszukać bezpieczniejszych alternatyw? Zapytałyśmy ekspertkę, dr Urszulę Brumer, lekarkę medycyny estetycznej, właścicielkę kliniki Medycyna Młodości

Nos odpowiada za charakter naszej twarzy, dlatego może być kompleksem tych, których natura nie obdarowała symetrycznym i zgrabnym. Operacja plastyczna to jedyne rozwiązanie?

Dla mnie nos także był źródłem utrapień i dopiero operacja plastyczna sprawiła, że go zaakceptowałam. Ale nie każdy wymaga operacji i nie każdy pacjent się na nią decyduje, zarówno ze względów finansowych, jak i z powodu lęku. Są sytuacje, w których delikatna ingerencja lekarza medycyny estetycznej jest wystarczająca i nie jest potrzebny chirurg.

 

Jakie metody ma Pani na myśli?

Nosy moich pacjentów poprawiam kwasem hialuronowym oraz nićmi PDO. Przyznam, że często sama jestem zaskoczona, jak dużo można zdziałać tak prostymi metodami. Pamiętajmy, że niewielkie zmiany w obrębie twarzy sprawiają kolosalną różnice w jej odbiorze.

 

Dla kogo powstały wspomniane rozwiązania? Nie ma chyba co ukrywać, osoby z poważną asymetrią, czy zbyt dużym nosem nie uzyskają ratunku?

Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się do wyrównywania asymetrii nosa lub garbu. Już niewielka ilość poradzi sobie z niedoskonałościami i pozwala uzyskać idealną symetrię. Rzeczywiście po zabiegu nos staje się większy, ale symetryczny nieco większy nos prezentuje się lepiej niż mały z widocznymi nierównościami.

Dzieje się tak dlatego, że odbiór piękna jest w największym stopniu definiowany przez postrzeganie symetrii. Jeśli natomiast naszym marzeniem jest smuklejszy nos, zwężenie dziurek lub uniesienie końcówki, warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem nici PDO. Obie metody są bardzo delikatne, ale równie skuteczne.

 

Czy na efekty trzeba czekać?

Nie, wspomniane zabiegi dają natychmiastową zmianę wyglądu nosa. Co więcej, efekt osiągany jest w bardzo krótkim czasie: zabieg trwa tylko kilkanaście minut!




Czy zabiegi są bezpieczne?

Dla maksimum komfortu pacjent zabiegowi poddaje się w znieczuleniu miejscowym, a czas rekonwalescencji jest mało odczuwalny.  To dobre rozwiązanie dla tych, którzy boją się tradycyjnych operacyjnych rozwiązań. Należy jednak dodać, że nie są to zabiegi trwałe, a chcąc utrzymać uzyskany efekt, trzeba je powtarzać co ok. 2 lata. Uważam, że warto zdecydować się na mniej inwazyjną, bezpieczną metodę, zwłaszcza, że rok 2017 to rok kultu naturalności, a medycyna estetyczna stara się stać na jej straży.

 

 

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Medycyna Młodości Dr Urszula Brumer” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youven www.youvena.com

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ