3 Sposoby na Powiększenie Ust. Czy Będzie Drogo?



Piękne, pełne i kształtne usta – większość kobiet marzy o takich. Idealne usta są wielką ozdobą, przyciągają spojrzenia i dodają posiadaczce pewności siebie.

Efekt możliwy do osiągnięcia umiejętnym makijażem nie jest niestety zbyt duży – na ustach małych i wąskich z natury niestety nie będzie prezentował się oszałamiająco.

Dlatego też nie dziwi popularność zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu powiększenie ust i nadanie im ponętnego kształtu. Istnieją trzy podstawowe sposoby, którymi można osiągnąć upragniony efekt.

 

Kiedy wykonuje się zabieg, a jakie są przeciwwskazania?

To zabieg czysto estetyczny, a jego celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia pacjentki. W ten sposób można nadać kształtu płaskim ustom, wyrównać nierówności, poprawić symetrię i uwydatnić wargi. Na jego wykonanie decydują się głównie kobiety niezadowolone ze swoich warg, które chciałyby pozbyć się kompleksu usuwając jego przyczynę.

A przeciwwskazania? Nie zaleca się powiększania ust w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazanie stanowią także silne alergie skórne i wszelkie chorobowe zmiany wokół ust (na przykład opryszczka lub grzybica). W tych przypadkach raczej nie wykonuje się zabiegu – trzeba poczekać na lepszy moment, a dobry lekarz jego zobowiązany poinformować o tym pacjentkę. Niezgoda nie świadczy o jego złośliwości – wręcz przeciwnie, jest dowodem na profesjonalizm.

 

Najlepiej dążyć do celu stopniowo

Jeśli klientce marzą się usta o wiele większe niż ma naturalnie, zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Oczywiście można znacznie powiększyć je w czasie jednego – choć doświadczenie wskazuje na to, że zwykle kobiety nie są zadowolone z efektów. Przyczyną jest nagła, ogromna zmiana w wyglądzie, która może powodować dyskomfort, a otoczenie na pewno od razu ją zauważy. Dlatego też zaleca się stopniowe osiąganie wymarzonego celu.

Sposób 1: Przeszczep tkanki tłuszczowej

Lipofilling lub lipotransfer to przeszczepianie pacjentowi fragmentów własnej tkanki tłuszczowej. Pobieranie tłuszczu odbywa się z mało widocznego miejsca, najczęściej fałdy na brzuchu, na bardzo niewielką skalę. Zabieg trwa około pół godziny, a kosztuje mniej więcej 5000-5500 zł. Często wykonuje się przeczep wzbogacony o odpowiedzialne za regenerację komórki macierzyste. Efektem są wargi o odmłodzonym, żywym i pięknym wyglądzie, a po wykonaniu zabiegu nie pozostają absolutnie żadne blizny, co stanowi jego wielką zaletę.

Zabieg wykonany w taki sposób jest niezwykle bezpieczny, ponieważ tkanka tłuszczowa dobrze się przyjmuje. Zaczyna także współpracować z organizmem, wytwarzając nowe naczynia krwionośne a efektem są piękniejsze, pełne usta. Efekt zabiegu jest trwały i nie trzeba go zwykle powtarzać, choć wszczepiony tłuszcz ulega starzeniu tak samo, jak cały organizm.




Sposób 2: Przeszczep skóry

Kolejnym chirurgicznym sposobem na piękne, pełne usta jest wykonanie przeszczepu skóry. Polega na pobraniu cienkiego paska skóry z mało widocznego miejsca na ciele (na przykład ze starej blizny, albo z okolic kości ogonowej) i przeszczepieniu go na usta. Trwa około 1,5 godziny, a zaraz po nim pacjent może iść do domu.

Zwykle wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Tę metodę poleca się osobom, które marzą nie tylko o wydatniejszych wargach, ale i o zwiększeniu ich powierzchni. Po tygodniu ściąga się szwy, a następnie do dziesięciu dni trwa ustępowanie opuchlizny i zasinienia. Przez pierwsze tygodnie widoczna jest blizna, którą można jednak z łatwością zakryć podkładem. Koszt zabiegu to około 5000-5500 zł, zarezerwować na niego trzeba dwa dni.

Istnieją dwie różne metody wykonywania przeszczepu skóry. Pierwsza to cięcie pod nosem (Bullhorn Lip Lift). Ta metoda zostawia naprawdę niewielką bliznę, a efekty są zadowalające. Można również wykonać zabieg metodą cięcia na krawędzi czerwieni wargowej (Gullwing Lip Lift). W ten sposób górną wargę podciąga się do góry.

 

Sposób 3: Powiększanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, choć brzmi groźnie, jest substancją fizjologiczną dla ludzkiego organizmu. Wykazuje wręcz dobroczynne działanie – nawilża skórę, sprawia, że staje się bardziej elastyczna, pozwala utrzymać stawy w dobrej kondycji. Często stosuje się go w kremach, jako składnik poprawiający kondycję skóry i jej wygląd. Stymulując syntezę kolagenu i elastyny, kwas hialuronowy opóźnia procesy starzenia i wzmaga regenerację tkanek. W formie zastrzyków czy suplementów stosuje się go w leczeniu i łagodzeniu wielu schorzeń, na przykład jaskry, zapalenia stawów. Znalazła swoje zastosowanie także i w medycynie estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to koszt około 1400 zł, a sam zabieg nie trwa długo, zwykle około kwadransa. Właściwe działanie polega na odbudowie gęstości tkanek, co przekłada się bezpośrednio na lepszy, pełniejszy kontur ust.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, poprzez wstrzykiwanie w usta preparatu kwasu. Skutkiem ubocznym jest ustępujące do kilkunastu godzin pieczenie i opuchlizna, a efekt utrzymuje się 12-14 miesięcy. Następnie zabieg trzeba powtórzyć. Ta metoda jest stosunkowo najmniej inwazyjną z dostępnych.

Opracowanie: AestheticMed

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ