3 Sposoby na Powiększenie Ust. Czy Będzie Drogo?



Piękne, pełne i kształtne usta – większość kobiet marzy o takich. Idealne usta są wielką ozdobą, przyciągają spojrzenia i dodają posiadaczce pewności siebie.

Efekt możliwy do osiągnięcia umiejętnym makijażem nie jest niestety zbyt duży – na ustach małych i wąskich z natury niestety nie będzie prezentował się oszałamiająco.

Dlatego też nie dziwi popularność zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu powiększenie ust i nadanie im ponętnego kształtu. Istnieją trzy podstawowe sposoby, którymi można osiągnąć upragniony efekt.

 

Kiedy wykonuje się zabieg, a jakie są przeciwwskazania?

To zabieg czysto estetyczny, a jego celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia pacjentki. W ten sposób można nadać kształtu płaskim ustom, wyrównać nierówności, poprawić symetrię i uwydatnić wargi. Na jego wykonanie decydują się głównie kobiety niezadowolone ze swoich warg, które chciałyby pozbyć się kompleksu usuwając jego przyczynę.

A przeciwwskazania? Nie zaleca się powiększania ust w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazanie stanowią także silne alergie skórne i wszelkie chorobowe zmiany wokół ust (na przykład opryszczka lub grzybica). W tych przypadkach raczej nie wykonuje się zabiegu – trzeba poczekać na lepszy moment, a dobry lekarz jego zobowiązany poinformować o tym pacjentkę. Niezgoda nie świadczy o jego złośliwości – wręcz przeciwnie, jest dowodem na profesjonalizm.

 

Najlepiej dążyć do celu stopniowo

Jeśli klientce marzą się usta o wiele większe niż ma naturalnie, zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Oczywiście można znacznie powiększyć je w czasie jednego – choć doświadczenie wskazuje na to, że zwykle kobiety nie są zadowolone z efektów. Przyczyną jest nagła, ogromna zmiana w wyglądzie, która może powodować dyskomfort, a otoczenie na pewno od razu ją zauważy. Dlatego też zaleca się stopniowe osiąganie wymarzonego celu.

Sposób 1: Przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipofilling lub lipotransfer to przeszczepianie pacjentowi fragmentów własnej tkanki tłuszczowej. Pobieranie tłuszczu odbywa się z mało widocznego miejsca, najczęściej fałdy na brzuchu, na bardzo niewielką skalę. Zabieg trwa około pół godziny, a kosztuje mniej więcej 5000-5500 zł. Często wykonuje się przeczep wzbogacony o odpowiedzialne za regenerację komórki macierzyste. Efektem są wargi o odmłodzonym, żywym i pięknym wyglądzie, a po wykonaniu zabiegu nie pozostają absolutnie żadne blizny, co stanowi jego wielką zaletę.

Zabieg wykonany w taki sposób jest niezwykle bezpieczny, ponieważ tkanka tłuszczowa dobrze się przyjmuje. Zaczyna także współpracować z organizmem, wytwarzając nowe naczynia krwionośne a efektem są piękniejsze, pełne usta. Efekt zabiegu jest trwały i nie trzeba go zwykle powtarzać, choć wszczepiony tłuszcz ulega starzeniu tak samo, jak cały organizm.




Sposób 2: Przeszczep skóry

Kolejnym chirurgicznym sposobem na piękne, pełne usta jest wykonanie przeszczepu skóry. Polega na pobraniu cienkiego paska skóry z mało widocznego miejsca na ciele (na przykład ze starej blizny, albo z okolic kości ogonowej) i przeszczepieniu go na usta. Trwa około 1,5 godziny, a zaraz po nim pacjent może iść do domu.

Zwykle wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Tę metodę poleca się osobom, które marzą nie tylko o wydatniejszych wargach, ale i o zwiększeniu ich powierzchni. Po tygodniu ściąga się szwy, a następnie do dziesięciu dni trwa ustępowanie opuchlizny i zasinienia. Przez pierwsze tygodnie widoczna jest blizna, którą można jednak z łatwością zakryć podkładem. Koszt zabiegu to około 5000-5500 zł, zarezerwować na niego trzeba dwa dni.

Istnieją dwie różne metody wykonywania przeszczepu skóry. Pierwsza to cięcie pod nosem (Bullhorn Lip Lift). Ta metoda zostawia naprawdę niewielką bliznę, a efekty są zadowalające. Można również wykonać zabieg metodą cięcia na krawędzi czerwieni wargowej (Gullwing Lip Lift). W ten sposób górną wargę podciąga się do góry.

 

Sposób 3: Powiększanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, choć brzmi groźnie, jest substancją fizjologiczną dla ludzkiego organizmu. Wykazuje wręcz dobroczynne działanie – nawilża skórę, sprawia, że staje się bardziej elastyczna, pozwala utrzymać stawy w dobrej kondycji. Często stosuje się go w kremach, jako składnik poprawiający kondycję skóry i jej wygląd. Stymulując syntezę kolagenu i elastyny, kwas hialuronowy opóźnia procesy starzenia i wzmaga regenerację tkanek. W formie zastrzyków czy suplementów stosuje się go w leczeniu i łagodzeniu wielu schorzeń, na przykład jaskry, zapalenia stawów. Znalazła swoje zastosowanie także i w medycynie estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to koszt około 1400 zł, a sam zabieg nie trwa długo, zwykle około kwadransa. Właściwe działanie polega na odbudowie gęstości tkanek, co przekłada się bezpośrednio na lepszy, pełniejszy kontur ust.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, poprzez wstrzykiwanie w usta preparatu kwasu. Skutkiem ubocznym jest ustępujące do kilkunastu godzin pieczenie i opuchlizna, a efekt utrzymuje się 12-14 miesięcy. Następnie zabieg trzeba powtórzyć. Ta metoda jest stosunkowo najmniej inwazyjną z dostępnych.

Opracowanie: AestheticMed

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ