4 kroki do białych zębów!



Białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu i co za tym idzie dobrego samopoczucia. Często jednak na powierzchni zębów pojawiają się nieestetyczne przebarwienia i zażółcenia. Co zrobić aby nasze zęby lśniły czystością? Warto zastosować się do kilku wskazówek!

1. Postaw na prawidłowe szczotkowanie

Często nieprawidłowo oczyszczamy zęby co może być przyczyną żółknięcia zębów – zbyt mocne tarcie ściera ochronne szkliwo a za krótki czas mycia uniemożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich przestrzeni. Aby tego uniknąć warto poświęcić na szczotkowanie zębów conajmniej dwie minuty, dwa razy dziennie. Warto także mieć ze sobą szczoteczkę i małą tubkę pasty zawsze w torbie by móc umyc zęby np. po obiedzie w pracy. Do czyszczenia wybierajmy szczoteczki z miękkim włosiem np. taką jak szczoteczki Jordan Individual Soft.

2. Stosuj pasty wybielające

Producenci oferują wiele rodzajów past wybielających, także dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Zawierają one tlenek wapnia i sodę oczyszczoną, które rozpuszczają przebarwienia i wzmacniają szkliwo zębów. Jeśli chcemy szybko uzyskać efekt rozjaśnienia warto zastosować pastę z efektem wybielenia już po pierwszym zastosowaniu – zawierają one niebieski pigment, który jednorazowo, optycznie pogłębia efekt bieli.



3. Używaj nici do zębów

Nici do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych są bardzo ważne w utrzymaniu bieli uśmiechu. Powierzchnia zębów ma pięć płaszczyzn – szczoteczki docierają tylko do trzech z nich. Czyszczenie przestrzeni między zębami jest absolutnie niezbędne, ponieważ zapobiega rozwijaniu się tam bakterii, które są główną przyczyną próchnicy i chorób dziąseł ale także pozwala się pozbyć osadów powodujących nieestetyczne przebarwienia między zębami i kamień nazębny. Jeśli chcesz wzmocnić efekty oczyszczania sięgnij po nić wybielającą np. Jordan Whitening, która posiada lepsze właściwości ścierające niż klasyczna nić.

4. Ogranicz jedzenie i napoje, które powodują przebarwienia

Część potraw i napojów powoduje silne przebarwianie się zębów. Częste spożywanie kleistych, gorących i ciemnych produktów również nie sprzyja utrzymaniu czystości – gdy wybielasz zęby, staraj się organiczyć picie kawy, herbaty, soku pomidorowego, lub wybieraj jaśniejsze wersje tych produktów – kawę z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, sok z winogron zamiast porzeczkowego. Dobrym rozwiązaniem jest też picie barwiących napojów przez słomkę, dzięki czemu ograniczasz ich kontakt z powierzchnią zębów. Pamiętaj o piciu wody – to najlepszy napój, który dodatkowo zneutralizuje działanie kwasów w ustach.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ